Pies uznający tylko jednego pana

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pies uznający tylko jednego pana

Postprzez MaciekKK 14 mar 2007, o 18:51

Witam wszystkich. Chcialem prosic o rade, szukam psa sredniej wielkosci, srednio agresywnego, pojetnego i najwazniejsze dla mnie - by sluchal tylko jednego pana a umial zyc z cala rodzina. Z gory dziekuje i niecierpliwie czekam na odpowiedzi.
MaciekKK
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Anka145 14 mar 2007, o 18:59

Średnio agresywnego? tzn.? :roll:
Avatar użytkownika
Anka145
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 14:56

Postprzez MaciekKK 14 mar 2007, o 19:08

chodzi mi o takiego by nie byl typowa rasa na walki psow ale i "przyjacielem wszystkich" jak np. bernardyny.
MaciekKK
 

Postprzez szczotek 14 mar 2007, o 19:09

I dlaczego chcesz, żeby słuchał tylko i wyłącznie jednej osoby. A jeżeli sobie uzna kogoś innego ^^ ??

Jakie masz warunki do trzymania psa??
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez MaciekKK 14 mar 2007, o 19:17

warunk bede mial b. dobre, duzy dom z ogrodem i do tego mieszkam na wsi wiec kontakt z natura i swieze powietrze bedzie mial zapewniony, a chce psa uznajacego jednego pana poniewaz czuja taka silna potrzebe by byl tylko moj.
MaciekKK
 

Postprzez Basia_sz 14 mar 2007, o 19:56

Hmm, do tych wszystkich warunków, które postawiłeś, to ja bym widziała pasującego Labradora :D .

A z tym, żeby słuchał Tylko Ciebie, no cóż... powiem tak:
Przez pierwsze dwa i pół lata życia Maxa przebywałam z nim 24 godziny na dobę (teraz niestety, nasz kontakt jest nieco ograniczony - praca :roll: )..., pielęgnowałam go jak był szczenięciem, karmiłam, chodziłam z nim na spacery, a przede wszystkim KOCHAŁAM. I pies to czuł i również pokochał mnie całym swym wielkim psim sercem.
Resztę rodziny też kocha, nie powiem, bo to pies rodzinny, słucha wszystkich, ale gdy ja jestem w domu, to nie odstępuje mnie na krok. Ja siedzę - on obok mnie, ja wstaję - on też. Wszędzie ze mną chodzi, a jak wracam z pracy, to kręćka ma dostać z radości :D .
Więc moja teoria jest taka - jeżeli chcesz, żeby pies był Twój, to po pierwsze musisz go pokochać! Wtedy i praca z psem i codzienna pielęgnacja będzie dla Was obu tylko radością :D .
A z tym, żeby słuchał tylko Ciebie, to, hmm, a jak Cię nie będzie w domu to co? Innych ma terroryzować? :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Anka145 15 mar 2007, o 13:41

Jeśli pies będzie spał w domu to nadaje się doberman, pies jednego pana, tam samo jak CTR.. tylko czy wybierze właśnie Ciebie? :lol:
Tylko że obie rasy są trudno w prowadzeniu i nalezy iśc z nimi na profesionalne szkolenie.

I podstawowe pytanie, myslac o psie rasowym oczywiscie wiesz ze to wydatek srednio 1500 zł?
Avatar użytkownika
Anka145
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 14:56

Postprzez Karilka 17 mar 2007, o 13:14

Lub adopcja za darmo Aniu.....
Zdecydowanie Doberman - z tym ''średnioagresywny'' to pewnie chodziło o to aby miał zdolności obronne
Karilka
 

Postprzez Ania_Ś 17 mar 2007, o 14:04

Tak naprawdę to nie wiadomo po kupnie psa czy on będzie słuchał tylko i wyłącznie Nas czy uzna za swojego Pana kogoś innego z rodziny.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Timon 22 mar 2007, o 11:06

basiu_sz a ja sie z Toba niekoniecznie zgodze. labrador nigdy nie bedzie psem jednego pana.fakt, ze ma swoja jedna ukochana osobe,moj Nico tez beze mnie nawet jednej nocy nie wytrzyma bo strasznie piszczy.
ale sproboj np. poprosic kogos znajomego kogo Twoj pies dobrze zna o wykonanie jakiejs komendy i zobaczysz, ze za same pochwaly chociaz by Twoj pies z merdajacym ogonem te polecenia wykona.
poza tym nie nadaje sie on do mieszkania na podworku i o tym tez trzeba pamietac.

moim zdaniem tu sprawdzilby sie dobrze np. Husky. jesli masz kupe czasu na spacery z nim. jest to pies bardzo ciezki do ulozenia.ale jesli bedziesz wlasnie Ty chodzil z nim na szkolenie i Ty zapewnial mu dawke spacerow i biegania to pies bedzie tylko i wylacznie Twoj. wszyscy inni moga sie poprostu wypchac.
powiem Ci na przykladzie. moj narezczony ma Huskiego. wlasciwie to jest pies jego siostry. rowniez mieszkaja na wsi.maja duzy ogrod, ale to jest dla niego za malo.siostra narzeczonego sie tym psem w ogole nie zajmuje bo "nie ma czasu".jedynie wlasnie on jak jest u swoich rodzicow zabiera psa na wycieczki rowerowe,on go probowal czegos nauczyc.i to jest pies, ktory tylko i wylacznie slucha sie jego.nikt inny dla niego nie istnieje.jeszcze jak ja jestem w poblizu narzeczonego to mnie tez poslucha.ale wszystkich innych zlewa.nawet jak wolaja jego imie to pobiega "jak mu sie zachce".

co do dobermana - rowniez uwazam,ze to dobry wybor. ale... tu trzeba pamietac,ze to jednak pies trudny do ulozenia.
i ze latwo mozna mu zrobic krzywde nie znajac jego psychicznych predyzpozycji.
np. moj wujek zabieral swojego dobermana na polowania do lasu.i to byl jego zasadniczy blad! bo potem jak pies poczul krew to odrazu rzucal sie ludziom na rece i poprostu gryzl.
pomimo,iz byl to pies nie wujka,a jego syna i jego syn sie nim zajmowac calymi dniami (wujek pracowal wtedy za granica) to jak tylko wujek przyjezdzal do domu pies byl tylko i wylacznie jego.
oczywiscie nie musi tak byc.ale musisz sie liczyc z tym, ze jesli chcesz psa ktory sam sobie wybiera jednego tylko wlasciciela to niekoniecznie musi wybrac wlasnie Ciebie.

aha no i doberman nie na podworze, bo ma za krotka siersc i zima sie bedzie mordowal.chyba,ze bedzie mial odpowiednia bude,a na noc i tak bedzie zabierany do domu,zeby nie marzl!

powodzenia.
pozdrawiam!
SZALOM
---
...psia dusza większa jest od psa...
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba to niedaleko pies wyrusza
przecież przy tobie jest psie niebo z tobą zostanie jego dusza.
Avatar użytkownika
Timon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 gru 2006, o 23:03
Lokalizacja: Rzeszów/Pionki

Postprzez Basia_sz 22 mar 2007, o 11:19

Zdaje mi się, że umieściłam w swojej wypowiedzi zdanie, że Max słucha wszystkich członków rodziny, albo może mi się zdaje, w każdym razie chciałam je umieścić :wink:
I właśnie chodziło mi o to, co napisałaś, Labrador ma swoją ukochaną osobę, bez której żyć nie może :wink: . I tak ma być :lol: , nie chciałabym psa, który słuchałby tylko np. mojego męża. A jakby Go nie było w domu, a wyniknęłaby jakaś sytuacja, wymagająca interwencji? To co wtedy?
Albo, gdyby tylko same dzieciaki były w domu? Zdecydowanie wolę jak pies słucha wszystkich. :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Timon 22 mar 2007, o 11:32

basia_sz napisał(a):Hmm, do tych wszystkich warunków, które postawiłeś, to ja bym widziała pasującego Labradora :D


mi chodzilo bardziej o to. :) bo zakladajacy ten temat napisal, ze chce psa sluchajacego sie tylko jego.a labiszczon taki nie jest i nie bedzie. :)
SZALOM
---
...psia dusza większa jest od psa...
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba to niedaleko pies wyrusza
przecież przy tobie jest psie niebo z tobą zostanie jego dusza.
Avatar użytkownika
Timon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 gru 2006, o 23:03
Lokalizacja: Rzeszów/Pionki

Postprzez Basia_sz 22 mar 2007, o 11:53

No ok ok, mea culpa :roll:
Trochę inaczej odebrałam postawione pytanie - i tu kłania mi się czytanie ze zrozumieniem :roll: :lol:
Na nauke nigdy nie jest za późno 8)
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Jadzia 24 mar 2007, o 10:15

Jeśli chcesz psa średniej wielkości to pomyśl o pinczerze średnim. Możesz się dowiedzieć o jego predyspozycjach na stronce hodowli tych psiaków
http://www.pinczer.net.pl/ Przy okazji znajdziesz tam namiary na hodowle i informację, gdzie aktualnie są szczenięta, lub niedługo będą.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez burek 30 mar 2007, o 18:55

Pies który reaguje na polecenia tylko jednej osoby ma zaburzoną umiejetność nawiązywania wiezi socjalnych z ludźmi. Moze byc tez wyszkolony w tym kierunku. Wystarczy aplikowac mu bodźce awersyjne przy próbie reakcji na polecenia innej osoby. TYLKO PO CO????
Wystarczy wyjazd lub niedyspozycja własciciela i nikt nie bedzie w stanie wyegzekwować od psa zadnej komendy. Taki pies bedzie lekcewazył wszystkich innych członków rodziny. Znam przypadek, gdy własciciel trafił do szpitala i psa trzeba było tam przemycać zeby cokolwiek zjadł bo był uczony,ze nie wolno mu brac jedzenia od obcych.

Na to,zeby pies wybrał konkretna osobe na swojego przewodnika to sobie trzeba zasłuzyc. Umiejetnym postepowaniem i codzienna praca z psem. Więź która sie nawiązuje podczas wspólnej nauki posłuszenstwa, tropienia, aportu itp owocuje własnie takim szczególnym rodzajem porozumienia. Pies "nalezy" do tego kto zaspokaja jego potrzebe wykonywania pracy do której został stworzony. Podstawa istnienia stada to wspólne działanie. Innej drogi nie ma
Avatar użytkownika
burek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 18:38

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości

paw prints