Piesek do bloku - pomocy

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gosinka 9 kwi 2008, o 23:54

Oczywiście nie pozostaje mi nic innego jak polecić Ca de Bou. Mam suczkę w typie tej rasy i co Ci mogę powiedzieć - dużo pracy od szczeniaka - psie przedszkole, potem PT1 i ew. dalej i cały czas powtórki, bo lubi zapominać. Ale tak to sama słodycz, jak się ma położyć to zawsze tak żeby dotknąć moich nóg, strasznie towarzyska - musi być przy ludziach, w tym samym pokoju co rodzina.
Bo to pies całej rodziny, a nie jednego pana. Nasze spacery rodzinne wyglądają prześmiesznie, bo my chcemy ją wygonić, więc jedno z nas chce ją wziąć i pobiec gdzieś, oddalić się, to trochę potruchta, ale się ogląda i jak odejdzie w jej mniemaniu za daleko, to nie pójdzie dalej, bo tam została druga osoba i 18-miesięczny Mały Pan. Jejju! Patyczki, kiełbaski, cmokania, żeby ją ruszyć i namówić, aby nie wracała do "stada".
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Mitsubishi 12 kwi 2008, o 19:43

Gosinka napisał(a):Oczywiście nie pozostaje mi nic innego jak polecić Ca de Bou. Mam suczkę w typie tej rasy i co Ci mogę powiedzieć - dużo pracy od szczeniaka - psie przedszkole, potem PT1 i ew. dalej i cały czas powtórki, bo lubi zapominać. Ale tak to sama słodycz, jak się ma położyć to zawsze tak żeby dotknąć moich nóg, strasznie towarzyska - musi być przy ludziach, w tym samym pokoju co rodzina.
Bo to pies całej rodziny, a nie jednego pana. Nasze spacery rodzinne wyglądają prześmiesznie, bo my chcemy ją wygonić, więc jedno z nas chce ją wziąć i pobiec gdzieś, oddalić się, to trochę potruchta, ale się ogląda i jak odejdzie w jej mniemaniu za daleko, to nie pójdzie dalej, bo tam została druga osoba i 18-miesięczny Mały Pan. Jejju! Patyczki, kiełbaski, cmokania, żeby ją ruszyć i namówić, aby nie wracała do "stada".


Juz duzo czytalem o tej rasie i uwazam ze jest swietna biore szczeniaczka z hodowli R.J Osanna to pierwsza hodowla ktora sprowadila te psy do polski.Gosiu czy moglabys mi cos napisac o pielegnacji i zywieniu tych pieskow bo na internecie niestety nie moge nic znalesc :/
Mitsubishi
 

Postprzez BartekPN 15 kwi 2008, o 17:41

Ja polecam Labradorka lub Goldena.
Bardzo fajnym pieskiem jest też Nowofundland 9moja ulubiona rasa 8) ) ale jest to psiak trochę duzy :/
Ja też mieszkam w bloku w mieszkanku trochę ponad 50m kw. i mam Golden retrievera. Piesek jest cudowny.

Więc uważam, że dobrą propozycją dla Ciebie będzie Labrador lub Golden.
Policja to nie praca - to sposób na zycie ;]
Avatar użytkownika
BartekPN
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Gosinka 17 kwi 2008, o 16:54

Mitsubishi napisał(a):
Gosinka napisał(a):Oczywiście nie pozostaje mi nic innego jak polecić Ca de Bou. Mam suczkę w typie tej rasy i co Ci mogę powiedzieć - dużo pracy od szczeniaka - psie przedszkole, potem PT1 i ew. dalej i cały czas powtórki, bo lubi zapominać. Ale tak to sama słodycz, jak się ma położyć to zawsze tak żeby dotknąć moich nóg, strasznie towarzyska - musi być przy ludziach, w tym samym pokoju co rodzina.
Bo to pies całej rodziny, a nie jednego pana. Nasze spacery rodzinne wyglądają prześmiesznie, bo my chcemy ją wygonić, więc jedno z nas chce ją wziąć i pobiec gdzieś, oddalić się, to trochę potruchta, ale się ogląda i jak odejdzie w jej mniemaniu za daleko, to nie pójdzie dalej, bo tam została druga osoba i 18-miesięczny Mały Pan. Jejju! Patyczki, kiełbaski, cmokania, żeby ją ruszyć i namówić, aby nie wracała do "stada".


Juz duzo czytalem o tej rasie i uwazam ze jest swietna biore szczeniaczka z hodowli R.J Osanna to pierwsza hodowla ktora sprowadila te psy do polski.Gosiu czy moglabys mi cos napisac o pielegnacji i zywieniu tych pieskow bo na internecie niestety nie moge nic znalesc :/


Żywienie od małego na karmie dla szczeniąt, potem juniorów psów dużych ras - dorosły pies ma ok.35 kg. Teraz widziałam, że Purina wypuściła karmę dla ras atletycznych a także dla molosów. Może być niezła. No i preparat na stawy trzeba podawać od małego.
Pielęgnacja.... z jedną rzeczą się przeliczyłam. Rasa ta ma podszerstek i krótki włos i generalnie gubi je przez cały rok. Nie ma miejsca w domu gdzie bym nie znalazła włoska. A to takie białe sztywne szpile 2-cm wbijające się wszędzie. Wyczesywanie trochę pomaga, ale nie likwiduje problemu. No i w pielęgnacji tyle, przecierać uszy co jakiś czas jak reszcie, psów, pazury przycinać jak się nie stępią.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Atena 17 kwi 2008, o 16:57

Gosinka napisał(a):Teraz widziałam, że Purina wypuściła karmę dla ras atletycznych a także dla molosów. Może być niezła.

obie wersje są już długo na rynku :wink: ja karmię Atenę Athleticem już dobry rok :lol:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Mitsubishi 20 kwi 2008, o 11:23

A czy Royal Canin też byłby dobry ?? i do tych pazurków - jak piesek moze sobie je stępić abym zbyt często nie jezdzil przycinac ?? a z sierscia nie ma problemu moja mama i tak bardzo czesto sprzata bo jest spod znaku panny i wydaje mi sie ze to kocha :P a i jeszcze jedno pytanko czy trzeba czyscic fałdy na pysku ?? wiem ze nie sa duze ale chyba trzeba i czy czesto trzeba przemywac oczy ??

Pozdrawiam.
Mitsubishi
 

Postprzez takasobieja 20 kwi 2008, o 18:18

Royal to karma dobra, ale są lepsze. Pies chodzac po np betonie sciera pazury, ale ja obcinam psu sama, robie to częsciej, po troszeczke.
Mojej goldence jesli ma zdrowe, nie przewiane its... to oczu nie przemywam.
Hmm ja jestem panna i niecierpie sprzatac :P
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Mitsubishi 22 kwi 2008, o 15:06

takasobie ja a powiesz jakie sa lepsze od royal cana i czy trudno jest obcinac psu pazurki bo boje sie ze obetne mu krzywo i bedzie nie fajnie
Mitsubishi
 

Postprzez Mitsubishi 22 kwi 2008, o 15:09

Gosinka napisał(a):
Mitsubishi napisał(a):
Gosinka napisał(a):preparat na stawy trzeba podawać od małego.

A czy obowiazkowy ten preparat i w czym on pomaga ??
Mitsubishi
 

Postprzez takasobieja 22 kwi 2008, o 16:52

Zajrzyj do działu "zywienie" tam jest wszysto o karmach.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gość 2 maja 2008, o 15:39

ja bym polecał dobermana ten pies nie jest agresywny ale własciciela na pewno obroni i przed złodziejami i przed psami tylko one maja 71cm w kłembie maja bardzo kruciutka siersc i potrzebują 70 minut spaceru dziennie ale spacer to ma byc zabawa rzucanie piłeczki ringo bo spacer nie zmeczy doberman.
Gość
 

Postprzez Gość 10 gru 2008, o 18:53

Owczarek niemiecki nie potrzebuje tyle ruchy co kontaktu z opiekunem koles sluchaj zaden pis sie nie nadaje zebys g ozostawial od 9 d o16 chyba zebys mial zajebiscie duze podworko
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 10 gru 2008, o 18:55

Ale podwórko nie zastąpi żadnemu psu spacerów,kontaktu i pracy z właścicielem.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez zeberka161 10 gru 2008, o 22:54

ludzie przeciez on juz wybral rase wiec po co piszecie propozycje !?
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints