Dluzej sie nie obronie :)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Dluzej sie nie obronie :)

Postprzez niebieskooka 6 maja 2008, o 01:13

Kilka lat dojrzewalam do tej dezycji i juz dluzej nie mam sil sie opierac :)

POzostaje trudna decyzja co do wyboru rasy. KOcham psy duze , wielkie , olbrzymie ale mieszkam w mieszkaniu i choc jest dosc duze ( ok. 100mkw ) nie zamierzam psa meczyc.

W swoim zyciu mialam do czynienia z dwoma psami (owczarki niemieckie) . PIerwszy o bardzo zdecydowanym, mocnym charakterze byl psem mojej mamy ale czesto sie nim zajmowalam, drugi to pies po przejsciach , ze schroniska, lagodny. NIe mam wiekszej profesjonalnej wiedzy na temat psow, szkolenia itd i zanim psiaka sobie sprawie zamierzam sie do tego przygotowac jak najlepiej.

I tu prosba do bardzie doswiadczonych :) POmozcie podjac decyzje - jaka rasa i w jaka literature sie zaopatrzyc najlepiej :)

A teraz kilka slow o mnie, mieszkaniu itd.

Po pierwsze , nie mieszkam w POlsce a w Wielkiej Brytanii i tu chce psa nabyc wiec nie wiem czy ktos na forum w ogole sie orientuje i tut. hodowlach wiec te kwestie pomine.

Mieszkam na spokojnym osiedlu, z dala od duzych ulic, mnostwo przestrzeni do biegania w tym zieleni. Pracuje w domu wiec z psem moge spedzac duzo czasu, uwielbiam dlugie spacery, klimat jest tu dosc lagodny. W okolicy jest cala masa lisow ( norma w Wiekiej Brytani) wiec nie chcialabym aby psu sie jakies instykty lowieckie wlaczyly i bede go szukac po nocach :D Chcialabym psa inteligentnego o mocnym charakterze i dajacego sie szkolic :) Chyba preferowalabym krotka siersc ale nie jest to priorytet. MIeszkam na parterze ale mieszkanie jest dwupoziomowe wiec ok 10 schodow do pokonania - pies mialby miejsce na gorze bo tam wiecej przestrzeni. Dzieci nie posiadamy i nie zamierzamy.

Kilka razy do roku wyjezdzam ale pies bedzie mial dobra opieke pod postacia mojego chlopaka lub rodzicow ( nie bedzie wiec musial zmieniac miejsca pobytu) wiec nie moze to byc pies, ktory cierpi katusze jak nie ma przez tydzien ukochanej pani :) Chetnie bede podrozowac takze z psem ( samochod , samolot) jesli nie bedzie mial nic przeciw.
Sytuacje finansowa mam dobra wiec moze to byc pies wymagajacy pod tym wzgledem.

Jesli cos waznego pominelam pytajcie smialo.


POzdrawiam i czekam na rady :)

Eva
niebieskooka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 00:46

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Dluzej sie nie obronie :)

Postprzez pauli 6 maja 2008, o 09:45

niebieskooka napisał(a):POzostaje trudna decyzja co do wyboru rasy. KOcham psy duze , wielkie , olbrzymie ale mieszkam w mieszkaniu i choc jest dosc duze ( ok. 100mkw ) nie zamierzam psa meczyc.

witaj :) ja od siebie tylko powiem, że przy takich warunkach [jakby nie patrzeć - duże mieszkanie plus duże tereny wokół na spacery] możesz sobie pozwolić na ukochanego olbrzyma :) może coś z mastifów albo dogue de bordeaux? o ile lubisz wielkie śliniące się przytulanki ;) [tylko przy tych psach trzeba pamiętać o dbaniu o stawy i odpowiednio dobrany do psa ruch, zwłaszcza u rosnącego psa ;)]
pozdrawiam :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez niebieskooka 6 maja 2008, o 11:16

POkochalabym kazdego psa bez wzgeldu na wyglad itd ale skoro juz mam wybor to wole takiego co sie nie slini ;) choc na widok dogue de bordeaux to sama sie slinie :D
niebieskooka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 00:46

Postprzez KittyChan 6 maja 2008, o 13:46

Mogę ci pomóc ^^
Tylko powiedz mi czy:
Pies ma być obronny? Czy będzie ci przeszkadzało zawzięte szczekanie? Będziesz się bawić z psem w domu i na dworze [widzisz tą piłkę? no widzisz? xD], czy wolisz mało aktywnego psa [kochaj mnie i przytulaj :)]?
Na pewno odpadają Charty - o nich nawet nie myśl jesli nie zamierzasz stworzyć wytwórni lisich futer :lol:
Aha..no i najważniejsza sprawa...jakbyś chciała to w tym mieszkaniu mogłabyć Doga trzymać! Mój sąsiad trzyma Owczarka niemieskiego w 47m2 i się dobrze czują a ty w 100..no wiesz co.. ;) Masz idealne warunki, uwierz mi, pies się nie będzie męczył jeśli po prostu będzie w-y-b-i-e-g-a-n-y i k-o-c-h-a-n-y :D
Ostatnio edytowano 6 maja 2008, o 14:08 przez KittyChan, łącznie edytowano 3 razy
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez takasobieja 6 maja 2008, o 13:53

Doberman ? Labrador? Owczarek niemiecki? Owczarek szwajcarski?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez niebieskooka 6 maja 2008, o 14:05

KittyChan napisał(a):Pies ma być obronny? :


Niekoniecznie ale moze byc.


Czy będzie ci przeszkadzało zawzięte szczekanie?
:


Mnie niekoniecznie ale sasiadom moze. POza tym pracuje w domu wiec jak mi bedzie szczekal czesto to tez dobrze nie bedzie.

Będziesz się bawić z psem w domu i na dworze [widzisz tą piłkę? no widzisz? xD], czy wolisz mało aktywnego psa [kochaj mnie i przytulaj :)]?


Chetnie sie pobawie z nim i tu i tu ale tez nie moze byc tak , ze wiekszosc dnia mu bede poswiecac.

Na pewno odpadają Charty - o nich nawet nie myśl jesli nie zamierzasz stworzyć wytwórni lisich futer :lol:


:( Trudno. Jest tyle innych piekych psow, ze jakos to przeboleje.


Aha. Chyba preferuje psy o krotkowlose , lubie widziec pieknie zarysowana psia sylwetke.
niebieskooka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 00:46

Postprzez Ewka 6 maja 2008, o 14:12

A cze będzie ci przeszkadzało duze gubienie włosa? Czy nikt nie ma alergii?

Hmm krótkowłosy jest mastif, tylko ABSOLUTNIE nie może wychodzić po schodach, zwłaszcza szczenię! To psy tak masywne i ciężkie, że ich stawy mogą tego nie wytrzymać. Młode psy, które dopiero wykształcają kościec (że tak powiem), są szczególnie narażone.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez KittyChan 6 maja 2008, o 14:18

Hmm..to jesli tak...szkoda że masz te lisy, bo inaczej pasował by Borzoi i inne charty..hmm..a może Rhodesian Ridgeback? Pasuje w sam raz, jednak..czy podołałabyś jego wychowaniu? Bo trzeba je dobrze wychować i mieć trochę doświadczenia..
A możee...dalmat? Ale on potrzebuje dużo ruchu i sierści dużo gubi...
Może rottweiler lub Doberman? Ale tutaj też jest potrzebne doświaczenie. Tutaj dam tak krótkowłose na szybko które przychodzą mi do głowy:
pointer, wyżeł niemiecki,wyżeł wermarski duży szwajcarki pies górski, bokser,..shar pei? :P
No wiesz...jest ok. 400 ras, zawsze jest z tym problem ;)
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez niebieskooka 6 maja 2008, o 14:40

MIeszkam z chlopakiem i nie mamy alergii. Gubienie wlosa to nie problem - ma kto sprzatac.

Problem jest w tym , ze ja chce psa duzego a chlopak, malego :( Pozostaje pojsce na kompromis i znalezienie psa sredniego, ze wskazaniem na te "wieksze srednie" ;)


Bokser i rottweiler odpadaja bo mi sie po prostu nie podobaja.
Doberman piekny pies ale chlopak znow niechetny :( Zreszta, pewnie i tak wyjdzie na moje. Kusi m troche Dalmatynczyk ale mam wrazenie , ze to jeszcze jednak nie to.

Obiektywnie patrzac nie mam szczegolnie dobrego przygotowania to ulozenia psa trudnego ale.... Psa chce od dawna tylko mocno te pragnienia tlumilam. Teraz gdy nic juz nie stoi na przeszkodzi postanowilam go w koncu kupic. NIe chce podejmowac zadnych pochopnych decyzji. Najpierw wybor rasy i zaznajomienie sie gleszbe (teoretyczne) z psychika i wymogami. Dopuszczam nawet mozliwosc pojscia z psem do szkoly :) Jest ich tu sporo.


Juz sie nie moge doczekac tego pieknego zapachu szczeniaka :)
niebieskooka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 00:46

Postprzez Veroonica 6 maja 2008, o 14:53

Hmm to może Sznaucer średni :?: :D
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Assasin 6 maja 2008, o 16:13

Słuchaj jak lubisz olbrzymy ale tu już mówię o naprawdę wielkich olbrzymach to możesz sobie sprawić Doga Niemieckiego. Do takiego mieszkania to się luz nadaje ciocia ma Doga na mieszkaniu 60mkw i jest ok tylko musisz z nim chodzić na dalekie spacery to wtedy w domu będzie spał :wink: . Tylko Dog jest bardzo ale to bardzo kosztowny w utrzymaniu, jak jest mały musisz kupować witaminy, preparaty wapniowe, itp. bo on bardzo szybko rośnie i mysi mieć wapń do budowy stawów bo jak nie to będzie miał ciężką krzywicę a dla Doga to jest wyrok bo takiego olbrzyma nikt nie będzie nosił na spacer. Do kosztów dochodzą oczywiście: specjalistyczna karma, wykwalifikowana opieka weteryneryjna oraz koszty szkolenia PT które u tak wielkiego psa jest niezbędne ale ja uważam że warto ja niestety nie mam warunków na takiego psa ale może kiedyś :wink: . A jeśli chodzi o kwestię psa obronnego to przy takim Dogu to nikt do ciebie nie podejdzie :wink: A na koniec: Dog to jest pies do kochania to taki wielki, żywy misio. :mrgreen:
Tu na dole tej strony są adresy hodowli dogów za granicą trzeba powchodzić i zobaczyć które są w UK
http://demiranko.com/linki.html
Oddaj psią krew. Oddając ratujesz psie życie!

Obrazek
Avatar użytkownika
Assasin
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez niebieskooka 6 maja 2008, o 18:26

Matko kochana. Bedzie problem z wyborem rasy bo prawie kazdy pies mi sie podoba. Chyba musze po prostu metoda eliminacji.

Charty odpadaja ze wzgeldu na lisy ( czy jeszcze jakies inne rasy?)
Rotwailery , bullteriery itp mi sie nie podobaja, podobnie jak jamniki. Pudla tez nie chce. Sliniace nie dla mnie. Owczarki niemieckie juz mialam i chce cos innego zupelnie. Psa "trudnego" moze sobie tez narazie daruje a jak sie troche podszkole w obchodzeniu z psem to moze drugiego do pary ;) sobie sprawie.


Te wyzly wygladaja ciekawie :) Na doga to sie chlopak pewnie nie zgodzi chociaz jakbym takiego do domu przytargala to by pewnie pierwszy do niego biegl :)

Coz pozostaje poszukac jakiejs fachowej literatury i zaznajomic sie w kilkoma rasami. Bede intensywnie myslec a jak cos - bede pytac.

Oczywiscie dalsze sugestie mile widziane.
niebieskooka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 00:46

Postprzez Assasin 6 maja 2008, o 18:37

Ja nadal polecam Doga a wątpię żeby z chłopakiem był problem bo w Dogu się po prostu nie można nie zakochać :D
Oddaj psią krew. Oddając ratujesz psie życie!

Obrazek
Avatar użytkownika
Assasin
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez bjossa 6 maja 2008, o 18:39

Matko kochana. Bedzie problem z wyborem rasy bo prawie kazdy pies mi sie podoba. Chyba musze po prostu metoda eliminacji

to idz do schroniska i wez pieska który bedzie miec po trochu z kazdej rasy :wink:
a chłopakiem sie nie przzejmuj.. pokocha tez tego średniego większego :wink:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez KittyChan 6 maja 2008, o 18:51

wyżłów jest wiele. 8) Tu możesz poczytać o Weimarskim http://www.weimaranus.pl/pl/wyzel.php
A może jakiś seterek? Ale one chyba są bardzo aktywne i ruchliwe. Ale jakie ładne :D..a irlandzki, angielski..:) http://pl.wikipedia.org/wiki/Seter <-zobacz na przykładowe rasy..
A..a...[ :lol: ] a może...może jednak dalmat? ;)
no i..może...zobacz ..na ..owczarka szkockiego collie? Ja właśnie na jego poluje ^^ No ale..sierść..to odpada..
Kurczę. xD

Edit:
no właśnie. w schronisku znalazłabyś na pewno idealnego! z wyborem rasowych jest problem- zawsze się znajdzie 'ale', a kundelków są miliardy, do wyboru do koloru ^^
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints