Golder, czy lanlador a może jakiś inny???

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Golder, czy lanlador a może jakiś inny???

Postprzez Wielbicielka psiaków 3 mar 2006, o 15:18

Zastanawiałam się nad golden retriverem i labladorem.
Jakie jest Wasze zdanie na temat tych ras, jakiego psiaka byście mi radzili :?:
Który z nich jest spokojniejszy i mniej silny (będe chodzić z psiakiem na spacerki, a mam 13 lat więc żeby nie nie był bardzo silny i agresywny)
Mam duży dom i ogromny ogród, psu mogę poswięcić około godziny dziennie może więcej, na spacerki. Zależy mi, żeby pies nie był agresywny.
Z góry bardzo dziękuje :D
Avatar użytkownika
Wielbicielka psiaków
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 mar 2006, o 14:53

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Golder, czy lanlador a może jakiś inny???

Postprzez Chongo =o) 3 mar 2006, o 15:49

Wielbicielka psiaków napisał(a):Zastanawiałam się nad golden retriverem i labladorem.
Jakie jest Wasze zdanie na temat tych ras, jakiego psiaka byście mi radzili :?:

Jesli chodzi o te dwie rasy to niedawno ktos juz zalozyl taki temat: http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=120
Wielbicielka psiaków napisał(a):Który z nich jest spokojniejszy i mniej silny (będe chodzić z psiakiem na spacerki, a mam 13 lat więc żeby nie nie był bardzo silny i agresywny)

1.Oba pieski troche waza jak osiagnal swoja wilekosc wiec oba beda sielne. Jak nie chcesz silnego pieska to powinnas miec jakiegos do 10 kg.
2.Piesek nie musi byc agresywny zeby ciagnac na smyczy, wystarczy, ze go cos zainteresuje np. bawiace sie dzieci i bedzie chcial do nich dolaczyc.
PIES JEST PSEM I PSEM MA POZOSTAĆ

Obrazek
Avatar użytkownika
Chongo =o)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 25 sty 2006, o 11:33
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez KasiK 3 mar 2006, o 16:37

Samej ciężko będzie chodzić z takim psiakiem na spacery...One są naprawdę silne i nie zawsze posłuszne. Nie wiadomo co mu strzeli do główki... :wink: . No i są to wieczne dzieci - mimo wszystko trzeba z nimi uważać.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez Basia_sz 3 mar 2006, o 17:30

A ja dodam, że ta rasa nazywa się labrador :!:
Dlaczego tyle osób pisze przez "l" :?:

A siłę ma konia pociągowego... :twisted:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Sisi 3 mar 2006, o 17:43

Chongo =o):
Magda jest nowa na forum, nie dziwię się jej, że nie wiedziała o tym temacie :!:
Basiu:
Niewiem czemu, ale ja też kiedyś pisałam lablador, ale całe szczęście teraz piszę już poprawnie labrador :wink:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez karasia 4 mar 2006, o 19:06

Ja mam goldena i jak piszecie to dość silne psy, jednak trzeba cierpliwości aby nauczyć psa posłuszeństwa, każdy psiak może nieźle pociągnąć jak go coś zainteresuje, jednak mojego min. wyprowadza mój niepełnosprawny ruchowo syn i czasem pociągnął go że się wyłożył ale teraz nie wiem może czuje że nie może go szarpać i przestał z młodszym szaleje tak, że nieraz widzę jak syn leży i nie może się podnieść bo skacze po nim chcąc oczywiście się bawić.
Jednak obie te rasy to dość duże i silne psy ale także wyjątkowo szybko się da je tresować.
mama dwóch chłopców
karasia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 gru 2005, o 17:20
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Artur-Ciastek 12 mar 2006, o 17:18

golden czy labrador :?: :?: :?:
oba psiaki są bardzo inteligentne i łatwe w układaniu od tego jeszce zalerzy czy będzie pies czy suczka
Golden ma dłuższe włosy i wymaga większej pielęgnacji ale zato bez problemu przez całą zimę możesz go trzymać na dworze
Labrador ma krutsze włosy i nie wymaga tak częstego czesania
Niekturzy ludzie mówią że labrador bardziej nadaje się do prowadzenia człowieka niewidomego lub w pomaganiu inwalidzie
A problam ciągnięcia na spacerach :?: mam dwa szetlandy dużo mniejsze od labradora czy goldena ale nieżle potrafią dać w kość jak je coś zainteresuje to niema odwrotu a jeszce gorzej jak jeden ciągnie w lewo a drugi w prawo
I jeszce jedno gdy będziesz trzymać go w domu to lepszy labrador bo golden bedzie wszedzie zostawiać włosy szczegulnie gsy będzie sią linił
Avatar użytkownika
Artur-Ciastek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 30 lis 2005, o 19:57
Lokalizacja: Zawodzie

Postprzez Doda1211 12 mar 2006, o 17:26

Artur-Ciastek napisał(a):Golden ma dłuższe włosy i wymaga większej pielęgnacji ale zato bez problemu przez całą zimę możesz go trzymać na dworze

co :?: :!: :shock:
golden na dworze? :!: :!: :!:
taki pies miałby zniszczoną psychikę...
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez karasia 12 mar 2006, o 18:38

Rzeczywiście golden bardzo się leni, sama się o tym przekonuję, sierść lata wszędzie, ale trzeba poprostu często i regularnie wyczesywać.
Co do trzymania na dworze to nie polecałabym, chociaż wymagają dużo ruchu i dom z ogrodem owszem ale spać i odpoczywać muszą w domciu.
Goldenki to takie słodkie pieszczoszki, mój to uparciuch ale nawet o dziwo nie rozrabia z tymże jeździ z nami wszędzie i w domu zostaje najdłużej ok. godzinkę.
mama dwóch chłopców
karasia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 gru 2005, o 17:20
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Gość 12 mar 2006, o 18:55

[/quote]
co :?: :!: :shock:
golden na dworze? :!: :!: :!:
taki pies miałby zniszczoną psychikę...[/quote]

moje szetlandy mogą wchodzić i wychodzić z domu na dwór kiedy chcą i zimą we większości czasu spędzają na dworze a w lat gdy jest bardzo ciepło to częściej są w domu
Gość
 

Postprzez Grzegorz15 12 mar 2006, o 20:23

Jeżeli koniecznie to musi być jedna z tych dwóch ras.
To raczej GOLDEN, ponieważ jest mniejszy od Labradora i troche słabszy.
Gubi mniej sierści i jego sierść nie jest ostra więc się nie wbija we wszystko.
Sam mam Goldenka od niedawna (wiek 3,5 miesiąca) jego sierść w dotyku przypomina ludzkie włosy. Ale wybór należy do ciebie :) .
Golden Rettriver RULES !!!
Grzegorz15
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9 lut 2006, o 09:01

Postprzez Artur-Ciastek 12 mar 2006, o 21:16

golden gubi więcej sierści od labradora :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
Artur-Ciastek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 30 lis 2005, o 19:57
Lokalizacja: Zawodzie

Postprzez mwijatak 13 mar 2006, o 08:21

W ilości i jakości - tak :!: :twisted: Golden ma dłuższą sierść, która jak nie jest regularnie wyczesywana pozostawia baaardzooo dużo kłaków w mieszkaniu :roll: Sierść labka jest krótsza i co prawda wszędzie się wbija, ale jest jej optycznie mniej :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Artur-Ciastek 13 mar 2006, o 17:07

więc labrador lepiej nadaje się do mieszkania
Avatar użytkownika
Artur-Ciastek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 30 lis 2005, o 19:57
Lokalizacja: Zawodzie

Postprzez Gość 13 mar 2006, o 18:37

Nie jest prawdą stwierdzenie, że golden jest mniejszy od labradora, jest akurat odwrotnie :roll: . Labrador jest psem bardzo silnym, jak jest z goldenem, tego nie wiem, nie miałam za dużo do czynienia z tą rasą.
A jeżeli chodzi o gubienie włosa, to powiem tak - w okresie linienia jest co sprzątać :lol:
Gość
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints
cron