WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez bjossa 30 kwi 2008, o 15:48

jurek22 napisał(a):
bjossa napisał(a):a musi to byc jakaś konkretna rasa :?: moze jakiś kundelek owczarkopodobny ze schronu :?: teraz jest własnie okres oddawania 'prezentów świątecznych' do schroniska i wiele z nich pęka w szwach... a dla początkującego psiarza taki kundelek owczarkopodobny jest najlepszy.. potrafi wybaczyć wiele błedów wychowawczych.


Witam
Tutaj Ciebie bardzo popieram - brakowało mi takiej wypowiedzi.
Mnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby kupić psa rasowego i to jeszcze z rodowodem. Zawsze brałem psy ze schroniska albo bezdomne z ulicy, które skutecznie leczyłem. Kiedy piesek był już zdrowy i zadbany byłem wtedy szczęśliwy. Nie tylko byłem szczęśliwy, że mam pieska, ale i dlatego byłem szczęśliwy, że piesek nie jest już w schronisku. Pieski takie są bardzo wdzięczne i wierne. Dlatego nie rozumiem zjawiska kupowania psów. Ja mam kundelka (przeuroczą suczkę) ze schroniska, która wprowadziła do naszego domu wspaniałą atmosferę i wszyscy ją kochamy. Są tacy ludzie, którzy wiedząc, że moja sunia jest mixem ironicznie pytają, jaka to rasa. Ja im wtedy odpowiadam, że to jest owczarek pałacowy i piesków tej rasy jest tylko kilka w Polsce.
Jak jestem z sunią na spacerze to zarówno dzieci i dorośli oglądają się i mówią jeden do drugiego "zobacz jaki ładny piesek". Mówią dlatego, że sunia ma w sobie dużo uroku i jest bardzo zadbana. Wiem, że ta wypowiedź na pewno nie spodoba się hodowcom, bo jest to ich źródło utrzymania, ale wszystkich szczerze namawiam do odwiedzania schronisk. Podajcie rękę tym biednym zwierzętom, a one Wam się na pewno odwdzięczą.



to jak ktos sie pyta mnie czy Brutus to owczarek niemiecki to odpowiadam 'też' :lol:

jak juz bede miala swoj dom i bede bogata ( :lol: ) to bede miec 6 psow i to wszystkie ze schronu 8)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: WYBÓR PSA , dzieki wam dokonam wyboru !!

Postprzez Gość 1 maja 2008, o 19:27

Ewka napisał(a):
jurek22 napisał(a):
Gnojak napisał(a):Witam jestem nowy na forum nazywam sie Czarek i mam 17 lat . Szukam psa odpowiedniego dla mnie i mojej rodziny ( 4 osoby licząc ze mną) . Decyzja jest przemyślana i jesteśmy zdecydowani. Mieszkam na 4-pietrze w bloku ( bez windy ) mieszkanie średniej wielkości , warunki domowe są dobre. Pies musiał by zostawać w domu sam bez opieki przez max. 6-9 godzin, do mego powrotu ze szkoły . Szukam psa który prócz tych warunków będzie miał krótka sierść ,sprawny fizycznie , obronny , posłuszny, groźny, chętny na dłuższe spacery:)( do lasu ), mam dużo czasu wolnego. Główne obowiązku będą leżeć na mnie ( wyprowadzanie , wychowanie, pielęgnacja ), czy pieszczoch będzie mnie tolerował jako Pana, wiem że pies wybiera sam Pana . ( ale czy wiek gra rolę ?) Myślałem nad buldogiem francuskim i jak narazie zostaje przy tym. Czekam na wasze opinie i propozycje pieska innej rasy odowiedniego do moich warunków . Nie chce mieć psa leniwego zresztą wiecie o co loko . Pozdrawiam


Najlepszą rasą psa, który spełnia powyższe kryteria jest owczarek pałacowy.


A cóż to za rasa :shock:

Temat już trochę przedawniony...


Owczarek pałacowy to piesek rasy mix (zazwyczaj ze schroniska - przeważnie niprzeciętnie mądry), którego żałosne przygłupy próbują lekceważyć z powodu, że nie jest rasowy i nie ma rodowodu.
Pozdawiam.
Gość
 

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints