mam problem ze zdecydowaniem

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ewka 1 maja 2008, o 16:12

Anonymous napisał(a):nikt nie jest nerwowy ani zdenerwowany!!!!! az czy nie jest to forum po to aby pomoc w danej sprawie.....nie pisalam ze mysle o haskim tylko ze tu we wloszech jest ich bardzo duzo....osobiscie mam swoje zdanie na ten temat i uwazam ze to nie jest okiy ale karzdy podejmuje decyzje sam za siebie i powinien byc odpowiedzialny.....!!!!!a wiec bardzo dziekuje wszystkim kto wypowiedzial swoje zdanie i tak naprawde dalej jestem w punkcie wyjscia.....ale i tak z calego serca dziekuje


Twoje wypowiedzi sugerują że ty jesteś zdenerwowany. Interpunkcji nie można nadużywać.

Powinni zatem tez wiedziec, ze umyslnie powodują cierpienie u psa.


Czyli że nikt nie może sobie kupić kudłacza? Klimat mamy jak mamy ale z kolei w zimie z krótkowłosymi psami jest problem, bo jest im zimno.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bjossa 1 maja 2008, o 16:13

ale my nie mówimy o Polsce tylko o Rzymie.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ewka 1 maja 2008, o 16:15

bjossa napisał(a):ale my nie mówimy o Polsce tylko o Rzymie.


Acha. No ale to nie zmienia faktu, że twierdzenie, że we Włoszech to tylko krótkowłose, jest błędne.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez bjossa 1 maja 2008, o 16:17

Ewka napisał(a):
bjossa napisał(a):ale my nie mówimy o Polsce tylko o Rzymie.


Acha. No ale to nie zmienia faktu, że twierdzenie, że we Włoszech to tylko krótkowłose, jest błędne.


tylko, ze tam jest troche cieplej ni u nas. Mój pies jest krótkowłosy a ledwo zipie podczasz naszych upałów, wiec do dopiero jakis kudłaty.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ewka 1 maja 2008, o 16:20

Ale czy jak ktoś w Rzymie kupi sobie jakiegoś długowłosego to znaczy, że się nad nim znęca, że "umyślnie powoduje cierpienie u psa"?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez mwijatak 1 maja 2008, o 16:46

Moje miłe 8)

Ten temat ma pomóc w wyborze odpowiedniej rasy a nie w spieraniu się czy we włoskim klimacie lepiej znajdzie się pies krótkowłosy czy długowłosy :idea:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bjossa 1 maja 2008, o 17:48

ale to jest własnie cześć pomocy :)

moze pinczer sredni? albo dalmatyńczyk :)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Rashi 1 maja 2008, o 20:16

niee nooo...jak w wakacje standardem jest temp 35-40 stopni.....to nie polecam psow typu husky czy malamut
aczkolwiek psy krotkowlose sa bardziej narazone na udar......
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Gość 2 maja 2008, o 19:55

jaki ma byc???ma byc czlonkiem rodziny nie za wielki srednii....lagodny ze wzgledu na dzieci ale nie uparty...zabawny, smieszny ma byc po prostu Nasz - przeciez bedzie czlonkiem rodziny!!!!!!( tylko do Ewy - kiedy piszesz malo takie znaki jak !!!????....sa niezbedne i uwiez mi nie jestem zdenerwowana!!! )
Gość
 

Postprzez Ewka 2 maja 2008, o 20:17

NIE są niezbędne, nawet jak człowiek nie panuje nad emocjami. Takie wypowiedzi po prostu źle się czyta. Nie rozumiem wytłumaczenia "gdy piesze się mało". Cóż, nie będę offtopować, mówiłam - interpunkcji trzeba używać, anie nie nadużywać.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez bjossa 2 maja 2008, o 20:27

Anonymous napisał(a):jaki ma byc???ma byc czlonkiem rodziny nie za wielki srednii....lagodny ze wzgledu na dzieci ale nie uparty...zabawny, smieszny ma byc po prostu Nasz - przeciez bedzie czlonkiem rodziny!!!!!!( tylko do Ewy - kiedy piszesz malo takie znaki jak !!!????....sa niezbedne i uwiez mi nie jestem zdenerwowana!!! )


wiesz jak ktos napisze tak :

nie wiem jakiego psa wybrac!!!! pomożcie!!!

to ja to odczytuje tak:
w tej chwili, natychmiast pomagac! nie obchodzi mnie co teraz robicie, jestescie tu aby podac mi dobra rase!


i od razu negatywnie odbiera taką prośbę. wykrzykniki to krzyk.

a jak ktos napisze tak:
nie wiem jakiego psa wybrać, pomóżcie :)

to ja sobie myśle, że ktos ma problem i ja chętnie pomoge :)



widzisz róznice? :)


jesli chodzi o rasę to moze dalmatyńczyk?
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mysza.aneta 7 maja 2008, o 15:50

We Wloszech i w cieplejszym klimacie tez hoduje sie psy dlugowlose (także odbywają sie wystawy) i Wasze argumenty mnie kompletnie nie przekonuja, poprostu czy w Polsce czy w Finlandii (gdzie jest chlodniej) czy we Wloszech (gdzie jest cieplej) hoduje sie psy. I to wlosanie krotko wlose czy tez naguski sa bardziej narazone na upal (udar, oparzenia sloneczne). Dlatego zamiast nie miec psa wymarzonej rasy to trzeba go pilnowac aby sie nie przegrzał.
Jesli chcesz miec PONa czy tez Cockera ang. to kup sobie, tylko pilnuj go podczas upalow tak samo jakbys pilnowala psa krotkowlosego.
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Postprzez bjossa 7 maja 2008, o 16:08

mysza.aneta napisał(a):We Wloszech i w cieplejszym klimacie tez hoduje sie psy dlugowlose (także odbywają sie wystawy) i Wasze argumenty mnie kompletnie nie przekonuja, poprostu czy w Polsce czy w Finlandii (gdzie jest chlodniej) czy we Wloszech (gdzie jest cieplej) hoduje sie psy. I to wlosanie krotko wlose czy tez naguski sa bardziej narazone na upal (udar, oparzenia sloneczne). Dlatego zamiast nie miec psa wymarzonej rasy to trzeba go pilnowac aby sie nie przegrzał.
Jesli chcesz miec PONa czy tez Cockera ang. to kup sobie, tylko pilnuj go podczas upalow tak samo jakbys pilnowala psa krotkowlosego.

oczywiscie, ze wszedzie spotyka sie psy długowłose... co nie znaczy ze jest tam im dobrze. Jednak jak sie patrzy na kudłate psy w polsce podczas lata, jak sie meczą to ja sama nie skazałabym na cos jeszcze gorszego swojego psa.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mysza.aneta 7 maja 2008, o 16:19

bjossa napisał(a):oczywiscie, ze wszedzie spotyka sie psy długowłose... co nie znaczy ze jest tam im dobrze. Jednak jak sie patrzy na kudłate psy w polsce podczas lata, jak sie meczą to ja sama nie skazałabym na cos jeszcze gorszego swojego psa.

Ale wcale pies maly badz sredni dlugowlosy bardziej nie "cierpi" niz duzy pies krotkowlosy, sama mialam jamniczke (zmarla niedawno:( ) i mam cocker spaniela ang i mialam porownanie i wcale moj spaniel nie cierpi podczas upalow w jakims duzo wiekszym stopniu niz jamnik.
Przeciez nikt, nawet osoba majaca psa krotkowlosego nie wystawia go na upal na slonce zazwyczaj podczas upalow zabiera sie psy w zacienione miejsca bo nawet my, ludzie, nie lubimy jakis bardzo duzych upalow jak ciagle slonce swieci, wolimy wtedy zacienione miejsca.
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Postprzez bjossa 7 maja 2008, o 16:24

Przeciez nikt, nawet osoba majaca psa krotkowlosego nie wystawia go na upal na slonce zazwyczaj podczas upalow zabiera sie psy w zacienione miejsca bo nawet my, ludzie, nie lubimy jakis bardzo duzych upalow jak ciagle slonce swieci, wolimy wtedy zacienione miejsca

owszem, ale to nie zmienia faktu ze takie futerko dodatkowo grzeje. ludzie w upał chodza w lekkich ubraniach a nie w futrze.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints