jakiego psa..?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

jakiego psa..?

Postprzez kakadu 9 kwi 2006, o 20:09

witam
potrzebuje rady odnośnie rasy psa, mam dom z ogrodem i potrzebny mi jest pies stróżujący, ale mieszkający w domu, musi mieć krótką sierść (ze względu na alergie) pies średni lub duży, tylko nie chce boksera bo one strasznie demoluja mieszkanie pozostawione same na pare godzin,
jaka rasa bedzie idealnie spełniać te warunki, myślałem o srednim sznaucerze.??
kakadu
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwi 2006, o 20:05

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 9 kwi 2006, o 21:00

"Ze wzgledu na alergię" krótka sierść nie załatwia sprawy.

Pradopodobnie pozostaje Ci sznaucer lub CTR.

Jeszcze dog argentyński lub tybetański, ale dla początkujących są zbyt wymagające.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 10 kwi 2006, o 12:56

ctr i dogi to troche za duże psy, dlatego raczej wybiore sznaucera, tylko jeszcze zastanawiam sie czy lepiej sredniego czy olbrzyma, może ktos z właścicieli sznaucera mieszkajacego w domu z ogrodem cos powiedziec..?? byłbym bardzo wdzieczny.. :D
Gość
 

Postprzez kakadu 10 kwi 2006, o 12:57

kurde, zapomniałem sie zalogowac, ta wypowiedz wyzej jest moja..
kakadu
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwi 2006, o 20:05

Postprzez Doda1211 10 kwi 2006, o 13:36

ja nie mam sznaucera, ale wiem, że olbrzymy są najspokojniejsze ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Gość 10 kwi 2006, o 14:02

Doda1211 napisał(a):ja nie mam sznaucera, ale wiem, że olbrzymy są najspokojniejsze ;)


no i o to właśnie chodzi, żeby był spokojny, ale nie za leniwy (w lato czesto biegam w lesie) moj poprzedni pies dawał rady bez problemu biegac ze mna, ale znowu na tej stronce w informacjach o rasach, wyczytałem że olbrzymy mają najwieksza aktywnosc w domu spośród 3 rozmiarów sznaucerów, czy to nie oznacza ze moga miec skłonnosci do demolowania pozostawione same w domu..?
Gość
 

Postprzez Doda1211 10 kwi 2006, o 14:14

sznaucer olbrzym napewno chętnie będzie z Tobą biegał, jednak młodego psa nie wolno przemęczać z racji tego że rośnie. Trzeba też uważać na stawy. Do wszystkiego trzeba dojść stopniowo :)
Psy są różne jednym po wyjściu właściciela śpią jak trupy, a inne robią demolkę. To nie zależy od rasy.Ale podstawą jest to, że musisz psiaka przed swoim wyjściem wybiegać i zmęczyć, dać mu jakąś kość (może być też jakieś ucho albo coś tudzież podobnego), albo coś atrakcyjnego (np zabawkę, którą będzie dostawał tylko jak będzie zostawał sam np kongo czy coś w tym stylu) i psina będzie spała, albo zajmie się kością ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Gość 10 kwi 2006, o 14:39

trening do zostawania w domu i podane metody to swoją drogą, ale sa psy z ktore maja do tego tendencje, miałem boksera to wiem jaką demolke potrafił zrobić..
a mam jeszcze jedno pytanie, czy amstaff by sie nadał..?
Gość
 

Postprzez Gość 10 kwi 2006, o 14:47

myślałem tez na drhodesianem, ale jak zobaczyłem ze bez rodowodu to wydatek min. 800zł to zrezygnowałem..
Gość
 

Postprzez Doda1211 10 kwi 2006, o 15:08

mam boksia i jak chodzi o zostawanie w domu to jest on istnym aniołem, bo ma ponad 2 lata a nie zniszczył jeszcze nic!
o czym my tu rozmawiamy jeśli nie chcesz psa z rodowodem... :roll: :?
Jak nie masz zamiaru kupować psa z rodowodem to idź do schroniska i po rozmowie z wolontariuszem weź dużego psiaka np sznauceropodobnego (przy odrobinie wysiłku znajdziesz też sznaucera). Psiaków jest tyle, że nie bedziesz wiedział którego wybrać!
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Gość 10 kwi 2006, o 15:16

wole psa od hodowcy, ale bez rodowodu, czy te rhodesiany naprawde sa takie drogie..? nie ma ponizej 800zł..??
Gość
 

Postprzez borderek 10 kwi 2006, o 15:20

Jak piszesz że 800 zł za psa to drogo to lepiej weź kundelka ze schroniska. No chyba,że Twoim marzeniem jest popieranie pseudohodowli,rozmnażaczy psów i bezmyślnych ludzi. Chyba lepiej mieć pewność co kupujesz i że to jest pies rasowy,a nie w typie danej rasy.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ValdeQ 10 kwi 2006, o 15:23

Anonymous napisał(a):wole psa od hodowcy, ale bez rodowodu, czy te rhodesiany naprawde sa takie drogie..? nie ma ponizej 800zł..??


Mam nadzieję, że są co najmniej 5 razy droższe :twisted:

A jesli zobaczę sprzedawcę rodezjanów "bez rodowodu" to ma w ryj niezaleznie od konsekwencji :twisted:

Dodam jeszcze, że 800 zł to jest nic w porównaniu z kosztami utrzymania rodezjana. I że operacja na DS kosztuje 2 tysiace euro.
Ostatnio edytowano 10 kwi 2006, o 15:30 przez ValdeQ, łącznie edytowano 1 raz
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 10 kwi 2006, o 15:23

nie chce psa ze schroniska, miałem boksera kupionego od hodowcy, bez rodowodu, który niczym nie odbiegał od wzorca...
Gość
 

Postprzez ValdeQ 10 kwi 2006, o 15:24

Anonymous napisał(a):miałem boksera kupionego od hodowcy, bez rodowodu, który niczym nie odbiegał od wzorca...


A skąd to wiesz, jesteś sędzią kynologicznym?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

paw prints
cron