Proszę o radę - jaka rasa dla mnie? :)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Proszę o radę - jaka rasa dla mnie? :)

Postprzez Lena 21 mar 2007, o 12:24

Witam, :D

Zwracam sie do Was jako fachowców znajacych się na potrzebach, charakterach psiakow...
Proszę o poradę, jaka raza byłaby dla nas odpowiednia?

Rodzinka 3-osobowa, syn ma 9 lat, kocha zwierzeta, mieszkamy w 3-poziomowym domku bez ogródka. Bardzo blisko mamy las.
Myślimy o rasowym pasiaku, który by wniósł do naszego domu iskrę radości.

może golden, dalamatyńczyk... husky wydaje się być także cudownym psem - tylko ten temperament... boję się że podczas naszej nieobecności (praca) mógłby za dużo demolować...

Z góry dziękuję za wskazówki
Lena
Lena
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 12:21

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 21 mar 2007, o 13:26

Jaki charakter psa by Ci odpowiadał, jaką rolę miałby spełnić pies i ile czasu rodzina mogłaby poświęcać na spacery. Czy odpowiadałby Ci piesek, który wymaga minimalnej pielęgnacj czy też możesz jeździć z nim do fryzjera i dbać o jego szatę? Jaka wielkość pieska i długośc sierści :?: :D Podstawowe pytanka naprawadzające ;)

A do huskiego to chyba potrzebny by był ogród i duużo wolnego czasu na spacery i zabawę.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Lena 21 mar 2007, o 14:09

hmm..cóż mogę zaoferować?:
- ok godziny dziennie spacer, weekendy o wiele dlużej
-oczywiście mała pielęgnacja mi nie przeszkadza
:wink:

marzę o psie:
- przyjaznym dla dzieci
- nie szczekającym uparcie (miałam ratlerka - nie widać a słychac :wink: )
- średniej wielkości
- abym nie musiała przygotowywać dla niego wielgachne gary jedzenia ;)
Lena
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 12:21

Postprzez szczotek 21 mar 2007, o 14:13

To wydaje mi sie, że goldenek pasuje idealnie ;) Jeżeli nie ma spełniac za razem roli stróża :D
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Lena 21 mar 2007, o 14:40

nie wymagam stróża :wink:

Tak, goldenki bardzo mi się podobają...
jednak boję się ich sklonności do chorób...


** gdzieś, kiedyś w necie natknęłam się na test, w którym padały pytania dotyczące przyszłego właściciela oraz wymagania co do psiaka
wynikiem były rasy psów, odpowiadające potrzebom przyszłego właściciela - tylko szkoda że pytania były w j. anglieskim :cry:
Lena
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 12:21

Postprzez szczotek 21 mar 2007, o 18:42

Wydaje mi sie, że każda rasa ma skłonności do określonych chorób tj. sznaucery do raka (tfu tfu). Nie ma się co martwić na zapas. Możesz jedynie złagodzić ryzyko kupując szczeniaka z dobrej, sprawdzonej hodowli.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Timon 22 mar 2007, o 10:38

poza tym jak bedziesz o takiego szczeniaka dbac to nic mu nie bedzie.
np. labki maja sklonnosc do tycia - wystarczy ich nie przekarmiac, nie dokarmiac miedzyposilkami i zapewnic im duzo ruchu i potem nie ma z tym problemu.nawet jak sa starsze.
maja tez tendencje do choroby oczu.trzeba na nie zwracac szczegolna uwage.jesli masz psa z dobrej hodowli i jego rodzice nie mieli chorob oczu to jest malo prawdopodobne,ze on ja bedzie mial.ale musisz zwracac uwage i je pielegnowac. to samo z uszami. jako,ze sa klapciaste o wiele bardziej sa narazone na infekcje niz te psy, ktore maja uszka stojace. pamietasz o ich pielegnacji i nic tez sie nie dzieje.
rowniez jezeli chodzi o dysplazje - musisz pamietac o badaniach i dawaniu dobrej karmy dla psow ras duzych swojemu szczeniakowi. dodawac np/ Arthroflex (po konsultacji z wetem), nie pozwalac szczeniakowi na dzikie harce z o wiele wiekszymi psami. to wszystko srodki zapobiegawcze.

to samo bedzie tyczyc sie goldena.musisz dobrze o niego zadbac.pielegnowac i szanse na chorobska sie zmniejsza.nic sie nie obawiaj.jesli chodzi o uszy i dysplazje to tak jak napisalam to tez bedzie sie tyczyc goldiego. nie wiem jak u nich z oczami wiec sie nie wypowiadam.
ale napewno jesli sie zdecydujesz juz na konkretna rase i hodowle to mecz swojego hodowce.niech Ci powie jakie moga nekac go w przyszlosci choroby.jak im zapobiegac i jak w razie co postepowac.

i pamietaj - dobry hodowca nigdy Cie nie zmyje.zawsze odpowie Ci na tyle wyczerpujaca na ile potrafi.wiec nie boj sie pytac. :)
SZALOM
---
...psia dusza większa jest od psa...
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba to niedaleko pies wyrusza
przecież przy tobie jest psie niebo z tobą zostanie jego dusza.
Avatar użytkownika
Timon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 gru 2006, o 23:03
Lokalizacja: Rzeszów/Pionki

Postprzez Lena 22 mar 2007, o 11:52

dziekuję bardzo za wskazówki :D

postaram się wiecej informacji pozbierać na temat goldenów aby uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych rozczarowań oraz wyszykać uczciwego hodowcę...
Lena
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 12:21

Postprzez burek 30 mar 2007, o 18:58

Lena napisał(a):hmm..cóż mogę zaoferować?:
- ok godziny dziennie spacer, weekendy o wiele dlużej
-oczywiście mała pielęgnacja mi nie przeszkadza
:wink:
;)

Nie ma takich psów którym wystarczy godzina czasu dziennie
To jest udreka nawet dla pekińczyka
Avatar użytkownika
burek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 18:38

Postprzez Milena5_12 31 mar 2007, o 10:53

Godzina może wystarczyć. Przecież pies nie musi być cały czas na dworze. A ja również polecam godlena lub labradora.
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez burek 31 mar 2007, o 14:58

Milena5_12 napisał(a):Godzina może wystarczyć. Przecież pies nie musi być cały czas na dworze. A ja również polecam godlena lub labradora.

Oczywiście ze pies nie musi byc na dworze. Sporo psów spedza zycie w klatkach i w ogóle nie wychodzi na spacery. Swietnie im to robi na kondycję, psychike i zdrowie.
Gratuluje wiedzy i wyobraźni.
Avatar użytkownika
burek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 18:38


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints