WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Diana S 15 sty 2008, o 23:18

Gnojak napisał(a):ALE JESTEM NIEDOŚWIADCZONYM WŁAŚCICIELEM, czy wbrew temu poradził bym sobie z owczarkiem niemieckim? bokserem


Każdy kiedyś miał swojego pierwszego psa...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 16 sty 2008, o 00:05

Zsuczka boksera poradzisz sobie na pewno.

Natomiast z pelnym szacunkiem ,ale odradzam kupno Beaucerona!
Jest to pies potrzebujacy zajecia oraz doswiadczonego przewodnika.
Gość
 

Postprzez Diana S 16 sty 2008, o 10:47

Anonymous napisał(a):Natomiast z pelnym szacunkiem ,ale odradzam kupno Beaucerona!
Jest to pies potrzebujacy zajecia oraz doswiadczonego przewodnika.


Gościu czy jesteś posiadaczem tej rasy?

Jezeli tak to może napisz coś o niej.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez bjossa 16 sty 2008, o 11:46

a musi to byc jakaś konkretna rasa :?: moze jakiś kundelek owczarkopodobny ze schronu :?: teraz jest własnie okres oddawania 'prezentów świątecznych' do schroniska i wiele z nich pęka w szwach... a dla początkującego psiarza taki kundelek owczarkopodobny jest najlepszy.. potrafi wybaczyć wiele błedów wychowawczych.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez takasobieja 16 sty 2008, o 14:08

Własnie, tak jak napisała Olga :) (bjossa) moze cos ze schronu?
Poradzisz sobie z bokserem :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gość 16 sty 2008, o 15:38

Diana S napisał(a):
Anonymous napisał(a):Natomiast z pelnym szacunkiem ,ale odradzam kupno Beaucerona!
Jest to pies potrzebujacy zajecia oraz doswiadczonego przewodnika.


Gościu czy jesteś posiadaczem tej rasy?

Jezeli tak to może napisz coś o niej.


Tak jak Ty Diano nie jestem posiadaczka tej rasy.
Mysle jesnak ,ze pies ten potrzebuje doswiadczonego przewodnika.
Tu jest dobry opis rasy
http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/charakter.html
Gość
 

Postprzez Doda1211 17 sty 2008, o 15:25

jesli chcesz coś wiedzieć na temat boksia, to pisz, bo mam takowego szaleńca w domu ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Katja 19 sty 2008, o 11:04

Sam fakt że już zastanawiasz się nad tym czy sobie poradzisz jak dla mnie świadczy o dużej odpowiedzialności przy wyborze rasy, i myslę że dołożysz dużo starań aby sprawdzić się jako przewdonik dla psa.
Proponuję ci na początek poszperać trochę wśród książek, czy też choćby na forach internetowych i dowiedzieć się więcej szczegółów o psychice, temperamencie, potrzebach ras które cię interesują. Pozniej jak już się zdecydujesz- lektura i wychowaniu od podstaw... i bedzie dobrze :)
Ja ze swojej strony mogę polecić boxerka- krótka sierść, wielkość średnia, inteligentne, żywiołowe, pogodne psiaki. Chętne do szkolenia i współpracy... można z nimi chodzić na agility, flyball, frisbee bo bardzo lubią aktywnie spędzać czas :) Myśle ze przy konsekwentnym i spokojnym wychowywaniu będziesz miał w nim świetnego towarzysza...
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Takajajestem 14 lut 2008, o 16:55

Polecam ON, bo sama go mam.
Takajajestem
 

Postprzez Gość 14 lut 2008, o 18:34

http://www.pedigree.pl/WybierzPsa.aspx może ten link ci pomoże.
Gość
 

Postprzez Amstaff88 19 mar 2008, o 20:25

A moze mini bulterier ? latwo przystosowuje sie do mieszkania w miescie,nie potrzebuje duzo ruchu ani jedzenia mysle ze raczejby obronil wlasciciela bo standardowe bullteriery to robia instynktownie.(moj wujek ma i go obronil 2 razy przed mastifem bez szkolenia) ale nie polecam bulterierow koloru bialego bo czesciej sa sklonne do roznych chorob,ale bulteriery nalezy intensywnie pielegnowac.Nalezy regularnie przemywac oczy,po spacerze na deszczu wytrzec poniewaz do 6 miesiaca moga miec duze sklonnosci do przeziebien i czesto szczotkowac siersc a z reszta poczytaj sobie troche o nich.Ale raczej bylby lepszy mini bo zawsze go mozesz zniesc na rekach z bloku a jakby byla winda to by bylo lepiej bo mysle ze psu nie chcialo by sie 4 pietra po schodach zbiegac,wybiegac sie a pozniej jeszcze pod gore.Troche bys go wymeczyl.
Peace
\,,,/MsKo\,,,/
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Re: WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Postprzez jurek22 29 kwi 2008, o 09:30

Gnojak napisał(a):Witam jestem nowy na forum nazywam sie Czarek i mam 17 lat . Szukam psa odpowiedniego dla mnie i mojej rodziny ( 4 osoby licząc ze mną) . Decyzja jest przemyślana i jesteśmy zdecydowani. Mieszkam na 4-pietrze w bloku ( bez windy ) mieszkanie średniej wielkości , warunki domowe są dobre. Pies musiał by zostawać w domu sam bez opieki przez max. 6-9 godzin, do mego powrotu ze szkoły . Szukam psa który prócz tych warunków będzie miał krótka sierść ,sprawny fizycznie , obronny , posłuszny, groźny, chętny na dłuższe spacery:)( do lasu ), mam dużo czasu wolnego. Główne obowiązku będą leżeć na mnie ( wyprowadzanie , wychowanie, pielęgnacja ), czy pieszczoch będzie mnie tolerował jako Pana, wiem że pies wybiera sam Pana . ( ale czy wiek gra rolę ?) Myślałem nad buldogiem francuskim i jak narazie zostaje przy tym. Czekam na wasze opinie i propozycje pieska innej rasy odowiedniego do moich warunków . Nie chce mieć psa leniwego zresztą wiecie o co loko . Pozdrawiam


Najlepszą rasą psa, który spełnia powyższe kryteria jest owczarek pałacowy.
jurek22
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 kwi 2008, o 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jurek22 29 kwi 2008, o 10:21

bjossa napisał(a):a musi to byc jakaś konkretna rasa :?: moze jakiś kundelek owczarkopodobny ze schronu :?: teraz jest własnie okres oddawania 'prezentów świątecznych' do schroniska i wiele z nich pęka w szwach... a dla początkującego psiarza taki kundelek owczarkopodobny jest najlepszy.. potrafi wybaczyć wiele błedów wychowawczych.


Witam
Tutaj Ciebie bardzo popieram - brakowało mi takiej wypowiedzi.
Mnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby kupić psa rasowego i to jeszcze z rodowodem. Zawsze brałem psy ze schroniska albo bezdomne z ulicy, które skutecznie leczyłem. Kiedy piesek był już zdrowy i zadbany byłem wtedy szczęśliwy. Nie tylko byłem szczęśliwy, że mam pieska, ale i dlatego byłem szczęśliwy, że piesek nie jest już w schronisku. Pieski takie są bardzo wdzięczne i wierne. Dlatego nie rozumiem zjawiska kupowania psów. Ja mam kundelka (przeuroczą suczkę) ze schroniska, która wprowadziła do naszego domu wspaniałą atmosferę i wszyscy ją kochamy. Są tacy ludzie, którzy wiedząc, że moja sunia jest mixem ironicznie pytają, jaka to rasa. Ja im wtedy odpowiadam, że to jest owczarek pałacowy i piesków tej rasy jest tylko kilka w Polsce.
Jak jestem z sunią na spacerze to zarówno dzieci i dorośli oglądają się i mówią jeden do drugiego "zobacz jaki ładny piesek". Mówią dlatego, że sunia ma w sobie dużo uroku i jest bardzo zadbana. Wiem, że ta wypowiedź na pewno nie spodoba się hodowcom, bo jest to ich źródło utrzymania, ale wszystkich szczerze namawiam do odwiedzania schronisk. Podajcie rękę tym biednym zwierzętom, a one Wam się na pewno odwdzięczą.
jurek22
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 kwi 2008, o 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Postprzez Ewka 30 kwi 2008, o 13:41

jurek22 napisał(a):
Gnojak napisał(a):Witam jestem nowy na forum nazywam sie Czarek i mam 17 lat . Szukam psa odpowiedniego dla mnie i mojej rodziny ( 4 osoby licząc ze mną) . Decyzja jest przemyślana i jesteśmy zdecydowani. Mieszkam na 4-pietrze w bloku ( bez windy ) mieszkanie średniej wielkości , warunki domowe są dobre. Pies musiał by zostawać w domu sam bez opieki przez max. 6-9 godzin, do mego powrotu ze szkoły . Szukam psa który prócz tych warunków będzie miał krótka sierść ,sprawny fizycznie , obronny , posłuszny, groźny, chętny na dłuższe spacery:)( do lasu ), mam dużo czasu wolnego. Główne obowiązku będą leżeć na mnie ( wyprowadzanie , wychowanie, pielęgnacja ), czy pieszczoch będzie mnie tolerował jako Pana, wiem że pies wybiera sam Pana . ( ale czy wiek gra rolę ?) Myślałem nad buldogiem francuskim i jak narazie zostaje przy tym. Czekam na wasze opinie i propozycje pieska innej rasy odowiedniego do moich warunków . Nie chce mieć psa leniwego zresztą wiecie o co loko . Pozdrawiam


Najlepszą rasą psa, który spełnia powyższe kryteria jest owczarek pałacowy.


A cóż to za rasa :shock:

Temat już trochę przedawniony...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez takasobieja 30 kwi 2008, o 14:32

Kundelek i te sprawy Ewka ;)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints