Piesek do bloku - pomocy

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Piesek do bloku - pomocy

Postprzez Mitsubishi 5 kwi 2008, o 19:00

Elo.Mam do was prosbe - doradzcie mi jaka rasa bedzie najlepsza do bloku 50m2 na 8 pietrze w miescie.Okolica jest bezpieczna czesto moglbym z psem wychodzic na spacery sam zostawalby w domu od 9:00 do 16:00 a pozniej to 2 godziny spaceru i od wieczora juz prawie caly dzien moglby ze mna biegac.Chcialbym aby pies nie byl agresywny do innych psow,obronil swego wlasciciela instynktownie i mial krotka/srednia siersc a wzrost 45-70 cm w kłębie i nie potrzebowal zbyt duzo ruchu i nadawał sie do dzieci.Nie mialem jeszcze psa.Moze znacie jakies takie rasy ??

Rasy które mnie interesują to:
:arrow: Owczarek niemiecki krótkowłosy
:arrow: Labrador
:arrow: Bernul
:arrow: Akita Typ Amerykański

Bardzo prosze o pomoc bo to trudna decyzja :/
Mitsubishi
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Olusiaaa 5 kwi 2008, o 19:47

Hmm...najpierw o Labradorze :wink: .
Główną cechą tej rasy jest miłość do aportu. Aportowanie jest tym, czym żyje labrador. Umiejętność wyszukiwania i przynoszenia zgubionego aportu czy rzuconych przez jego pana przedmiotów stanowi podstawową cechę. Nałóg, inaczej nie można tego określić, aportowania zdecydował o popularności tych psów. Na bazie aportowani można nauczyć psa prawie wszystkiego, a nagrodą za poprawne wykonanie ćwiczenia jest właśnie aport.

Uległość labradora wobec właściciela i jego rodziny stanowi następny przyczynek jego sukcesów. Dzięki tejże uległości, łatwości dostosowania się do stawianych mu wymagań i dzięki ogromnej chęci współpracy labrador jest psem szalenie łatwym do ułożenia. Nawet osoba niemająca większych doświadczeń w szkoleniu psów poradzi sobie z jego ułożeniem o ile, trafi na psa, którego charakter odpowiada wzorcowi rasy.

Labrador potrzebuje pracy, wyczerpującej nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Praca jest jego życiem, bo dla niej został stworzony.

Chęć współpracy połączona ze skoncentrowaniem się na osobie właściciela czyni tego nieocenionym pomocnikiem osób niepełnosprawnych.

O Owczarku niemieckim :wink: .
POCHODZENIE – Grupa I FCI. Wyhodowany w Niemczech

DŁUGOŚĆ ŻYCIA – 10 do 14 lat

RUCH – dużo

PIELĘGNOCJA SIERŚCI – bardzo pracochłonna

PROBLEMY ZDROWOTNE – artretyzm, choroby oczu, dysplazja stawów łokciowych i biodrowych, epilepsja, problemy z układem pokarmowym

CHARAKTER – inteligentny i chętny do nauki pies, kocha pracę; potrzebuje właściciela, który poświęci mu dużo czasu; lojalny, uważny i niezawodny; nieufny wobec obcych

STOSUNEK DO DZIECI – przyjazny, opiekuńczy; ale podporządkowuje się tylko osobie dorosłej

STOSUNEK DO INNYCH PSÓW – wobec współtowarzyszy tolerancyjny; wobec obcych psów może być agresywny.

INNE – chętnie szczeka

O Bernulku :wink:
Berneński Pies Pasterski jest psem o pogodnym usposobieniu, bardzo oddanym swojej ludzkiej rodzinie. Charakter Berneńczyka nie powinien nastręczać trudności, nawet początkującym właścicielom. Niezwykle rzadko psy tej rasy przejawiają agresję, czy silne zachowanie dominacyjne, utrudniające prawidłowe ułożenie psa, niedoświadczonemu właścicielowi.

Ze względu na duże rozmiary należy jednak od szczenięctwa przywiązywać wagę do wyuczenia psa pewnych elementarnych zasad. Przy powitaniu skacząca na nas puchata ośmiokilowa kulka może być rozkoszna, pięćdziesięciokilowy samiec już niekoniecznie. Pamiętajmy o tym od pierwszych dni pobutu naszego nowego członka rodziny w domu.

Psy tej rasy są niezwykle delikatne, opiekuńcze, bardzo oddane swojemu opiekunowi. Nie jest to rasa, która powinna być trzymana w ogrodzie, w kojcu, bez częstego kontaktu z właścicielami. Są to psy wrażliwe, nierzadko w okresie dorastania przejawiające nieufność wobec obcych, dlatego pozostawione same sobie mogą stac się lękliwe, a z czasem także i agresywne.

Są to psy dość inteligentne, nadające się do różnego rodzaju psich sportów, szkoleń. Choć ich gabaryty nieco ujmują im zwinności i szybkości wśród Berneńczyków zdarzały się już psy trenujące takie dziedziny jak Agility, z sukcesami.

O Akicie :wink:
Akita to pies "z charakterem". Jest czasem bardzo uparty i często miewa swoje zdanie, czasem niezgodne ze zdaniem właściciela. Jest to cecha wrodzona, która bardzo utrudnia tresurę, jednak dobry właściciel będzie umiał wykorzystać ta cechę tak, aby odnosić z tego korzyci. Dzięki temu akita jest znakomitym psem stróżującym, który odnosi się nieufnie do wszystkich poza opiekunami, dlatego nie należy chodzić na teren, którego taki pies pilnuje, bo choć nie są to psy z natury agresywne, to jednak mogą to pojąc, jako wtargniecie i zaczną bronić terytorium. Najlepiej jest zawsze wchodzić w towarzystwie wlaściciela.
Mimo iż akity są nieufne, to do swojego "stada", czyli opiekunów przywiązują się z takim zaangażowaniem, ze oddzielenie go od opiekunów może spowodować wielka tragedie dla psa. Słyszałem o przypadku, gdy w Japonii właściciel akity umarł a pies przez 9 lat czekał na jego powrót, aż sam zdechł. To tylko duży skrót historii, ale ogólne przesłanie jest takie, ze te psy są niesamowicie wierne.
Dobrze wychowany akita może być nie tylko stróżem, ale także znakomitym kompanem na różnych wycieczkach, gdyż, o ile był do tego przyzwyczajany od dzieciństwa, może nieść swoje rzeczy w sakwach na grzbiecie (nawet 10 kg na jedną sakwę). Osobicie gorąco polecam lekturę książki Johna Fishera pod tytułem "Okiem psa" lub jej drugą część dopiero niedawno wydaną w Polsce pt,."Dlaczego mój pies?". Pomoże nam ona zrozumieć jak należy postępować z psem, bez bicia i innych przestarzałych metod, które niestety do tej pory poleca większość hodowców. Jest to książka nie tylko dla właścicieli akit, ale dla każdego psiarza, gdyż pozwala zrozumieć zachowanie tych zwierzat.
Warto pamiętać, ze akita nie jest psem dla każdego. Nie nadaje się dla dzieci, osób starszych, uległych, czy nazbyt dominujacych.

To to tyle :wink: Moim zdaniem najbardziej pasował by Owczarek :wink: .
Spójrz w oczy zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”
Avatar użytkownika
Olusiaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 17:40

Postprzez bjossa 5 kwi 2008, o 19:56

Moim zdaniem najbardziej pasował by Owczarek .



on potrzebuje przeciez duzo ruchu :shock:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 07:31

Moze bedzie owczarek bo w srody mam zawsze wolne od szkoly,sobote i niedziele a w ogole mam przerwe obiadowa na 3 godziny ale pani pozwala isc do domu i zjesc jesli si ma blisko to akurat jeszcze bym z nim pobiegal.Co myslicie ? czy pasuje owczarek ??
Mitsubishi
 

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 07:35

Sluchajcie a moze wy polecicie mi jakas rase ? oby byla srednia/duza i nie potrzebowala zbyt duzo ruchu oraz pielegnacji siersci ? oczywiscie do bloku.
Mitsubishi
 

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 07:51

A co powiecie o Hovawarcie ? czytalem ze nadaje sie do bloku jezeli mozna bedize z nim wychodzic na spacery i ze polcana jest suczka dla tych ktorzy nie mieli psa bo pies ma sklonnosci do dominacji.Tzn.ja mialem psa ale kundelka i czasami tylko chcial dominowac mial 43 lub 44 cm w kłębie.Myslicie ze Hovawart sei nadaje ? mi sie bardzo podoba ten pies.
Mitsubishi
 

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 08:22

Sory ze pisze post pod postem,ale jeszcze mam sprawe co do owczarka niemieckiego.Moj kolega jest bardzo doswiadczony w tej rasie,niestety nie ma duzo czasu by ze mna pogadac bo pracuje i mowil ze owczarek nadaje sie do bloku co o tym myslicie bo na necie wszedzie pisze ze tylko na podworze.


A no i mozecie oczywiscie podsuwac rasy ktore wedlug was pasuja.
Mitsubishi
 

Postprzez Marysia 6 kwi 2008, o 09:47

Mitsubishi napisał(a):Myslicie ze Hovawart sei nadaje ?


Nie nadaje sie!


Mitsubishi napisał(a):Nie mialem jeszcze psa.


Mitsubishi napisał(a):Tzn.ja mialem psa ale kundelka


:?:
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez takasobieja 6 kwi 2008, o 09:54

Tez jestem zdania ze Hovawart odpada.
Tak niestety juz jest, ze wiekszosc psów duzych potrzebuje duzo ruchu.
Olaaaa, jesli cos wiesz o rasach, to pisz z własnej autopsji, bo kopiowane z internetu, przypuszczam, ze nic nie wnosza, bo kazdy sam sobie juz je czyta. (jesli umie poslugiwac sie internetem).
Moze Shar Pei?
Bokser?
Dog de Bordeaux?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Marysia 6 kwi 2008, o 10:05

takasobieja napisał(a):Bokser?


Madziu bokser potrzebuje duzo ruchu.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 10:26

Boxer zdecydowanie odpada bo ich nie lubie,shar pei tez raczej nie ale moze bedzie dogue de bordeaux tylko musze pogadac z tata bo nie wiem jak to bedzie z wydatkami.
Mitsubishi
 

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 10:39

Zastanowie sie nad owczarkiem i bordeuxem ale mam 1 pytanie odnosnie owczarka:czy to prawda ze koniecznie musze z nim isc na szkolenie?? pozdro.
Mitsubishi
 

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 15:57

Elo.Dzieki wszystkim za porady ale juz nie musicie podawac zadnych rad bo zdecydowalismy sie jednak na zupelnie inna rase od tych wszystkich - Ca De Bou pod koniec roku lub jesszcze w czerwcu kupimy szczeniaczka wlasnie tego pieska jeszcze raz wszystkim dziekuje i pozdrawiam :)
Mitsubishi
 

Postprzez Gość 6 kwi 2008, o 16:15

Polecam labladora jest to grzeczny i spokojny piesek lubiace dzieci .... fajny tez jest spaniel jest mniejszy od labladora i ma podobne cechy charakteru ale niestety musi sie trache wybiegać ;/
Gość
 

Postprzez Mitsubishi 6 kwi 2008, o 16:34

Anonymous napisał(a):Polecam labladora jest to grzeczny i spokojny piesek lubiace dzieci .... fajny tez jest spaniel jest mniejszy od labladora i ma podobne cechy charakteru ale niestety musi sie trache wybiegać ;/


Moze mnie troche zle zrozumiales ale mi chodzi o psa umiarkowanie energicznego lub spokojnego i obronnego i wlasnie znalazlem ca de bou :) pozdro.
Mitsubishi
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints