Mały piesek do mieszkania w bloku.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Mały piesek do mieszkania w bloku.

Postprzez Gość 19 lut 2007, o 13:39

Jaki piesek będzie odpowiedni dla mnie i mojej rodziny. No więc poszukuje pieska niewielkich rozmiarów, miłego, wesołego, mogącego mieszkać w bloku. Najlepiej żeby nieszczekał zbytnio gdyż mam w bloku takie małe pieski które non stop szczekają: na wszystko i na wszystkich i wogóle sieją groze (z tym to może przesadziłam:))Miezkam na 3 piętrze więc będę musiała wnosić i znosić mojego psa po schodach??

I jeszcze jedno ile czasu dziennie poświęcacie swojemu pieskowi (na spacery zabawe itp.)
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Alia 19 lut 2007, o 17:37

Zajmowac się psem trzeba jak najwięcej.
Conajmniej 15min na szkolenie, dorosły pies powinien wychodzic na przynajmniej 3 spacery, na którymś musi się zmęczyc, pobawic z właścicielem, innym psem.
Szczeniak potrzebuje więcej spacerów, zabawy w domu i na dworze.
Nie polecam długich psów: jamników, bassetów - nie mogą chodzic po schodach. Szczenika lepiej nosic, ale z małym pieskiem chyba nie będzie kłopotu.
Zaproponuje miniaturowego pinczerka, znam takiego psiaka, bardzo wesoły, ruchliwy i szybko się uczy.
Avatar użytkownika
Alia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 100
Dołączył(a): 9 lut 2007, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Milena5_12 19 lut 2007, o 20:04

Dobry będzie tez york i chichuahua.
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Gość 20 lut 2007, o 14:18

Ja jestem za chihuahuą. Yorki i pinczery są bardzo hałaśliwe. A może tak Westie? dużo jest małych spokojnych ras. Moze jakiś biszon?? chociaż rzadkie sa u nas...
Gość
 

Postprzez Gość 21 lut 2007, o 17:55

Słyszałam, ze Westi potrzebują bardzo dużo ruchu na spacerach, a ja czasami ze względu na nauke nie będę mogła sobie na to pozwolić chociaż będę sie starać:)
A czy yorki naprawdę są takie Hałaśliwe, często szczekają???

Najbardziej chyba jednak biore pod uwage yorki lub właśnie westi. A co sądzicie o shih tzu?
Gość
 

Postprzez Kosiarka 21 lut 2007, o 19:40

Yorki... To zależy. Zwykle szczekaniem domagają się czegoś (np. wpuszczenia gdzieś), ale jak dla mnie nie szczekają dużo, jeśli nie daje im się powodów.
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 22 lut 2007, o 17:15

To dobrze, ze nieszczekają gdy nie mają powodów, bo ja nie przepadam za psami szczekającymi na wszystko i na wszystakich.
Gość
 

Postprzez szczotek 22 lut 2007, o 19:00

Dla psów są różne powody żeby zaszczekać. Powodem może być przechodzący człowiek po klatce, szczekający pies na dworze i innych "ciekawych" rzeczy w koło. To są powody, którym wiele psów nie może się oprzeć. Więc stwierdzenie, że pies szczeka tylko gdy ma powody nie eliminuje ciągłych serenad. A wydaje mi się, że mniejsze psiaki mają do tego skłonności. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Kosiarka 25 lut 2007, o 13:13

Małe psy są bardziej bojaźliwe, bo są małe, a reszta świata taaaka wielka. Mają powody, gdy się czegoś/kogoś boją i chcą okazać, jakie są "wielkie" (co im się zwykle udaje, bo większy pies patrzy na takie małe wyjące toto i odchodzi zdziwiony, a mały ma satysfakcję ;)). Jest to głównie kwestia socjalizacji i psychiki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Magda* 25 lut 2007, o 13:50

a może cavalier king charles spaniel :?:
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez kolumb 5 mar 2007, o 14:31

Kosiarka napisał(a):Yorki... To zależy. Zwykle szczekaniem domagają się czegoś (np. wpuszczenia gdzieś), ale jak dla mnie nie szczekają dużo, jeśli nie daje im się powodów.
:D
Cześć !!
Nie zawsze - sam mam w domu yorka, owszem trochę szczeka jednak zwykle raczej do zabawy...
A tak naprawdę to zależy od Ciebie jaki będzie - bo to Ty go wychowujesz , a on będzie taki jak mu pozwolisz.Jeśli nie dasz mu szczekać z byle powodu ( np. komenda "fuj nie wolno ") - nauczy się, iż pan sobie nie życzy szczekania z byle powodu i będzie grzeczny...Właściwie prowadzony york to miły posłuszny piesek, pieszczoch, żądny zabawy - to trochę wada.Nie wolno zapominać też o pielęgnacji,a tej włos yorka wymaga sporo ( konieczność częstego czesania i używania odpowiednich kosmetykow dla niego ). To jest podstawowy problem - york wymaga dużo pracy, dużo wolnego czasu na
pielęgnacje .....
Pozdrawiam :D
kolumb
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lut 2007, o 14:16

Postprzez Gość 9 mar 2007, o 14:20

Teraz to już właściwie rozważam opcje shih tzu czy york... :) A ma ktoś może zdjęcie dorosłego shih tzu ostrzyżonego, gdyż łatwiejsza jest pielegnacja krótszej sierści. Jak duży jest ten pies: ile waży, a ile "mieży" na wysokość :):):)
Gość
 


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints