Jakiego psa mam kupić???

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jakiego psa mam kupić???

Postprzez Axel 8 lis 2005, o 13:32

Witam!
Myślałem nad kupnem psa na wzór Alapha Blue Blood Bulldog. Mieszkam w wiosce więc mam idealne warunki na spacery z psem: czyste powietrze, las, rzeka, jeziora itp. Lecz mój duży ogród jest otoczony siatką która na pewno nie dała by rady psu takiej rasy...mogę oczywiście ją połatać lecz i tak bałbym się że mi ucieknie i pogryzie ludzi. Prosiłbym was abyście podali nazwy bulldogów które można trzymać w domu + nie duże podwórko(szer.4m, dług. 12m). Oczywiście psa wyprowadzałbym co najmniej dwa razy dziennie.
Chciałbym aby mój pies nadawał sie do obrony, i nie musi być koniecznie duży ale też nie za mały. Chciałbym go móc po prostu trzymać w domu i ew. na podwórku bo nie mam pieniędzy na ogrodzenie mojego ogrodu.

Pozdrawiam!
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doris. 8 lis 2005, o 15:09

nie chce tu nic sugerowac ale pies który nadawal by sie do obrony moze byc dosc drogi, rase ktora wymieniles tez nie nalezy do najtanszych, poza tym nie da sie trzymac psa wylacznie w domu, jesli przy domu jest ogrod z ktorego korzystasz, no bo co latem ty na dwor a biedne zierze w domu ma siedziec?:lol:
Doris.
 

Postprzez Axel 8 lis 2005, o 15:19

Doris. napisał(a):nie chce tu nic sugerowac ale pies który nadawal by sie do obrony moze byc dosc drogi, rase ktora wymieniles tez nie nalezy do najtanszych, poza tym nie da sie trzymac psa wylacznie w domu, jesli przy domu jest ogrod z ktorego korzystasz, no bo co latem ty na dwor a biedne zierze w domu ma siedziec?:lol:

Cena nie gra roli. Nie bede go trzymał tylko w domu! Za każdym razem jak będe gdzieś wychodził to bede brał go ze sobą. Chodzi mi o to że nie moge go zostawić samego na moim ogrodzie.
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Postprzez Basia_sz 8 lis 2005, o 15:24

No co Ty, Doris! :lol: Przecież jak się jest z psem na dworze, to można go upilnować, chodzi chyba o to, że jak pies będzie sam w ogrodzie, to może mu się zachcieć wycieczek. :lol:
Axel, a dlaczego akurat te psy? Czyżby kolejny miłośnik bullowatych? :lol:

No i coś mi się nie zgadza! Piszesz - cena nie gra roli, a wcześniej, że nie masz pieniędzy na ogrodzenie... :shock:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Doris. 8 lis 2005, o 16:18

no tak chyba masz racje :ojej:
Doris.
 

Postprzez Axel 8 lis 2005, o 16:20

basia_sz napisał(a):No co Ty, Doris! :lol: Przecież jak się jest z psem na dworze, to można go upilnować, chodzi chyba o to, że jak pies będzie sam w ogrodzie, to może mu się zachcieć wycieczek. :lol:
Axel, a dlaczego akurat te psy? Czyżby kolejny miłośnik bullowatych? :lol:

No i coś mi się nie zgadza! Piszesz - cena nie gra roli, a wcześniej, że nie masz pieniędzy na ogrodzenie... :shock:


Te psy podobały mi się od zawsze lecz moja rodzina nie chciała sie zgodzić na psa dopóki w domu jest pies mojej matki(jaminik). Teraz go już nie ma i moge myśleć o psie dla mnie. Pieniądze na psa będe mieć a właściwie już mam. Ogrodzenie mojego ogrodu kosztowało by klkanaście tys. złotych a tyle wydać nie mogę - gdyby było mnie stać na taki wydatek to bym kupił nowy płot ew. siatke. Proszę was tylko o nazwy ras psów podobnych do Alapha.
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Postprzez Doda1211 8 lis 2005, o 16:27

noo wiebciciel molosków widzę :D pokrewna dusza ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez cogar 8 lis 2005, o 16:33

50 metrów bieżących siatki leśnej (coraz mniejsze oczka od góry do dołu) kosztuje 200zł.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Axel 8 lis 2005, o 16:41

Cogar napisał(a):50 metrów bieżących siatki leśnej (coraz mniejsze oczka od góry do dołu) kosztuje 200zł.
To mnie Pan rozbawił:) Nie wiem ile potrzebowałbym metrów tej siatki ale duużżoo. Za samą siatkę zapłaciłbym ok. 2500zł + robotnicy(trzeba robić podmurówki pod słupki a sam bym to robił chyba z rok)+słupki+materiały utwardzające+inne rzeczy potrzebne przy robocie=ok.10000zł. Wiem coś o tym bo mam znajomego który zajmuje sie podobnymi rzeczami. Proszę was naprawdę tylko o podanie ras psów które będą pasowały do opisu w moim pierwszym poście...
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Postprzez Gość 8 lis 2005, o 16:46

Hihi, a my na upartego... :lol: To chyba baaardzo duży ten ogród, też chciałabym taki! :lol:
Gość
 

Postprzez Axel 8 lis 2005, o 16:51

Anonymous napisał(a):Hihi, a my na upartego... :lol: To chyba baaardzo duży ten ogród, też chciałabym taki! :lol:
Całkiem spory:] Dało by rade postawić na nim ok. 4 domy dwurodzinne(2 piętra). ALE PROSZĘ WAS O KONKRETY! Błagam...
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Postprzez Basia_sz 8 lis 2005, o 16:52

Obrazek To ja, to co zwykle...Obrazek


To może to coś pomoże http://www.molosy.pl/strona_glowna/rasy/rasy.htm
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Axel 8 lis 2005, o 17:48

basia_sz napisał(a):To może to coś pomoże http://www.molosy.pl/strona_glowna/rasy/rasy.htm
Dzięki, troche mi to pomogło...ale ja potrzebuje jakiejś strony na której bedzie dokładny opis rasy - nie tylko coś w stylu "może być w domu i na dworze"<-- za mało informacji:/
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Postprzez cogar 8 lis 2005, o 17:54

Na tej stronie masz opisy ras, razem z miniaturką--> klikasz więcej i wyświetlają Ci się dokładniejsze informacje o rasie. Moim zdaniem do wstępnej decyzji, czy Ci się podoba, czy nie to wystarczy. Jak się czymś konkretnym zainteresujesz to wtedy wpisujesz w google nazwę rasy i szukasz jakiejś hodowli. Na większości stron hodowlanych zwykle są opisy, a jeśli i to będzie za mało zawsze możesz do hodowcy zadzwonić. Nikt nie odmówi udzielenia informacji, czy spotkania i obejrzenia psów.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Axel 8 lis 2005, o 18:00

Dzięki, dowiedziałem sie już wszystkiego co mnie interesowało.
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints