Jaki pies przy domu i dla rodziny?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

domek z dużą działką

Postprzez Gość 9 lut 2006, o 17:13

Wspaniały pomysł z odwiedzeniem schroniska,,tyle tam do kochania,a gdybyś wybrała inne wyjście to polecam BERNARDYNA,owczarki coli absolutnie nie nadają się do całkowitego przebywania na dworzu i w budzie,również wspaniałe są owczarki podchalańskie u nas zupełnie nie doceniane.Wybór należy do ciebie.
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jaki pies przy domu i dla rodziny?

Postprzez Wiki 7 mar 2006, o 17:46

Bodzio napisał(a):prosze o pomoc - mam domek z dużą działką (1500m2) i małe dzieci.
Chce kupic psa dla towarzystwa oraz aby trochę stróżował i budził respekt potencjalnych złodziei. Ma mieszkać w budzie na dworze. Musi byc łagodny i przyjacielski dla domowników to warunek podstawowy.
Jaka rasę wybrać?


Mam podobną działkę do twojej i trzy córki. Pierwszym naszym psem był owczarek niemiecki- był on wspaniałym stróżem i towarzyszem zabaw dla naszych dzieci, ale niestety odszedł od nas nagle. Długo zastanawialiśmy się nad wyborem drugiego psa i zdecydowaliśmy się na Czarnego teriera rosyjskiego- jest to wspaniała rasa psów obronno stróżujących. Bardzo przywiązują się do rodziny i wspaniale pilnują posesji jednocześnie nie hałasując przy tym za bardzo.
Wiki
 

Postprzez bell 1 kwi 2006, o 16:53

Albo Nowofundland , świetny duzy pies , miśkowaty , łagodny , budzi respekt swym wyglądem , polecam, Możesz wziąć dorosłego ze schroniska . one bardzo lubią dzieci !!! Szybko nawet dorosły skę do nich przywiąze i pokacha beszgraniczną miłością ...
bell
 

Postprzez rybka 24 kwi 2006, o 22:20

mam pytanie- dlaczego Berneński nie nadaje się do kojca?

mam domek z działką i dwójkę małych dzieci - 5 i 1 rok. Myślałem własnie o berneńczyku...

Boję się, że duże psy np. Bernardyn, całkiem przypadkowo mogłyby zrobić krzywdę dziecku.
Miałem wczesniej rottweilerkę - i chyba nie ma większych pieszczochów.
rybka
 

Re: Jaki pies przy domu i dla rodziny?

Postprzez Gość 3 lip 2006, o 10:19

Wiki napisał(a):
Bodzio napisał(a):prosze o pomoc - mam domek z dużą działką (1500m2) i małe dzieci.
Chce kupic psa dla towarzystwa oraz aby trochę stróżował i budził respekt potencjalnych złodziei. Ma mieszkać w budzie na dworze. Musi byc łagodny i przyjacielski dla domowników to warunek podstawowy.
Jaka rasę wybrać?


Mam podobną działkę i bardzo lubie psy.Niedawno zdechł mi pies.Był to uroczy i piękny pies (syberian husky).Nie polecam go do pilnowania domu tylko do zabawy z dziećmi.Proponuję Wam Owczarka Podchalańskiego,ponieważ jest jednym z najlepszych psów stróżujących,posłusznych i opiekujacych się dzieci.Gdy bedzie zima może ciągnąć dzieci na sankach.Nawet uciagnie dorosłą osobę.Jest bardzo posłuszny,przyjacielski i łagodny.Moja znajoma ma podchalana.Nie widziałam mondrzejszego psa.Kupcie go,a nie będziecie żałować.
Gość
 

Postprzez Iwona26 3 lip 2006, o 18:33

Żaden pies nie zrobi dziecku krzywdy jak będzie miał kontakt z dzieckiem....i pod warunkiem że ani na chwile nie zostawisz dziecka samego z psem!!

Jeśli chodzi o budę to masakra.
Nie ma jak wziąść psa ze schroniska gdzie zyje za kratami.......i w momencie kiedy on odzyska nadzieje na dom i miłość zamknąć go w kojcu albo zapiąc na łańcuch.
Brawo świetna propozycja.
Weterynarz dzwoni do Kowalskiej: "Jest tu u mnie pani mąż z psem i prosi o uśpienie.
Zgadza się pani na to?"
"Oczywiście, psa może pan potem puścić wolno - zna drogę do domu
Avatar użytkownika
Iwona26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 maja 2006, o 08:55
Lokalizacja: Sosnowiec

BERNEŃCZYKI

Postprzez JEZIORO 29 paź 2006, o 20:02

Proponuję zdecydowanie berneńczyka!Moja miala 6 lat jak zdechła...Niedawno.Pies kocha mieszkać na dworze i nie nadaje sie do mieszkania.Kocha dzieci, a u nas na naszych ochroniarzy tak szczekala że uciekali(kiedyś jej po prostu podpadli:). Nasza zdechła od skrętu żołądka i chciałabym wszystkim powiedzieć o paru rzeczach które mogą to powodować!!!:
-pies nie powinien jesc z misek które są przyczepione do ściany(miski muszę być poniżej poziomu głowy psa)
-pomimo tego co mówią weterynarze jakoby berneńczyki i inne duże psy powinny jesć raz dziennie należy karmić psa 2-3 razy dziennie
PAMIĘTAJCIE!!!!
JEZIORO
 

Postprzez Doda1211 31 paź 2006, o 19:21

najważniejszym czynnikiem powodującym skręt żołądka jest szaleństwo (skakanie, bieganie) po jedzeniu. Po jedzeniu jest czas na odpoczynek.
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez ValdeQ 31 paź 2006, o 20:35

To prawda. Jednak rzeczywiście karmienie raz dziennie bardzo zwiększa ryzyko.

Trudno mi sobie wyobrazić jaki wet tak doradzał. Chyba, że wet od krów. One jedzą raz dziennie (ale przez 8 godzin).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Myszka 11 lis 2006, o 20:14

Dobry stróż i cierpliwy wobec dzieci ?? OCZYWIŚCIE OWCZAREK SZETLANDZKI! ;) Gorąco polecam tego pieska ;)
Obrazek
Myszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 14 lip 2006, o 14:52
Lokalizacja: Rzeszów

Ja też szukam takiego pasa i miałam psa ze schorniska...

Postprzez chojnackaE 14 lis 2006, o 19:37

czytam to co napisaliście) ja miałam psa,,przybłędę" była to mieszanka owczarka z czymś no i był to super pies- Sonia dożyła 13 lat...już nie żyje a ja szukam następnego psa którego będę kochać...
Czy nie ma trochę mniejszych psiaków na dwór?taki pies mógłby np. sięgać gdzieś troszkę za kolana.
chojnackaE
 

Postprzez takasobieja 14 lis 2006, o 20:11

Golden i respekt ze strony złodzieja? To jest dobre:) ten pies na sam widok innego człowieka merda ogonem jak oszalały..bynajmiej wiekszośc..! Jestem za Owczarkiem niemieckim...lub Bernaardynem
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Moskiewski RULE :D

Postprzez wikop 18 lut 2007, o 20:44

co do odpowiedzi mariusza... moskiewski jest pieknym psem, kocha dzieci (sam sie z nim wychowywalem w czasach wczesnego dziecinstwa i nic, doslownie nic, tylko zabawa i zabawa ze mna i pozniej z mlodszym bratem... )
Obronny... no a jak ! dobrze strzeże okolicy, domu i w ogole... W budzie chetnie siedzi... przede wszystkim kocha duze powierzchnie (1070 m2 bylo mu zaje******...fajnie ) 1500m2 cieszyc go bedzie niezmiernie. Procz tego, nie skacze na byle kogo i obszczekiwuje.. terenu broni a w ogole dla np. domownikow jest lagodny i milutki... sam wyglad budzi niemaly respekt ale nie taki diabel straszny... :D Tyle co moge o nim powiedziec
Obrazek
Avatar użytkownika
wikop
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sty 2007, o 19:35
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Gość 10 kwi 2007, o 18:19

Jabym Ci radziła podhalana .
Gość
 

Postprzez Goldenka_Hera 20 kwi 2007, o 17:41

Może HOVAWART?? Podobne do golden retrieverów, stróżujące i lubią dzieci... Chyba że GOLDEN RETRIEVER ale on nie stróżuje, za to jest spokojniejszy i bardziej cierpliwy dla dzieci, kochający rodzinę...
Io amare Italia... <3
Goldenka_Hera
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 17:08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints