jakiego psa..?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez borderek 10 kwi 2006, o 15:48

Po pierwsze miałeś boksera nie od HODOWCY tylko od CHODOWCY,bo prawdziwy hodowca nie ma miotów bez papierów.
Po drugie na pierwszy rzut oka tego nie widać,największe różnice są w psychice,kątowaniu łap,proporcjach i innych szczegółach.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 10 kwi 2006, o 16:46

no własnie, nie jestem kynologiem, wygladał jak rasowy bokser, dla mnie niczym sie nie różnił i dlatego taki pies mi wystarczył..
teraz też tak chce kupić psa, niestety nie każdego stać zeby wydać 1500zł za rasowego psa, w przypadku rhodesianów nawet dużo wiecej, teraz moge miec sznaucera olbrzyma za 300zł od hodowcy mieszkajacego niedaleko mojej miejscowosci, ale chce sie dobrze zastanowic, bo wkoncu bedzie mi towarzyszył przez najblizsze kilkanascie lat, no moze nie mi bo sie wyprowadze za kilka lat ale rodzicom..
jestem prawie zdecydowany na tego sznaucera, myślałem jeszcze nad amstaffem ale chyba nie bedzie tak dobrze spełniał wymagań jak sznaucer no i ten rhodesian ale niestety nie stac mnie na niego..
Gość
 

Postprzez kakadu 11 kwi 2006, o 13:21

a co myslicie czy amstaff by sie nadał..??
kakadu
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwi 2006, o 20:05

Postprzez borderek 11 kwi 2006, o 15:02

Jeżeli nie stać Cię na psa z rodowodem to czy nie możesz wziąść psa ze schroniska. Przecież utrzymanie psa,leczenie to też wydatek. A jeżeli będzie miał chorobę genetyczną lub inne wady. Zastanów się czy ten sznaucer będzie spełnieniem Twoich marzeń,jeżeli będzie to niezsocjalizowany psiak z przypadkowego krycia,rodzice mogą być nosicielami chorób lub wad. Czy nie lepiej trochę poczekać,rozejrzeć się po hodowlach i odłożyć kasę na psa z papierami? A w zamian za to mieć pewność,że rodzice są przepadani,zrównoważeni,szczeniak odrobaczony,zdrowy i z dobrą psychiką?
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kakadu 11 kwi 2006, o 15:16

no to nie polecasz psa z hodowli bez papierów ale polecasz psa ze schroniska o którym juz kompletnie nic nie wiadomo..? nie bede brał psa ze schroniska bo niewiadomo co z niego wyrośnie, a ja potrzebuje psa przyjaznego alergikowi, a u takiego hodowcy to moge sobie obejrzec rodziców i wiem czego sie spodziewac...
ps. to nie ja kupuje psa tylko rodzice a oni nie maja tyle kasy zeby kupic rasowego, jak za pare lat sie wyprowadze to sobie kupie jakiegos amstaffa z papierami.. :D
kakadu
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwi 2006, o 20:05

Postprzez borderek 11 kwi 2006, o 15:19

Tak szczerze uważam,ze kompletnie się nie rozumiemy. Nie polecam psa z pseudohodowli,bo tylko utwierdzasz tych ludzi w przekonaniu,że mają po co rozmnażać psy i są na nie chetni. Nie ważne czy te psy są zdrowe i dobrze odchowane. A jaką masz pewność,że to właśnie są rodzice psiaka,matka to wiadomo,ale ojciec?
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kakadu 11 kwi 2006, o 15:26

borderek napisał(a):Nie polecam psa z pseudohodowli,bo tylko utwierdzasz tych ludzi w przekonaniu,że mają po co rozmnażać psy i są na nie chetni.


no i co w tym złego..??
kakadu
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwi 2006, o 20:05

Postprzez Jadzia 11 kwi 2006, o 15:38

Jeśli juz wszystko wiesz, denerwują Cię nasze rady, to po co się pytasz :?: Kup sobie psiaka z jakiejś CHODOWLI i módl się, żeby nie zagryzł Cię :shock: Bo widzę, że przedewszystkim interesują się psy raczej bojowe :lol: a takie psy kupowane z niepewnych żródeł, mogą być nieobliczalne, niestety :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez borderek 11 kwi 2006, o 15:40

To,że rolą hodowli nie są
*mioty bez papierów
*psy w typie rasy,ale z wadami eksterierowymi
*szerzenie chorób genetycznych
*przypadkowe krycia
http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/glowna.html
http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/wazne.html
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kakadu 11 kwi 2006, o 18:02

denerwują Cię nasze rady, to po co się pytasz


a kto powiedział ze denerwuja mnie wasze rady..?? thx za odpowiedzi, ja poprostu pisze to swoje opnie a ze tak to odbierasz to trudno..

Kup sobie psiaka z jakiejś CHODOWLI i módl się, żeby nie zagryzł Cię Shocked Bo widzę, że przedewszystkim interesują się psy raczej bojowe


a gdzie ja napisałem ze interesuja mnie psy bojowe..? sznaucer chyba nie nalezy do rasy groznej, a o amstaffa pytam bo mi sie ta rasa podoba mimo ze jest taka popularna..
kakadu
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 kwi 2006, o 20:05

Postprzez Doda1211 13 kwi 2006, o 19:47

jak to czytam to się szczerze dziwię o czym my tu wogóle rozmawiamy... :? :roll:
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Gość 14 kwi 2006, o 11:15

Rozmawiamy o tym co zawsze w takich tematach. O pieniądzach! Ludzie chcą mieć psa, którym będą mogli się szczycić, którego ludzie będą chwalić, podziwiać - i chcą to wszystko osiągnąć jak najmiejszym kosztem. Nie potrafią wbić sobie do głowy, że tak naprawdę rasowy pies MUSI mieć rodowód (metrykę). Inaczej jest on tylko mniej lub bardziej podobnym psem w typie jakiejś rasy. Czyli mówiąc prościej kundelkiem. Niestety słowo "kundelek", które mi kojarzy się z czymś słodkim, przyjemnym i może trochę nieobliczalnym, wielkiej liczbie osób kojarzy się z czymś gorszym. Gdyby tak było, osoby te wzięłyby po porstu psa ze schroniska. Przecież tam też można spotkać dużo ładnych psów. Niektórzy jednak usilnie starają się zachować chociaż pozory.
Nie wrzucam tu wszystkich do jednego kotła. Wiem, że nie wszscy są tacy. Ale zauważcie, że właśnie tak podchodzi do tego niestety duża część właścicieli psów bez papierków. Moim zdaniem możecie wszyscy brać przykład z Basi i Oli, które mają śliczne psy i bez problemu mówią o nich, jak o psach "pseudorasowych". :)
Kakadu - jeśli nie stać Twoich rodziców na rasowego psa od razu, to może spróbujcie przez rok odkładać pieniądze, które wydawalibyście na wyżywienie takiego sznaucera olbrzyma - jestem pewna, że nazbieracie na najpiekniejszego psa.. może nawet na rodezjana.
Gość
 

Postprzez Tinus 14 kwi 2006, o 11:15

to byłam ja.. mam ostatnio problemy z komputerkiem :?
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez mwijatak 14 kwi 2006, o 12:23

Przepraszam, ale Ja też mówię, że mam pseudorasowe setery :wink: :(
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tinus 14 kwi 2006, o 12:43

To byl tylko przyklad... bardzo chetnie wrzuce Cie na te liste :)
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints