seter irlandzki czy szkocki?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

seter irlandzki czy szkocki?

Postprzez seter 27 maja 2007, o 10:40

Kocham setyerki, ale nie wiem czy wybrać szkockiego czy irlandzkiego?

Błagam o pomoc
seter
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 27 maja 2007, o 11:23

Za mało powiedziałaś :roll: Raczej nikt Ci nie pomoże, skoro nic nie napisałaś...
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez seter 27 maja 2007, o 16:03

no, może rzeczywiście :)
Więc... mieszkam w mieszkaniu (ok 80m) ale za to przy lesie i blisko do plaży. Jeśli chodzi o spacery, nie ma problemu z czasem, ponieważ w domu zawsze jedt ktoś z mieszkańców. Chcę mieć pieska z setrów.
Wiem że seter szkockiego od irlandzkiego różni się oczywiście wyglądem ale i charakterem. Niestety, nie wiem czym się różni dokładnie. Chciałabym pieska spokojnego i posłusznego dla początkowych właścicieli. Aha, zapomniałabym o najważniejszym! Mam rocznego kota. Czy byłby z tym jakiś problem?
seter
 

Postprzez mwijatak 27 maja 2007, o 20:08

Jestem właścicielką dwóch rudzielców, ale często mam styczność z gordonami i jedno mogę powiedzieć - szkoty są spokojniejsze, znacznie bardziej zrównoważone, ale NIE są to psy spokojne :!: Jak i jedna tak i druga odmiana setera jest bardzo aktywna. Tylko gordony są bardziej hmmm flegmatyczne :roll:

Co do kotów - jeżeli przyniesiesz szczeniaka do domu gdzie żyje kot to po pewnym czasie zwierzęta się dogadają ;) Moje swetrzaki przeżyły trzy koty a raczej dwa są już za TM a jeden jeszcze króluje i dogadują się bez najmniejszych problemów :D
Łatwiej przynieść szczeniaka do dorosłego kota niż kociaka do dorosłego psa.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 28 maja 2007, o 09:13

dzięki mwijatak :wink:

A jak z linieniem? słyszałam, że z setrów irlandzkich się massakrycznie sypie, a z gordonów mniej... To prawda :?:
Gość
 


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints