jaki pies do mieszkania?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pies

Postprzez Agata =) 21 sie 2007, o 15:43

mieszkam w mieszkaniu które ma około 70m2 szukam psa...nie chce takiego jakiegoś małego pieska, tylko wielkości goldena, musi dobrze znosić zostawanie w domu nawet do 7 godzin. Musi być tani i w utrzymaniu, i przy kupnie, przyjazny i nie może być z nim dużo zachodu.
Wiem jestem wybredna i może nie być takiej rasy jakiej potrzebuje, ale jeśli ktoś zna taką to prosze o odpowiedź
Agata =)
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 21 sie 2007, o 17:38

Trochę sprzeczne wymagania :roll:
Pies wielkości golnena - czyli średniej wielkości, zjada więcej niż pies malutki, co za tym idzie - dobra karma więcej kosztuje.
Więcej wychodzi preparatów przeciwpchelnych i przeciw kleszczowych, więcej preparatów na odrobaczenie, do tego dochodzą szczepionki, ewentualne lekarstwa... :roll:
No i sam pies też trochę kosztuje... :roll:
A co rozumiesz przez "dużo zachodu"? :shock: Uwagi, pielęgnacji, spacerów wymaga każdy pies.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Marysia 21 sie 2007, o 23:47

basia_sz napisał(a):Trochę sprzeczne wymagania :roll:
Pies wielkości golnena - czyli średniej wielkości, zjada więcej niż pies malutki, co za tym idzie - dobra karma więcej kosztuje.
Więcej wychodzi preparatów przeciwpchelnych i przeciw kleszczowych, więcej preparatów na odrobaczenie, do tego dochodzą szczepionki, ewentualne lekarstwa... :roll:
No i sam pies też trochę kosztuje... :roll:
A co rozumiesz przez "dużo zachodu"? :shock: Uwagi, pielęgnacji, spacerów wymaga każdy pies.
Zgadzam sie Basiu w 100% z Toba. Jesli marzysz o psie,to poprostu popraw byt jakiemus biednemu psiakowi ze schroniska.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez ##:)## 7 wrz 2007, o 08:46

ja mam troszkę inne doświadczenia co do pieska w mieszkaniu- oczywiście ile psów tyle psich osobowości i tyle potrzeb... nei ma "standardu" który można przyłożyć do każdego psiaka...
mieszkanko 48 m - w tym mieszkanku siberian husky - w domu przez ok 8 godzin (praca a nie da się psa do pracy brać ze sobą ) a na codzień rower i biegi z psiakiem po 20-25 km dziennie - ten pies w mieszkaniu niczego nei niszczy, nie "miota się" bo jest "wybiegany", w codziennych czynnościach w domu asystuje oczywiście :wink:
polecam psiaki tej razy- można mieć naprawde niewielkie lokum- tylko trzeba sprostać wymaganiom pieska w zakresei ruchu i towarzystwa.
##:)##
 

Postprzez marysia23 14 lip 2008, o 16:40

czesc...mam mieszkanie 120 m ale nie mam ogrodka tylko kawałek trawki ale bez płotu,chciałąbym pieska,ale jaki piesek moze zyc w mieszkaniu w którym od 8 do 15 wszyscy pracują?
marysia23
 

Postprzez leonberg 15 lip 2008, o 12:27

marysia23 napisał(a):czesc...mam mieszkanie 120 m ale nie mam ogrodka tylko kawałek trawki ale bez płotu,chciałąbym pieska,ale jaki piesek moze zyc w mieszkaniu w którym od 8 do 15 wszyscy pracują?

jesli masz kawałek trawki to mieszkasz prawdopodobnie na parterze a jaki masz tryb zycia? 120 m wystarczy na psa kazdej rasy a nawet na 2 :-D
ile czasu spedzasz w domu? ile czasu mozesz poswiecic dla psa? napisz cos wiecej ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez czarny_motyl 15 lip 2008, o 12:37

marysia23 napisał(a):czesc...mam mieszkanie 120 m ale nie mam ogrodka tylko kawałek trawki ale bez płotu,chciałąbym pieska,ale jaki piesek moze zyc w mieszkaniu w którym od 8 do 15 wszyscy pracują?


Co do godzin przy szczeniaku będzie problem z potrzebami, ale jeśli podrośnie odpowiednio wychowywany na pewno te 7 godzin minie mu na spaniu. Jaki to ma byc pies? Duży, mały, włochaty, aktywny, leniwy, towarzyski,...
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Rashi 15 lip 2008, o 12:48

polecam psiaki tej razy- można mieć naprawde niewielkie lokum- tylko trzeba sprostać wymaganiom pieska w zakresei ruchu i towarzystwa.

puknij sie w glowe i pomysl jeszcze raz....tak tylko sie zastanawiam....czy wiesz ile husky jest w schroniskach? i wiesz z jakego powodu? jak nie wiesz to zobacz sobie moj link w podpisie....ludzie oddaja te psy bo nie potrafia sprostac tym WYMAGANIOM!
codziennie 20-25km? no to fajna sciema....o kazdej porze roku? czy moze zapomnialas/les ze moga biegac do 15 stopni temp? no i ze potrzebuja odpoczynku? np co drugi dzien by nabrac sily na trening? A samo zamykanie psa stadnego SAMEGO to nic dobrego i nie polecam nikomu. Nawet maxymalnie wybiegany husky pozostawiony sam w domu w panice i w tesknocie potrafi rozwalic caly dom...o tym zapomniales/las dodac?I to ze trudno wyegzekwowac u nich wracanie do wlasciciela gdy sa spuszczone? Laikom nie polecam tej rasy....
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Gość 21 sie 2008, o 21:34

NAJLEPSZE ROZWIAZANIE TO TAK JAK MOWI WIEKSZOSC - PINCZER.
JA TEZ MAM TAKIE MIESZKANIE I BLISKO POLA ALE MAME TRUDNA NA PSA NAMOWIC. Z RESZTA MAM ROCZNA SIOSTRE
Gość
 

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints