Pies obronny - jakiego wybrać?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pies obronny - jakiego wybrać?

Postprzez Imbolic 14 sty 2006, o 17:24

Witam

Mieszkam sama w dużym domu i chciałabym kupić psa przy którym mogłabym czuć sie bezpiecznie. Nie musi być koniecznie agresywny, ale ważne żebym była pewna, że w razie czego mogę liczyć na to że mnie obroni w razie potrzeby. Ważne jest również dla mnie, żeby to był pies przywiązany do swojego właściciela i w miarę aktywny.
Mam też duży ogród więc pies bedzie miał gdzie się wybiegać.

Po jakiej rasie mogę więc spodziewać się takich cech?
Dziękuję za pomoc :)

Aga
Imbolic
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 14 sty 2006, o 17:40

Wiem, że z grupy pinczerów i sznaucerów psy bardzo przywiązują się do właściciela :lol: Więc w Twoim wypadku może zainteresowałabyś się dużym pinczerem gładkowłósym czyli dobermanem lub pinczerem szorstkowłosym czyli sznaucerem olbrzymem :roll: To są psy inteligentne, łatwo uczące się a jednocześnie nie są tak trudne do prowadzenia jak np. którychś z psów bojowych. :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Psy obronne

Postprzez Imbolic 14 sty 2006, o 17:47

Hmmm doberman - brzmi groźnie, na temat tej rasy panuje niezbyt dobra opinia, więc chyba troche miałabym obawy biorąc takiego psa...
Myślałam np. o mastifie neapolitańskim, ale nie wiem czy jest to trafny wybór, doradzano mi także doga de boreaux lub owczarka niemieckiego...

Co Ty na to?

Dziękuje za odp :)
Imbolic
 

Postprzez Jadzia 14 sty 2006, o 18:01

Nie wiem, czy są jakieś rasy bardziej przywiązujące się do właściciela niż pinczery, i to konkretnie do jednej osoby. :o A jeśli kupisz psa z dobrej hodowli, po rodzicach zrównoważonych psychicznie, to nie masz co się obawiać. Zresztą możesz kupić sunię, one są milsze. :D Jeśli chodzi o inne rasy, to nie znam się na tyle, żeby doradzać. Może inni się wypowiedzą 8)
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Basia_sz 14 sty 2006, o 18:16

Ja wprawdzie mam labradora, ale ostatnio ktoś też pytał o dobrego stróża i czułego opiekuna i poleciłam mu Berneńskiego Psa Pasterskiego. Jest duży, więc swoim wyglądem na pewno odstraszy potencjalnego zbira :lol: , a jednocześnie jest bardzo łagodny, przywiązuje się do właściciela. To jest pies pasterski, więc ma silny instynkt obrony swego terytorium, stróż pierwsza klasa.
A jeżeli dla Ciebie za duży :wink: , to polecam labradora :wink: , trochę mniejszy kaliber, ale swym wyglądem też odstrasza, a przywiązanie graniczące z obsesją... :roll: . Po prostu cały dzień łazi za mmną krok w krok :roll: . Ale jak tu nie kochać takiego....
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Doda1211 14 sty 2006, o 19:34

mastif neapolitański moża sprawiać kłopociki w szkoleniu to uparta bestyjka ;)
może leonberger, albo nowofunland, landseer... ale to już nieco większe gabaryty ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Imbolic 14 sty 2006, o 19:46

A co myślicie o dogu de bordeux?
Imbolic
 

Postprzez Basia_sz 14 sty 2006, o 19:50

No cóż, każdy ma inny gust, ale mnie osobiście ten pies się nie za bardzo podoba.... no i to ślinienie.... :roll: A jeśli chodzi o charakter, to niestety nigdy nie miałam z tym psem do czynienia, więc niewiele wiem na ten temat :?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Doda1211 14 sty 2006, o 20:05

ja myślę, że to dobre wyjście, ale najpierw przyczytaj parę książek o psiej psychice i wychowaniu
to wspaniałe psy, sama o takim myśle ;)
bardzo mi się podobają, są spokojne w domu, ale mogą być leniwe
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Re: Psy obronne

Postprzez Sisi 14 sty 2006, o 21:37

Imbolic napisał(a):Hmmm doberman - brzmi groźnie, na temat tej rasy panuje niezbyt dobra opinia, więc chyba troche miałabym obawy biorąc takiego psa...Myślałam np. o mastifie neapolitańskim, ale nie wiem czy jest to trafny wybór, doradzano mi także doga de boreaux lub owczarka niemieckiego...

Co Ty na to?

Dziękuje za odp :)


Ja mam dobermana i jest suuuper. Nie jest agresywny, ale samym wyglądem odstrasza :wink:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Imbolic 14 sty 2006, o 22:01

No wlasnie, im dluzej czytam o tych wszystkich rasach, a przede wszystkim przegladam opinie posiadaczy psow okazuje sie ze co pies to charakter i tak naprawde trudno sie na jakas rase ostatecznie zdecydowac, bo nigdy nie do konca wiadomo jak to z pieskiem bedzie...
Imbolic
 

Postprzez Tinus 15 sty 2006, o 08:51

każdy pies jest z charakterem. A największe charaktery wbrew temu co się myśli mają te małe pieski.
Dobermany są pojętne i nie powinieneś mieć problemów z ułożeniem takiego psa.
Owczarek niemiecki też jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ogólnie nie powiedziałaś, czy chcesz psa trzymać wewnątrz czy przy budzie, a to robi zasadniczą różnicę przy wyborze rasy.
Do budy poleciłabym właśnie owczarka niemieckiego. Chyba, że możesz i chcesz sobie pozwolić na olbrzyma - to wtedy bernardyn będzie w sam raz.
Do domu natomiast ddb nadawałby się świetnie. Owczarek zresztą też. No i doberman :)
Nie polecam natomiast mastino. Są to psy, naprawdę ciężkie w ułożeniu. Moim zdaniem tylko naprawdę doświadczona osoba, może sobie na niego pozwolić. Jeśli jednak chcesz olbrzyma, to pomyśl nad mastifem angielskim.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez marmara_19 15 sty 2006, o 09:50

popieram Tinus... najlepiej wejdz na molosy.pl i poczytaj o mastinach.... mysle , ze zrezygnujesz z tej rasy.. one sa uparte ale jak kogos nie polubia to jest wielki problem.... wlasciciele nie sa w stanie zapanowac nad nimi... i ta nielubiana osoba moze byc np Twoja najlepsza kolezanka... ONki sa ok i dobermanki tez sa super:D
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Tyson 15 sty 2006, o 12:16

Ja proponuję Owczarka Niemieckiego, Dobermana albo Berneńskiego Psa Pasterskiego
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Tyson
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 398
Dołączył(a): 29 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Mirek 18 sty 2006, o 16:46

http://www.santander.pl/psy.html Kup sobie owczarka ale z dobrej hodowli ,psychika jest bardzo ważna zwracaj na to uwagę,no i pewnie trochę będziesz musiała zapłacić za dobry egzemplarz.
Mirek
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints