PROSZĘ O RADĘ!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 26 gru 2005, o 22:04

Dzięki wielkie wszystkim co starali się mi pomóc.
Jestem nie doświadczony jesli chodzi o psy(w moim domu jest tylko 12 letni jamnik wujka), ale mam nadzieje, że uda mi się wychować Amstaff'a, Doga Niemieckiego lub Teriera Rosyjskiego(jeśli znajdę kogoś kto chce go tanio sprzedać i mieszka w miare blisko to go kupię). Jak na razie to Amstaff jest "najbliżej mojego domu". Mam nadzieje, że bedzie to pies pasujacy do mnie. Nie zamierzam chodzić z nim na szkolenia, nie zamierzam kupować także psa z rodowodem bo jest mi nie potrzebny. Ja chce tylko psa pasującego do mnie, psa z którym się "dogadam", psa który bedzie w stanie obronić zarówno mnie jak i moje domostwo.
Mimo wszystko batali rozegra się między Dogiem N. a AST - są to psy, które bardzo mi się podobają. I nie sądzie, iż mój brak doswiadczenia jest barierą nie pozwalającą mi na kupna DN czy AST.
O to, że mój pies nie bedzie miał u mnie dobrze to sia akurat nie martwie. Mam duży dom, uprawiam biegi długodystansowe(biegam co drugi dzień, lecz jeżdżę na rowerze praktycznie co dziennie). Jestem w stanie poświęcić psu dużo czasu, w moim domu raczej nigdy nie zostanie sam, a i o wyżywienie się nie martwię.
O AST ciągle wiem mało, lecz ta rasa urzekła mnie(DN także).
Teraz bede sie męczył którego kupić. Obydwa psy mogę kupić baardzo tanio i blisko i szybko. Kupno Teriera Rosyjskiego wiąże sie z kosztami dużo większymi, wątpie aby ktoś w rejonach Wrocka chciał tanio sprzedać tego psa.

Pozdro!
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez kuzi 26 gru 2005, o 23:37

a jak z Twoim doświadczeniem?
rasy które wymieniłam bez odpowiedzialnego właściciela mogą się stać... o grozo maszynami do zabijania

Mogą, ale nie muszą. :lol:
Czy AST jest psem wystarczająco silnym psem aby móc mnie obronić przed np. złodziejem? Czy skoro ma tyle wspólnego z Pit Bullem to jest tak samo "silny"?

To zależy od osobnika.
Problem w tym że zarówno Doga Niemieckiego jak i AST mogę kupić tanio we Wrocławiu ale Czarnego Teriera bez rodowodu nie znajdę Pies z rodowodem jest zbyt drogi.

To jednak kundla kupujesz? Nie lepiej udać się do schroniska?
Doga Niemieckiego lub Teriera Rosyjskiego

Możesz mieć problemy z wychowaniem tych ras. Choć wszystko zależy od twojej osobowości.
nie zamierzam kupować także psa z rodowodem bo jest mi nie potrzebny.

Lepiej kup... To jest gwarancja rasowości. Lepiej kupić peta (rasowego z jakąś wadą), niż bez rodowodu - kundla, który jak dorośnie wogóle nie będzie przypominał innych, rasowych osobników. Taka moja rada - lepiej zainwestować więcej na wstępie. Pies to jest obowiązek na -naście lat. Po co oszczędzać...?
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Doda1211 27 gru 2005, o 13:45

z takim doświadczeniem powodzenia :shock:
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints