Poszukuje odpowiedniej rasy

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Poszukuje odpowiedniej rasy

Postprzez dankul 19 lis 2005, o 13:15

Jaką rasę wybrać? Dylemat na początku ucinając dywagacje i sugestie innych pragnę pewne cechy sprecyzować. Mianowicie szukam pieska rasowego (nie z rodowodem) nie w głowie mi wystawy. Mieszkam w bloku, tak wiec z „natury” dość spokojnego, który nie „udusi” się w betonowej dżungli. Chciałem przyjąć bądź odkupić pieska już odchowanego tak około 12 miesięcy. W domu musiałby zostawać sam około 6 godzin, dlatego nie mogę szczeniaczka. Rano spacerek, po południu po przyjściu z zajęć jak również pod wieczór – biegam wiec na godzinne wyjście o wzmożonej aktywności fizycznej. Zasadniczym kryterium jest „szata” pieska by miał krótka, gładka sierść.
Miałem okazje przygarnąć rocznego spaniela, ale właśnie ze względu na sierść :( musiałem zrezygnować, oczywiście to nie mój wybór, ale wytyczne „właścicielki mieszkania – mojej mamy”.
Zastanawiam się nad trzema rasami, które wymiennie, ale może prowadzę poszukiwania nie w tym kierunku, proszę o pomoc doświadczonych hodowców, konkretne sugestie i podpowiedzi oparte na jakiś faktach i przykładach z własnego doświadczenia.
1. JACK RUSSEL TERRIER
2. POSOKOWIEC BAWARSKI
3. BEAGLE
Naprawdę proszę o jakieś roztropne sugestie na adres dankul1@interia.pl
Z wyrazami wdzięczności Daniel
dankul
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 19 lis 2005, o 13:23

Miałam styczność z dwoma rasami wymienionymi przez ciebie. Mianowicie:
1. Beagle - jest rasą dość żywą więc może w domu sprawiać kłopoty jednak jeśli zapewnisz mu odpowiednią dawkę ruchu codziennie może byś dobrym towarzyszem.
2. Posokowiec bawarski - również jest żywym psem potrzebującym wybiegania. Ma również duży pociąg łowiecki.
To wiem z własnych doświadczeń z tymi psami i rozmów z ich właścicielami. Jak wiadomo każdy pies jest inny i inni użytkownicy mogą mieć odmienne zdanie :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pauline_g 19 lis 2005, o 13:24

ja dodam, że jack russel terreir tez jest aktywną, żywa rasą!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 19 lis 2005, o 13:28

Wszystkie trzy - murowana demolka w domu. Chyba że zostaje sam w klatce.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez pauline_g 19 lis 2005, o 13:50

6 h -to na pewno rozwalą ci chalupe!!

chyba ze zrobisz jak muwi valdeq
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tinus 19 lis 2005, o 13:50

a ja powiem coś innego

Nie ma psa rasowego bez rodowodu. Pies rasowy jest równoznaczne z psem rodowodowym - inne to kundelki. Nawet jeśli są to kundelki mniej lub bardziej podobne do jakiejś rasy.
Dodatkowo rodowód nie jest tylko po to, aby móc z psem jeździć na wystawy, ale po to, aby wiedzieć, że naprawdę ma się psa danej rasy. Zna się jego rodziców, wie jakie mieli cechy charakteru. Poza tym kupując u hodowcy zawsze będziesz mógł się do niego zwrócić w sprawie psa. Pieski rozmnażane w legalnych hodowlach mają na ogół lepsze warunki niż te, które są howane tylko po to, aby nabijać kieszenie producentom. Nie mówiąc już o tym, że są karmione pożywieniem dobrej jakości. A przede wszystkim hodowcy kochają swoje psy!

polecam stronke http://rodowod.republika.pl/
kiedyś czytałam inną, ciekawszą, ale jakoś nie mogę jej teraz znaleźć.

Jeśli chcesz mieć kundelka, to zabierz jednego ze schroniska. Poprawisz jego los, a on będzie cię za to bezgranicznie kochał. Poza tym tam bez problemu znajdziesz psa w wieku, który będzie Ci odpowiadał.
Pozdrawiam
Asia z Amidą
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Basia_sz 19 lis 2005, o 13:52

Ja proponuję labradora :wink: Oczywiście też trzeba mu zapewnić odpowiednią dawkę ruchu, ale to bardzo spokojny i miły towarzysz - mój egzemplarz taki jest - i mało szczeka. :D
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Gość 19 lis 2005, o 14:20

pauline_g napisał(a):6 h -to na pewno rozwalą ci chalupe!!

chyba ze zrobisz jak muwi valdeq


UUUUUUUuuuuu :o nie dobrze takie "szkodniki" :)
Gość
 

Postprzez mwijatak 19 lis 2005, o 14:37

Choć to małe psy są z nich niezłe wulkany energii :lol:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez -sznaucerka- 19 lis 2005, o 15:07

Żadnej z tych ras ci nie polecam, te psy raczej nie chętnie żyją w betonowej dzungli, potrzebują dużo ruchu fizycznego i psychicznego, takiego psa jak beagl chętnie się nie słucha i poleci gdzieś daleko i wróci za pół godziny, jack russel choc jest mały to wcale nie jest taki w charakterze.Radzę ci psa spokojniejszego, nie patrzmy na szatę lecz na charakter
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jadzia 19 lis 2005, o 15:26

A może pinczer średni :?: Jest krótkowłosy, średniej wielkości, inteligentny i szybko uczący się, bardzo przywiązujący się do właściciela. Jeśli by Cię to zainteresowało, to zajrzyj po więcej wiadomości na stronę
http://www.pinczeromania.idysk.com a w Warszawie są jeszcze dwa rude średniaki http://askap3.webpark.pl/bemus.html
Podpisuję się też pod tym, co napisała Tinus. Przecież mając psa z rodowodem nie musisz go wystawiać, jeśli nie chcesz :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez -sznaucerka- 19 lis 2005, o 16:06

Jadzia ta pierwszą stronkę ubustwiam :) są tam takie śmieszne rzeczy np. o tym chłopaku co chciał bardzo psa i są tez bardzo mądre o tym "pinczer to nie pies dla każdego"
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron