pomocy !!!!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez pauli 18 kwi 2008, o 08:24

ja czipowałam bezpłatnie w czasie akcji organizowanej przez urząd miasta.. w tak przy obroży pies ma i grawerowaną tabliczkę i identyfikator.. czip może bardziej służyć jako "dowód własności" w razie kradzieży psa niż pomoc w odnalezieniu.. choćby dlatego że społeczeństwo mało obcykane w temacie i nawet jak pies ma czipa - to ktoś go musi zaprowadzić do weta z czytnikiem.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez m.m 18 kwi 2008, o 08:37

Spanielu$Koczka napisał(a):(...) i nie wiadomo czy ten caly czip jakoś nie będzie szkodził psu, będąc w jego ciele(...)


O to pewnie najlepiej byłoby popytać weterynarzy, ja jeszcze nie słyszałam od nikogo, że chip szkodzi w jakiś sposób jego psu. Moje psice są zachipowane i całe szczęście nic złego im się przez to nie dzieje :)
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 18 kwi 2008, o 10:36

może faktycznie nie szkodzi, bo po co by robili coś co miałoby szkodzic pieskom... ale ja i tak nie jestem przekonana co do czipów, to w końcu jakaś obca rzecz w ciele...

no i właśnie z czipa może wyczytać "coś" tylko wet z czytnikiem, a tak naprawdę wątpię, żeby każdy weterynarz miał takie urządzenie ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez pauli 18 kwi 2008, o 11:20

Spanielu$Koczka napisał(a):może faktycznie nie szkodzi, bo po co by robili coś co miałoby szkodzic pieskom... ale ja i tak nie jestem przekonana co do czipów, to w końcu jakaś obca rzecz w ciele...

czip jest wielkości ziarenka ryżu. wstrzykiwany jest dość grubą igłą - słabo mi się zrobiło na jej widok :roll: pies trochę pisnął, ale jak na takiego histeryka nie było źle ;) myślę, że takie "ciało obce" nijak nie może zaszkodzić.. oczywiście, na pewno są przypadki kiedy coś idzie nie tak, ale nie można popadać w paranoję - od szczepienia pies też może mieć kłopoty [reakcja alergiczna], a szczepić trzeba. [czipowanie podobno niedługo ma być obowiązkowe.. i dobrze].
kiedyś gdzieś tam na którymś z for przeczytałam, że jakiemuś psu czip przewędrował z karku do łapy i trzeba było usuwać.. ale to raczej sporadyczne przypadki :)


ale ale. co tam z psiakiem którego ucieczka jest przyczyną powstania wątku?? znalazł się???
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez zuzia101 18 kwi 2008, o 14:43

nie nie ma go nadal jest poszukiwany w kazdej okolicy , wszyscy wiedza ze uciekl i mysliwi tez, dzisiaj bedziemy jeszcze jezdzic po okolicy mam nadzieje ze go znajde lub ze sam przyjdzie
zuzia101
 

Postprzez pauli 18 kwi 2008, o 14:46

zuzia101 napisał(a):nie nie ma go nadal jest poszukiwany w kazdej okolicy , wszyscy wiedza ze uciekl i mysliwi tez, dzisiaj bedziemy jeszcze jezdzic po okolicy mam nadzieje ze go znajde lub ze sam przyjdzie


a odwiedzałaś okoliczne schroniska?? ponoć nie ma sensu dzwonić, najpewniej jeździć osobiście i sprawdzać.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Diana S 18 kwi 2008, o 15:31

pauli napisał(a):
a odwiedzałaś okoliczne schroniska?? ponoć nie ma sensu dzwonić, najpewniej jeździć osobiście i sprawdzać.


Racja nie ma co dzwonić... Obrazek

Znam mnóstwo przypadków, ze pracownicy ze schronu telefonicznie moga powiedzieć: "takiego psa nie ma..."

Po czym własciciel idzie do schronu i co widzi Obrazek
swojego psa w boksie...

Najlepiej jakbyś osobiście poodwiedzała schroniska a nóż widelec będzie właśnie tam...


z drugiej strony weź pod uwagę, że psa mógł ktoś przygarnąć...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez zuzia 101 18 kwi 2008, o 16:46

tak bylam ale go nie ma , zostawilam im zdjecie i mamja zadzwonic jakby sie tam znalazl
zuzia 101
 

Postprzez zuzia 101 18 kwi 2008, o 16:52

tak wiem ze ktos mogl go przygarnac lecz mam trzy wersje co moglo siemoj stac
1. mogl uciec z psem sasiadki bo tez nie ma go od srody
2. moze siedzi u jakiejs suczki i a nikt go niezna
3. przeszedl przez górę i jest w sasiedniej wsi
lecz wszedzie bylam no i go nie ma ogloszenia wisza wszedzie z duzym napisem NAGRODA wiec mam nadzieje ze ktos sie zglosi
zuzia 101
 

Postprzez zuzia101 20 kwi 2008, o 13:36

wiecie co stracilam nadzieje ze on sie odnajdzie wiec pomozcie mi wybrac nowego psa mam duzy ogrod wiec bedzie mogl sie wybiegac, zeby był średni ,mily i dogadywal sie z innym psem poniewaz mam jeszcze w domu wyżła niemieckiego, lagodny latwy w utrzymaniu chodzi mi o siersc no i nie zadrogi. średni to znaczy taki jak beagle moze byc troszke wiekszy
zuzia101
 

Postprzez pauli 20 kwi 2008, o 13:48

pies zaginął 5 dni temu?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez zuzia101 20 kwi 2008, o 14:10

tak ale ja juz wszedzie bylam i nigdzie go nie ma
zuzia101
 

Postprzez takasobieja 20 kwi 2008, o 15:45

Czip do konca nie jest picem, bo wet (nie kazdy) ma czytniki... :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez pauli 20 kwi 2008, o 16:27

takasobieja napisał(a):Czip do konca nie jest picem, bo wet (nie kazdy) ma czytniki... :)


odczytanie to dopiero początek. problem jest z bazą danych a konkretniej z brakiem jednej ogólnopolskiej.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez takasobieja 20 kwi 2008, o 18:11

Ale wydaje mi sie ze lepszy jest czip niz znaczek. Jak ktos chce psa zatrzymac dla siebie, znaczek odpina... a czipa nie wyrwie przeciez..:)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints