WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 20:05

Witam jestem nowy na forum nazywam sie Czarek i mam 17 lat . Szukam psa odpowiedniego dla mnie i mojej rodziny ( 4 osoby licząc ze mną) . Decyzja jest przemyślana i jesteśmy zdecydowani. Mieszkam na 4-pietrze w bloku ( bez windy ) mieszkanie średniej wielkości , warunki domowe są dobre. Pies musiał by zostawać w domu sam bez opieki przez max. 6-9 godzin, do mego powrotu ze szkoły . Szukam psa który prócz tych warunków będzie miał krótka sierść ,sprawny fizycznie , obronny , posłuszny, groźny, chętny na dłuższe spacery:)( do lasu ), mam dużo czasu wolnego. Główne obowiązku będą leżeć na mnie ( wyprowadzanie , wychowanie, pielęgnacja ), czy pieszczoch będzie mnie tolerował jako Pana, wiem że pies wybiera sam Pana . ( ale czy wiek gra rolę ?) Myślałem nad buldogiem francuskim i jak narazie zostaje przy tym. Czekam na wasze opinie i propozycje pieska innej rasy odowiedniego do moich warunków . Nie chce mieć psa leniwego zresztą wiecie o co loko . Pozdrawiam
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 15 sty 2008, o 20:16

Buldog francuski - mały, no i ani nie obronny, ani groźny...

Jakieś dzieciaczki?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 20:21

Ewka napisał(a):Buldog francuski - mały, no i ani nie obronny, ani groźny...

Jakieś dzieciaczki?


nie ma dzieci w domu , siostra ma 19 lat , myślałem tez nad owczarkiem niemieckim? Co sadzisz o tym?
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Postprzez Diana S 15 sty 2008, o 20:26

Na dobrą sprawę owczarek i buldożek to ciekawe rasy...

wcześniej pisałeś, że poszukujesz psa z krótką sierścią a raczej owczarek takowej nie posiada.

Poza tym gabarytowo psy bardzo różne nie wspominając o charakterkach...

A powiedz tak sam jakie ciebie interesują rasy...?

bo pewnie masz coś na oku :wink: .
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 20:34

Diana S napisał(a):Na dobrą sprawę owczarek i buldożek to ciekawe rasy...

wcześniej pisałeś, że poszukujesz psa z krótką sierścią a raczej owczarek takowej nie posiada.

Poza tym gabarytowo psy bardzo różne nie wspominając o charakterkach...

A powiedz tak sam jakie ciebie interesują rasy...?

bo pewnie masz coś na oku :wink: .

Długie spacery wchodziły by w role i wątpię by buldożek poradził sobie z tym , owczarek raczej tak .Interesuje mnie buldog francuski , owczarek niemiecki i ewentualnie beauceron. Co sadzisz o tym? i do którego psa moje warunki będą odpowiednie, bo chce sie kierować dobrem psa. Zaproponuj jakąś rasę wliczając te 3-y rasy ,która twoim zdaniem była by okey?
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Postprzez Diana S 15 sty 2008, o 20:59

Jeszcze raz przeczytałam czego oczekujesz od psa.

Każda z wymienionych przez ciebie ras nadaje się do mieszkania w domu (bloku).

Owczarek francuski Beauceron zalicza się do psów odważnych chetnych do pracy. Zresztą to samo można powiedzieć o Owczarku niemieckim :wink: .

Beauceron zalicza się do sekcji psów pasterskich, potrafi byc dobrym obrońcą a i spełnia tez ciekawa rolę jako przewodnik niewidomych.

Beauceron jak dla mnie jest mało spotykana rasa a tez b. ciekawą.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 21:04

Diana S napisał(a):Jeszcze raz przeczytałam czego oczekujesz od psa.

Każda z wymienionych przez ciebie ras nadaje się do mieszkania w domu (bloku).

Owczarek francuski Beauceron zalicza się do psów odważnych chetnych do pracy. Zresztą to samo można powiedzieć o Owczarku niemieckim :wink: .

Beauceron zalicza się do sekcji psów pasterskich, potrafi byc dobrym obrońcą a i spełnia tez ciekawa rolę jako przewodnik niewidomych.

Beauceron jak dla mnie jest mało spotykana rasa a tez b. ciekawą.

Bardzo mi pomogłaś .
Buldog francuski chyba nie .
Zastanawia sie nad owczarkiem niemieckim i beauceron , ale czy te psy są trudne w wychowaniu,jestem niedoświadczony w wychowywaniu psów. Czy linieją i czy mogą zostawiać same w domu ? czy szczekają? w bloku jest to małomożliwe , czekam na odpowiedz :)który bardziej mi polecisz?
Ostatnio edytowano 15 sty 2008, o 21:14 przez Gnojak, łącznie edytowano 1 raz
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Postprzez Milena5_12 15 sty 2008, o 21:11

Beauceron to właśnie owczarek francuski. Ja polecam owczarka niemieckiego, są to psy bardzo inteligentne, lubią spacery, szczeniaki na pewno nie mogą tak długo zostawać w domu, ale większe psy tak.
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 21:15

Milena5_12 napisał(a):Beauceron to właśnie owczarek francuski. Ja polecam owczarka niemieckiego, są to psy bardzo inteligentne, lubią spacery, szczeniaki na pewno nie mogą tak długo zostawać w domu, ale większe psy tak.

MAM 17 LAT , czy wiek gra rolę?
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Postprzez Diana S 15 sty 2008, o 21:24

Gnojak napisał(a): Zastanawia sie nad owczarkiem niemieckim i beauceron , ale czy te psy są trudne w wychowaniu,jestem niedoświadczony w wychowywaniu psów. Czy linieją i czy mogą zostawiać same w domu ? czy szczekają? w bloku jest to małomożliwe , czekam na odpowiedz :)który bardziej mi polecisz?


Przy konsekwentnym podejściu (wychowaniu) do psa dasz sobie radę.

Przy beauceronie trzeba być konsekwentnym z pewnością przy owczarku niemieckim również (zresztą przy każdej rasie).

Linieją to na pewno ale czy dużo :? .

Czy są szczekliwe...
Jedni twierdzą że tak inni że mało...

Podzwoń do hodowców i zrób mały wywiad...

z pewnością jeszcze wiele innych rzeczy ciekawych dowiesz się o tych rasach.

Poza tym zanim się zdecydujesz to wybierz dobra hodowlę.

Faktycznie musisz pamiętac o tym, że szczeniak potrzebuje częstych spacerów.
Wyjścia za potrzebą m.in.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 21:32

Diana S napisał(a):
Gnojak napisał(a): Zastanawia sie nad owczarkiem niemieckim i beauceron , ale czy te psy są trudne w wychowaniu,jestem niedoświadczony w wychowywaniu psów. Czy linieją i czy mogą zostawiać same w domu ? czy szczekają? w bloku jest to małomożliwe , czekam na odpowiedz :)który bardziej mi polecisz?


Przy konsekwentnym podejściu (wychowaniu) do psa dasz sobie radę.

Przy beauceronie trzeba być konsekwentnym z pewnością przy owczarku niemieckim również (zresztą przy każdej rasie).

Linieją to na pewno ale czy dużo :? .

Czy są szczekliwe...
Jedni twierdzą że tak inni że mało...

Podzwoń do hodowców i zrób mały wywiad...

z pewnością jeszcze wiele innych rzeczy ciekawych dowiesz się o tych rasach.

Poza tym zanim się zdecydujesz to wybierz dobra hodowlę.

Faktycznie musisz pamiętac o tym, że szczeniak potrzebuje częstych spacerów.
Wyjścia za potrzebą m.in.

tak wiem , ale mam 5 minut drogi do lasu i nie widzę problemów :) lubię psy i długie spacery. Dzieki za pomoc naprawdę mi pomogłaś buziak i szacunek :* temat zamkniety
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 21:34

TEMAT ZAMKNIETY
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Re: WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Postprzez Gość 15 sty 2008, o 21:58

Nigdy nie mialam osobistego kontaktu z Buldogiem francuski,ale w czerwcowym Nr Przyjaciel Pies ,jest fajny opis rasy.

[/b] Wygląd i temperament [b]
(...)Buldog jest pełen temperamentu,ciekawski,odważny,niekiedy nawet zaczepny,ale prawdziwa agresja jest mu zazwyczaj obca.Jest psem bardzo żywym i inteligentnym .Pomimo niewielkich rozmiarów można go szkolić na psa towarzysza(PT).Zdobycie tych umiejętności przychodzi mu z łatwością,gdyż uwielbia się uczyć i wspólpracować z właścicielem.Bywa też zazdrosny.Zawsze uwielbia być w centrum zainteresowania.
Mirosław Redlicki



Z tego co czytałam to ,Buldozki narażone sa na problemy zdrowotne.
Problemy z oddychaniem,,łzawienie ,podrażnienie oczu.Problemem jest też dyskopatia.Rzadziej dysplazja stawów biodrowych oraz nawykowe zwichnięcie rzepek.Nie są rzadkością problemy z nadmiernym osadzaniem się płytki nazębnej ,infekcje zewnętrznego kanału słuchowego i faldów skóry twarzy oraz alergie skórne.


Napisalam to ponieważ musisz się liczyć z tym,ze każda rasa narażona jest na jakieś choroby.Dla tego musisz poszukać dobrej hodowli,i kupić psa z rodowodem :!:

Buldożek z tego co piszą ma swietny charakter,ale nie licz na to,że będzie to pies obronny,zresztą po co Ci grożny pies :? ?

Sam musisz zdecydować,czy jest to pies dla Ciebie.

Ja osobiscie polecam Ci ,Sznaucera średniego(ale tylko jeśli, będziesz w stanie poświecić psu dużo czasu).
Sierść potrzebuje zabiegów fryzjerskich,ale za to pies sie nie leni,a to duży plus :)Myslę,że sznaucer spełnił by Twoje oczekiwania .
Gość
 

Postprzez takasobieja 15 sty 2008, o 22:14

Buldog nie jest ani ruchliwy, ani obronny, ani groźny...
Moze bokser?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gnojak 15 sty 2008, o 22:36

takasobieja napisał(a):Buldog nie jest ani ruchliwy, ani obronny, ani groźny...
Moze bokser?

ALE JESTEM NIEDOŚWIADCZONYM WŁAŚCICIELEM, czy wbrew temu poradził bym sobie z owczarkiem niemieckim? bokserem
Gnojak
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 19:42
Lokalizacja: Hajnówka

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints