Piesek dla mnie- Trudny wybór...

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez takasobieja 8 kwi 2008, o 20:51

Chodzi o to, ze teraz dla psa 3pietro to nie problem, ale on sie w koncu kiedys zestarzeje...A bernardyna raczej sobie nie poniesiesz :) bo sam szczeniak juz duzo wazy.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 9 kwi 2008, o 11:02

ja często wychodzę z bernardynem mojej babci na spacery ale Ona(bo to jest suczka) nie bardzo lubi biegać i takie tam. w zimie próbowałam z nią biegać i niekiedy zdawało mi się że nie dojdzie z powrotem:) nie znam się na tych rasach za bardzo ale Diana(imię suczki) jest raczej przyjacielsko nastawiona do wszystkich...wychodzę z nią bez smyczy i nie atakuje psów ani nieznanych dzieci to jest naprawdę bardzo fajna rasa:)
Gość
 

Postprzez Diana S 9 kwi 2008, o 12:01

A ja znam bernardyny dość agresywne... ( agresywnie się zachowuję gdy idę z moimi dziewczynami)

i nie wiem co by zrobiły gdyby nie to, ze sa na linkach...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 9 kwi 2008, o 14:35

Diana S napisał(a):A ja znam bernardyny dość agresywne... ( agresywnie się zachowuję gdy idę z moimi dziewczynami)

i nie wiem co by zrobiły gdyby nie to, ze sa na linkach...

Ja się nie znam za bardzo, ale czytałem, że nawet najłagodniejsza rasa, jeżeli sie ją źle wychowa, to jest agresywna. takasobieja , pisałem, że niedługo się wyprowadzam, i nie będe mieszkać na 3 piętrze, ale jak szczeniak nawet dużo waży, to znaczy że ile???
Gość
 

Postprzez Gość 11 kwi 2008, o 11:15

moźe mi ktoś podać jakieś adresy, gdzie można się dowiedzieć czegoś więcej o tych psach?Dzięki
Gość
 

Postprzez Gość 11 kwi 2008, o 12:06

Anonymous napisał(a):moźe mi ktoś podać jakieś adresy, gdzie można się dowiedzieć czegoś więcej o tych psach?Dzięki


Jeśli umiesz kożystać z neta to nie powinneś/aś mieć problemu :roll: .
http://www.bernardyny.com/ http://www.bernardyny.pl/Default.aspx?Page=Bernardyny http://pl.wikipedia.org/wiki/Bernardyn_ ... w%C5%82osy :roll: . Ale problem zobaczyć w necie :roll: .
Gość
 

Postprzez Olusiaaa 11 kwi 2008, o 12:07

Post wyżej napisałam ja :oops: ^^
Spójrz w oczy zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”
Avatar użytkownika
Olusiaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 17:40

Postprzez takasobieja 11 kwi 2008, o 14:15

Pomysl ile moze wazyc szczenię bernardyna w wieku ok 2.5miesiaca? Skoro dorosły moze miec nawet ok 100kg, a moja goldenka wtedy miala 8-10kg a dorosły pies (golden) moze wazyc ok 35- 40 :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez michal_93 12 kwi 2008, o 01:49

dzięki za linki. czyli młody bernardyn(do 4miesiąca) waży ok.30-47kg... Mam jeszcze jedno pytanie do ludzi, którzy się znają...Czy te psy mogą mieszkać z innymi zwierzętami, albo psami? Bo znalazłem dzisiaj gdzieś pewną informacje, że są źle nastawione do innych zwieząt i wogóle agresywne, ale wcześniej czytałem ze jest całkiem na odwrót. Dzięki
michal_93
 

Postprzez Ewka 12 kwi 2008, o 10:17

Cóż, wychowanie odgrywa znaczącą rolę. Gdy będzie z innymi zwierzakami wychowywany od szczenięcia, to nie będą mu one przeszkadzać. To samo z agresją. Jeśli będziesz dobrze wychowywał, to nie powinno być problemu.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Anka91 13 maja 2008, o 18:17

hey:) rowniez zastanawiam sie nad bernardynem te psy są cudowne! niestety mieszkam w bloku ale na parterze i mam tylko 7 schodków do pokonania hehe tylko martwi mnie fakt że mieszkanie nie jest duże mam 3 pokoje nie za ogromne i zastanawiam się czy taki duży misiek nie męczyłby się i czy by mu to nie zaszkodziło...znacie jakieś przypadki szczęśliwego bernardyna w blokowiskach? odp :wink:
Anka91
 

Postprzez Diana S 13 maja 2008, o 18:46

Anka91 napisał(a):hey:) rowniez zastanawiam sie nad bernardynem te psy są cudowne! niestety mieszkam w bloku ale na parterze i mam tylko 7 schodków do pokonania hehe tylko martwi mnie fakt że mieszkanie nie jest duże mam 3 pokoje nie za ogromne i zastanawiam się czy taki duży misiek nie męczyłby się i czy by mu to nie zaszkodziło...znacie jakieś przypadki szczęśliwego bernardyna w blokowiskach? odp :wink:


Każdy pies mieszkający w domu (bloku) bedzie czuł się szczęśliwy.... jak mu zapewnisz odpowiednią dawkę ruchu na dworze....

Metraż mieszkania o niczym nie świadczy....

i w bloku Bernardyn będzie szczęsliwy....
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez takasobieja 13 maja 2008, o 19:37

Coś tam moze swiadczy, bo jesli mieszkałabys w kawalerce z takim bernardynem, i z 3-4 osobami, to jednak taki pies sporo zajmuje :)
ale 3 pokoje spokojnie... :) to nie tak mało miejsca :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Diana S 13 maja 2008, o 19:58

a ja ci daję głowe, ze nawet w kawalerce miałabym bernardyna.... Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 13 maja 2008, o 20:59

Nie no znowu dziewczyny bez przesad... wielkość psa też ma wpływ na jego potrzeby dot. miejsca w domu... pies w mieszkaniu nie tylko sypia, ale także przejawia inne formy aktywności. Nie jest powiedziane, że taki mastif albo dog będzie spał cały dzień i noc z przerwami na żarło i spacer... a jak się taki zacznie plątać w takiej ciasnocie, to już nawet nie chodzi o to, ze psu będzie doskwierał dyskomfort, ale także innym mieszkancom wspomnianej kawalerki...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints