PROSZĘ O RADĘ!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

PROSZĘ O RADĘ!

Postprzez Axel 25 gru 2005, o 22:23

Witam!
Od dłuższego czasu nosze się z zamiarem kupna psa, lecz nie mam pojęcia jaką rasę wybrać. Byłbym wdzięczny gdybyście podali mi jakieś nazwy ras pasujacych do opisu poniżej:
"Chciałbym aby był to pies do którego czuć respekt, silny, doskonały obrońca, pies którego można się bać"

Myślałem o Dogu Niemieckim i o American Staffordshire Terrierze.

OD razy wykluczam Pit Bulla!
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Aris 25 gru 2005, o 22:38

:arrow: Po pierwsze TTB nie sa psami obronnymi wiec o nich zapomnij.
:arrow: Dogi niemieckie sa duze silne ale wedlug mnie sa troche strachliwe.
:arrow: Zastanow sie nad tym czy bedziesz w stanie wychowac tego psa i go utrzymac gdy cie pociagnie.Pamietaj tez ze duzy i silny pies to takze duzy wydatek,wiec zastanow sie czy bedziesz w stanie kupowac mu jedzenie i czy bedziesz mogl poswiecac mu duzo czasu.Kazdy pies potrzebuje kontaktu z wlascicielem a nie trzymania przez caly dzien w kojcu lub na lancuchu. A dlaczego wybierasz psa wedlug tych kryteriow.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w kupnie psa - Aris
Aris
 

Postprzez Axel 25 gru 2005, o 23:09

Bardzo podobają mi się psy silne. Mam duży dom i dużą posiadłość i taki pies by mi się przydał. Nie chciałbym żeby był to pies kudłaty:) lecz raczej z krótką sierścią.
Amstaff to nie jest pies obronny?
Ale prosze o podanie konkretnych ras psów, może akurat któraś mnie urzeknie;)

PS. Przecież silny pies nie musi być duży, np. Pit Bull (pies takiej wielkości, może troche większy chociaż nie koniecznie byłby dla mnie idealny)
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Postprzez Aris 25 gru 2005, o 23:20

A skoro ma byc obronny to moze byc np. Czarny terier Rosyjski ,ale pamietaj ze psa obronnego bedziesz mial opiero wtedy gdy ukonczy IPO
Aris
 

Postprzez kuzi 25 gru 2005, o 23:49

Dlaczego myślisz o AST, a wykluczasz Pit Bulla? Nieco mnie to dziwi.
Druga sprawa - o jaką obronę Ci chodzi? Osobistą, czy terenu? Jeżeli mówisz o tej pierwszej, to wiedz, że praktycznie każdy pies pewny siebie obroni Cię, jako swojego przewodnika, gdy zajdzie taka potrzeba. Mój pies mając pół roku mnie bronił gdy wyczuł niebezpieczeństwo... 8) Mam Staffordshire Bull Terriera.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Gość 26 gru 2005, o 13:40

Po prostu o Pit Bullu moja matka nie chce słyszeć:(
Chciałbym psa do obrony osobistej, psa który mógłby mieszkać w domu, psa jak już mówiłem silnego i budzącego respekt. NIE musi być to wcale pies duży i najlepiej z sierścią krótką.

Podobają mi się psy takie jak AST i Buldog Amerykański - i jeśli miałbym teraz kupić psa to wybrałbym chyba jednego z tych które wymieniłem.
Dlatego prosze was o podanie jak największej ilość nazw ras psów pasujących do moich kryteriów - poczytam sobie o nich w necie i może okaże się, że dzięki wam znalazłem psa idealnego dla mnie.
Gość
 

Postprzez Axel 26 gru 2005, o 13:54

Anonymous napisał(a):Po prostu o Pit Bullu moja matka nie chce słyszeć:(
Chciałbym psa do obrony osobistej, psa który mógłby mieszkać w domu, psa jak już mówiłem silnego i budzącego respekt. NIE musi być to wcale pies duży i najlepiej z sierścią krótką.

Podobają mi się psy takie jak AST i Buldog Amerykański - i jeśli miałbym teraz kupić psa to wybrałbym chyba jednego z tych które wymieniłem.
Dlatego prosze was o podanie jak największej ilość nazw ras psów pasujących do moich kryteriów - poczytam sobie o nich w necie i może okaże się, że dzięki wam znalazłem psa idealnego dla mnie.


Tylko, że z tego co się dowiedzialem na Buldoga Amrykańskiego trzeba mieć zezwolenie a na AST nie.
Więc, może to właśnie AST jest psem dla mnie?! Nie za duzy, silny, zwinny, budzi respekt - czy się mylę? Może jest to pies słaby, nie nadający się do obrony? Lecz z tego co słyszałem to AST może poradzić sobie nawet z dużymi psami(Owczarek Niemiecki a nawet Pit Bull[??])

POST KTÓREGO ZACYTOWAŁEM NALEŻY DO MNIE! PO PROSTU ZAPOMNIAŁEM SIE ZALOGOWAC:)

PS. Ile trwa i kosztuje szkolenia zwierzaka na psa obronnego?
Axel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 13:28

Postprzez kuzi 26 gru 2005, o 15:15

Może jest to pies słaby, nie nadający się do obrony?

Jak na swoje wymiary - bardzo silny. Ma bardzo słaby istynkt terytorialny.
Lecz z tego co słyszałem to AST może poradzić sobie nawet z dużymi psami(Owczarek Niemiecki a nawet Pit Bull[??])

Jeżeli jest to wschodnioeuropejski typ AST'a, to powinien poradzić sobie z ON'em. Pamiętaj także, że jeszcze prawie 100 lat temu AST i Pit to była jedna rasa...
PS. Ile trwa i kosztuje szkolenia zwierzaka na psa obronnego?

Przygotuj się na wydatek ponad 1000 zł. Najpierw musisz ukończyć PT.
Chciałbym psa do obrony osobistej, psa który mógłby mieszkać w domu, psa jak już mówiłem silnego i budzącego respekt.

Rottweiler.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Gość 26 gru 2005, o 15:29

A na Rottweiler'a trzeba mieć zezwolenie?
Chyba jednak zdecyduje się na AST(nie za bardzo mi pomagacie, prosiłem was o podanie mi ras psów obronnych, a tu raptem padły max.3 rasy:()
A czy AST dałby sobie radr z Rottweiler'em lub Dobermanem? Czytając art. na stronach www dowiedziałem się, że AST może obornić nas przed większością psów występujących w Europie! Czy to prawda? Aż mi sie nie chce wieżyć, że ten nie duży pies jest aż taki silny...
Gość
 

Postprzez Aris 26 gru 2005, o 15:42

Na Rotka trzeba miec zezwolenie.Tak jak powiedzial Kuzi, zeby ic z psem na PO musisz najpierw ukonczyc kurs PT, a to dosc dlugo potrwa.
Jesli chcesz miec psa juz wyszkolonego do obrony i po PT idz do zwiazku kynologicznego.Wujek mojego znajomego kupil 1,5 letniego Beaucerona w zwiazku kynologicznym po PT i po PO.Lecz taki pies to rowniez duzy wydatek.Ten pies kosztowal az 6 tysiecy,ale jest to rzadka rasa wiec mysle ze to dlatego tak duzo.Wydaję mi się że za np. Rotka zapłaciłbyś ok 3-4 tysiące.
Życze powodzenia w kupnie psa - Aris
Aris
 

Postprzez Aris 26 gru 2005, o 15:46

Jest dużo psów pasujacych do twoich kryteriow lecz ty chcesz krótkowłosego psa , i dlatego tak malo wiec sie nie denerwuj :!:
Czy twój pies bedzie mieszkal w domu czy na dworze w kojcu?
Jesli w kojcu to odradzam ASTa bo on ma przeciez krotka siersc,bez podszerstka, ale za to Rottek ma podszerstek i jszcze jako tako by wytrzymal na dworze.
Aris
 

Postprzez kuzi 26 gru 2005, o 16:33

A na Rottweiler'a trzeba mieć zezwolenie?

Tak. Trzeba.
Chyba jednak zdecyduje się na AST(nie za bardzo mi pomagacie, prosiłem was o podanie mi ras psów obronnych,

Amstaff nie jest psem obronnym :!: :!: :!:
A czy AST dałby sobie radr z Rottweiler'em lub Dobermanem?

Rottweiler może zabić Amstaffa. Wzorcowy AST nie wytrzymałby dwóch minut z wzorcowym Rottkiem.
Czytając art. na stronach www dowiedziałem się, że AST może obornić nas przed większością psów występujących w Europie!

Ta... jamnik też.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Gość 26 gru 2005, o 18:37

Pies może mieszkać zarówno w moim domu jak i na dworze(mam dosyć duży dom i całkiem spory ogród) - mimo wszystko wolałbym trzymać psa w domu.
Co trzeba zrobić aby otrzymać pozwolenie na psa? Ile to trwa i ile kosztuje? Trzeba spełnić jakieś wymagania?
Kupno Rotka to nie jest zły pomysł, ale AST też mi się podoba(Buldog Amerykański także).
Gość
 

Postprzez Gość 26 gru 2005, o 18:47

Hmmm...jednak jakbym miał kupować pieska to albo AST albo Doga Niemieckiego.

Dzięki za pomoc lecz mimo wszystko nie uzuyskałem odpowiedzi na moje główne pytanie(chciałem tylko abyście podali mi nazwy ras, resztę sam bym sie dowiedział z neta).

Odpowidzcie w takim razie na moje pytanie związane z uzyskaniem pozowolenia na psa(patrz poprzedni mój post)

POZDRO!
Gość
 

Postprzez Doda1211 26 gru 2005, o 19:24

nie polecam doga do kojca, obronnym psem to on też raczej nie jest ;)
poszukaj czegoś w molosach może owczarek środkowoazjatycki, broholmer, fila brasileiro, tosa inu,
ale wybij sobie z głowy te psy jeśli nie masz doświadczenia z psami
a ile masz lat jeśli można wiedzieć?
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints