Ten czy lepiej stąd?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Ten czy lepiej stąd?

Postprzez Fan_Bernuli 12 kwi 2008, o 20:48

Czy mam kupić Berneńczyka stąd czy lepiej
stąd?
Szukam pomocy, bo nie wiem które wziąść z rodowodem czy nie :wink: .
Fan_Bernuli
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Veroonica 12 kwi 2008, o 20:53

Oczywiście że z rodowodem :!:


Rasowy=Rodowodowy
http://www.stoppseudohodowcom.org/
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez bjossa 12 kwi 2008, o 21:05

oczywiscie z rodowodem. Jak chcesz miec psa rasowego to tylko rodowód daje gwarancje ze pies jest rasowy. powiedziec mozna wszystko. Tylko pies z rodowodem :)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ewka 13 kwi 2008, o 10:22

a jak ci na nim nie zależy, to lepiej porzuć marzenia o 'rasowcu' i idź do schronu.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gala_Darling 13 kwi 2008, o 17:40

jeśli nie masz zaimaru ganiać z nim po wystawach to po co Ci pies rasowy? Czy jakiś świstek paieru spowoduje,że będzie lepszym przyjacielem?
Każda osoba,która ma psa powie,że nie ma dla niego znaczenia czy jej pupilek miał by większe uszy czy krótrzy ogon bo kocha go takim jakim jest.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gala_Darling
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 12:00

Postprzez czarny_motyl 13 kwi 2008, o 18:58

Gala_Darling napisał(a):jeśli nie masz zaimaru ganiać z nim po wystawach to po co Ci pies rasowy? Czy jakiś świstek paieru spowoduje,że będzie lepszym przyjacielem?
Każda osoba,która ma psa powie,że nie ma dla niego znaczenia czy jej pupilek miał by większe uszy czy krótrzy ogon bo kocha go takim jakim jest.


ale dla psow ze schroniska to ma znaczenie czy bedzie ich tam 200czy 199
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bjossa 13 kwi 2008, o 19:11

Gala_Darling napisał(a):jeśli nie masz zaimaru ganiać z nim po wystawach to po co Ci pies rasowy? Czy jakiś świstek paieru spowoduje,że będzie lepszym przyjacielem?
Każda osoba,która ma psa powie,że nie ma dla niego znaczenia czy jej pupilek miał by większe uszy czy krótrzy ogon bo kocha go takim jakim jest.


autor tematu napisał ze chce miec bereńczyka... a jedyna gawrancją, że pies bedzie tej rasy jest rodowód. Powiedziec można wszystko.. jak napisze, że mam w domu lwa to mi uwiezysz? nie? a czemu w takim razie wierzysz ludziom, którzy sprzedają kundelki i mówią ze to rasowe? jesli myślisz, że dla nas kundel to gorszy a rodowodowy to lepszy to jestes w duuuzym błedzie. Akcja r=r jest własnie dla kundli, aby nie było ich tyle w schroniskach.

kundelek to tylko ze schronu jak komus zalezy na psie rasowym to tylko z rodowodem. Nie dawajmy zarobic pseudohodowcom!
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez olwo 13 kwi 2008, o 19:17

Tak, jak napisały dziewczyny (oprócz Gala_Darling)
TYLKO RODOWODOWY
www.rasowe.kynologia.er.pl
http://rodowodowy.xt.pl/
:)
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Veroonica 13 kwi 2008, o 20:13

No cóż niektórzy nadal myślą że rodowód to tylko papierek który umożliwia nam wystawianie psiaka...
Jeśli ktoś nie chce mieć psa z rodowodem niech lepiej weźmie go ze schroniska, a nie daje zarabiać pseudohodowcom.
Gala_Darling - poczytaj trochę o pseudohodowlach, a dowiesz się dlaczego warto mieć psa z rodowodem.Obrazek
http://www.stoppseudohodowcom.org/

Pozdrawiam :!: Obrazek
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez takasobieja 13 kwi 2008, o 20:45

Kupujac psa z rodowodem, nie wypełniasz portfela pseudohodowcom, ktorzy rozmnazają psy dla kasy. I masz pewnosc, ze wyrosnie z niego taki pies, jakiego wlasnie oczekujesz. Jak i nie bedziesz miec potem problemow np z dysplazją i innymi chorobami, bo psy z hodowlii sa dobrze karmione, zadbane i badane. Mozesz dac za psa 300zl a cale zyczie wydawac kase na leczenie, lub kupic psa za 1500 i cieszyc się jego zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
A propo psa dostajesz zazwyczaj z metryką, jesli nie chcesz go wystawiać, to nie musisz iść wyrabiać rodowodu.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ewka 16 kwi 2008, o 15:46

Gala_Darling napisał(a):jeśli nie masz zaimaru ganiać z nim po wystawach to po co Ci pies rasowy? Czy jakiś świstek paieru spowoduje,że będzie lepszym przyjacielem?
Każda osoba,która ma psa powie,że nie ma dla niego znaczenia czy jej pupilek miał by większe uszy czy krótrzy ogon bo kocha go takim jakim jest.


No, tylko to niestety nie jest tylko świstek papieru...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez pauli 16 kwi 2008, o 15:49

Gala_Darling napisał(a): Każda osoba,która ma psa powie,że nie ma dla niego znaczenia czy jej pupilek miał by większe uszy czy krótSZy ogon bo kocha go takim jakim jest.


dla mnie szczerze mówiąc nie ma to większego znaczenia.. :roll:
dla mnie liczy się przede wszystkim to, czy napchałam rozmnażaczowi kieszeń kupując od niego psa oraz to czy mój pies przyszedł na świat i spędził pierwsze dwa miesiące życia w oborze, piwnicy czy też w domku lub mieszkaniu przy pełnym kontakcie z własną matką i ludźmi.
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 17 kwi 2008, o 15:54

ja też nie jestem za tym, żeby kupować psy z "pseudohodowli", ale czasami się zastanawiam też nad tym, co by było z tymi pieskami z tych wszystkich 'pseudohodowli', jakby ich nikt nie kupił... skazane by były na schronisko albo smierć, więc jakby się wgłębić w tą myśl to może takiemu psu też się ratuje życie? tylko, że akurat ten proces ratowania to jest taki "naokrągło", bo jak ludzie raz kupią, psy zejdą, i ten CHodowca znowu będzie rozmnażał i tak w kołko...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Diana S 17 kwi 2008, o 16:18

Spanielu$Koczka napisał(a):ja też nie jestem za tym, żeby kupować psy z "pseudohodowli", ale czasami się zastanawiam też nad tym, co by było z tymi pieskami z tych wszystkich 'pseudohodowli', jakby ich nikt nie kupił... skazane by były na schronisko albo smierć, więc jakby się wgłębić w tą myśl to może takiemu psu też się ratuje życie?


Wiesz co by się stało pseudohodowle przestałyby istnieć...Obrazek

ludzie przestaliby rozmnażać swoje suczydła...Obrazek


co innego jak psiak zostaje wykupiony ze strasznych warunków lub przejęty w taki czy inny sposób... (taka jak moja Zara chociażby).

Masz świadomość, ze zrobiłas dobrze bo uratowałaś. Obrazek

Świadome wybieranie pseudohodowli na zakup psa to dla mnie nie ratowanie małego życia...Obrazek


Spanielu$Koczka napisał(a): tylko, że akurat ten proces ratowania to jest taki "naokrągło", bo jak ludzie raz kupią, psy zejdą, i ten CHodowca znowu będzie rozmnażał i tak w kołko...


Dokładnie
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez takasobieja 17 kwi 2008, o 21:01

ale jak pomysle z jednej strony ze np 8goldków mialooby byc zabitych :(:( ojej... buu

Hmm Diano co ty masz za ikonki z tymi psiakami :P? co oni tam robią ?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints