Jaka rasa psa dla mnie ?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaka rasa psa dla mnie ?

Postprzez Szadko88 26 sty 2006, o 17:07

Planuje kupno psa (szczeniaka) mieszkam w domku jednorodzinnym z dzialka o pow. 700 m2. Pies powinien byc sredniej wielkosci dobrym przyjacielem i obronca z lagodnym usposobieniem i lubiacym dzieci. Siersc nie powinna wymagac zbyt duzej pielegnacji.

Osobiscie zastanawiam sie nad Owczarkiem niemieckim najlepiej dlugowlosym o ktorych slyszalem ze sa to psy inteligentne madre i posluszne
Poniewaz mam 18 lat a bedzie to moj pierwszy pies prosze o pomoc w wyborze.
Szadko88
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 sty 2006, o 16:49

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 26 sty 2006, o 17:34

ON nalezy do kategorii "duży", nie "średni".

Wiele zależy od tego, czy ten pies miałby mieszkać w domu, czy na zewnątrz?

Przeszukaj tez forum, to pytanie było już kilkakrotnie zadawane.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Laura 26 sty 2006, o 18:15

ValdeQ napisał(a):Przeszukaj tez forum, to pytanie było już kilkakrotnie zadawane.


To prawda, dużo osób pytało o to wcześniej.
Avatar użytkownika
Laura
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dogsia 2 lut 2006, o 19:40

Owczarek niemiecki to dobry pies. Inteligentny, posłuszny i szybko się uczy. Radzę tego właśnie psa. Owczarki niemieckie to poprostu najwspanialsza rasa pod słońcem.
Dogsia
 

Postprzez Basia_sz 2 lut 2006, o 19:58

Taaa, jeżeli chodzi o rasę najwspanialszą pod słońcem, to przypuszczam, że każdy właściciel psa, będzie polecał swojego pupila. Ja również polecam labradora, bo wydaje mi się, że dokładnie odpowiada Twoim wymaganiom, jest średniej wielkości, uwielbia dzieci (zresztą nie tylko, to pies typowo rodzinny, musi mieć zawsze kogoś do kochania), sierść, hmm, no niby krótka, ale niestety, w okresie linienia duuuuużo się wala wszędzie. Trochę pomaga codziennie szczotkowanie, ale i tak jest tego niestety dużo. Ale ja myślę, że jeżeli ktoś naprawdę chce mieć psa, to nie ma dla niego żadnych przeszkód.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 2 lut 2006, o 21:11

basia_sz napisał(a):Taaa, jeżeli chodzi o rasę najwspanialszą pod słońcem, to przypuszczam, że każdy właściciel psa, będzie polecał swojego pupila.


Ja zniechęcam do posiadania "mojej" rasy. 8)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Tyson 2 lut 2006, o 21:41

basia_sz napisał(a):Taaa, jeżeli chodzi o rasę najwspanialszą pod słońcem, to przypuszczam, że każdy właściciel psa, będzie polecał swojego pupila. Ja również polecam labradora, bo wydaje mi się, że dokładnie odpowiada Twoim wymaganiom, jest średniej wielkości, uwielbia dzieci (zresztą nie tylko, to pies typowo rodzinny, musi mieć zawsze kogoś do kochania), sierść, hmm, no niby krótka, ale niestety, w okresie linienia duuuuużo się wala wszędzie. Trochę pomaga codziennie szczotkowanie, ale i tak jest tego niestety dużo. Ale ja myślę, że jeżeli ktoś naprawdę chce mieć psa, to nie ma dla niego żadnych przeszkód.


Labrador, a jeśli chcesz polecam ONka-mojego pupila 8) , choć jak pisał ValdeQ ONki nie są średniej wielkości
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Tyson
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 398
Dołączył(a): 29 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron