Piesek dla rodziny

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Piesek dla rodziny

Postprzez Sisi 31 sty 2006, o 18:11

Moja znajoma planuję kupić małego psa. W domu ma już 8 letnią suczkę boksera. Pies ma być mały, z krótką sierścią i nie może być zaliczany do ras agresywnych, ponieważ w domu jest roczne dziecko.
Jaką rasę proponujecie :?:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 31 sty 2006, o 18:34

Sisi, Gościom to ja się nie dziwię, bo mogą nie wiedzieć, ale Ty - jako stała bywalczyni forum - powinnaś chyba się orientować, że było już mnóstwo takich tematów, proponowano psy małe, średnie, duże, krótkowłose i kudłate... :roll:
Poczytaj trochę :!:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Doda1211 31 sty 2006, o 19:15

Basia ma rację :?
le nie mogę sie powstrzymać, żeby polecić mopsa :D
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez kuzi 1 lut 2006, o 11:36

Staffik? ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Laura 1 lut 2006, o 21:21

Cavalier! Co prawda, ta krótka sierść...hmm...niebardzo ale może nie tyle chodzi o długośc, co o trudność w pielęgnacji??

Tak czy inaczej:
Cavalier King Charles Spaniel
Avatar użytkownika
Laura
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piesek dla rodziny

Postprzez Vectra 2 lut 2006, o 03:11

Sisi napisał(a): nie może być zaliczany do ras agresywnych, ponieważ w domu jest roczne dziecko.
:?:


tego zdania nie rozumiem
co ma jedno z dugim wspólnego???//
osobiście bardziej bym zaufała pitbullowi niz ratlerkowi w kontaktach dziecko-pies

staffik myśle był by genialny jako kompan dla dzieciatej rodzinki napewno o wiele bardziej "bezpieczny" niż york , jamnik czy pudelek

mój brat ma 4 letniego rotta i 2 letnie dziecko odpowiednio prowadzony pies i wyedukowane w kontaktach z psem dziecko i żadnych problemów
Napewno silny psychicznie (niewiem czemu określa się jako agresywne) pies dzielniej zniesie natarczywe , bez wyczucia małe rączki niż rasy ozdobne itp delikatne maleństwa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ewa.m 2 lut 2006, o 14:27

naprawdę mowę mi odjeło jak przeczytałam co w proponujęcie. Pitbulla dla rodzinki z małym dzieckiem!!!!
Ja rozumiem że wielu z was jest miłośnikami wszelkich odmian bulowatych i sobie znakomicie radzicie z wychowaniem takiego psa. Ale Proszę was nie wciskajcie takich ras ludzią którzy mogą nie znać się na tyle aby wychować takiego psa. Bardzo często mam kontakt z ludzmi którzy uwierzyli właśnie w takie opinie że pit bulle to znakomite psy dla rodzinki, a teraz nie wiedząc czemu mają olbrzymie problemy ze swoim pupilem. To nie są ławę psy w prowadzeniu i na pewno trzeba mu poświęcić dużo uwagi a jak wiadomo nie każdy ma na to ochotę. Wielu z nas niestety myśli że posiadanie Pit bulla a pudelka nie wiele się różni. Nic bardziej mylnego. Owszem te rasy mogą uchodzić za dobrego kandydata na psa rodzinego, ale nie zapominajcie o czynniku ludzkim, skutkek złego prowadzenia takich ras może być naprawdę tragiczny.
Więc jeśli ktoś prosi o opinie o dobrym piesku z "potencjalnie" małą predyspozycją do agresji zastanówcie się czy to naprawdę jest dobry wybór tej rasy.
Jeśli miałabym polecić dobrego i małego kompana dla rodzinki to radzę rozważyć west white teriera, beagla (niezwykle "zabawowa" rasa lecz mało zdyscyplinowana) i pudla (choć nie przepadam za tą rasą to przyznam że są naprawdę inteligętne i nie lnieją)
ewa.m
 

Postprzez kuzi 2 lut 2006, o 15:47

Nie wiem czy wiesz, ale to właśnie bullowate są uważane za najlepszych kompanów dla (szczególnie małych) dzieci. Staffik nawet dzięki swojemu znakomitemu charakterowi, najłagodniejszemu z owych ras dostał przydomek "psia niańka" i jest rekomendowany przez brytyjski związek kynologiczny jako najlepszy pies dla rodziny z dzieckiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez mwijatak 2 lut 2006, o 15:50

kuzi napisał(a):Nie wiem czy wiesz, ale to właśnie bullowate są uważane za najlepszych kompanów dla (szczególnie małych) dzieci. Staffik nawet dzięki swojemu znakomitemu charakterowi, najłagodniejszemu z owych ras dostał przydomek "psia niańka" i jest rekomendowany przez brytyjski związek kynologiczny jako najlepszy pies dla rodziny z dzieckiem.


Tylko niestety jak każdy bullowaty ma złą opinię. Sama znam trzy przykłady psów ras typu bull wychowywanych z dziećmi. I co ciekawe wszystkie te psy były pierwszymi psami tych właścicieli. We wszystkich przypadkach w tych psach nie ma grama agresji :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kuzi 2 lut 2006, o 15:56

Staffik w Polsce złej opinii nie ma. Dlaczego? Bo to wciąż mało popularna w Polsce rasa!
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez mwijatak 2 lut 2006, o 15:58

W sumie masz rację. Bardzo rzadko można spotkać Staffika, ale Ja mam szczęście znać pieska tej rasy. I muszę przyznać, że to co mówisz, w jego przypadku sprawdza się całkowicie :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Laura 2 lut 2006, o 16:38

kuzi napisał(a):Staffik w Polsce złej opinii nie ma. Dlaczego? Bo to wciąż mało popularna w Polsce rasa!


To nie przeszkadza ludziom w sianu paniki, co z tego, że nie znają rasy. Widzą, że jakiś bullowaty i...w nogi... :?
Nie wiem jak wy, ale ja zauważyłam takie zjawisko.
Avatar użytkownika
Laura
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jadzia 2 lut 2006, o 16:52

Weżcie jeszcze jeden aspekt pod uwagę :o W Polsce prawdziwie rasowych, z papierami, psów nie ma za dużo, z reguły to są podróbki, mniej lub bardziej udane :oops: A jeśli chodzi o bullowate, to też bałabym się takich z niepewnego żródła :x bardziej niż innych ras
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez mwijatak 2 lut 2006, o 17:49

Masz rację Jadziu. Sama na poczatku bałam się tych psów (Staffik, Amstaffka i bulterrier), bałam się również o Kaję. Ale po krótkiej zabawie zauważyłam podejście tych psów do innych psów i ludzi :lol:
Tylko niestety takich psów jak i takich właścicieli w Polsce jest wiecznie mało :? Jest wiele pseudobullowatych biegających po moim osiedlu z "młodzieżą" i naprawdę te psy są straszne :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez afryga 2 lut 2006, o 18:26

Staffik czasem może zagrażac dziecku. Jak idę z moim synkiem do teściowej, która ma szczęście posiadac suczkę tej rasy, to mam wrażenie, że w wyniku ciągłego opędzania się mojego szkaraba od wszędobylskiego jęzora tego "wściekłego gremlina", mój brzdąc dosłownie pada z wyczerpania :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Pies nie jest jedynym przyjacielem człowieka, ale na pewno jest tym najwierniejszym.
Avatar użytkownika
afryga
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 446
Dołączył(a): 25 lis 2005, o 10:53
Lokalizacja: Słupsk

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints