Psiak do domu

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez zajcen 9 maja 2008, o 18:01

Ehm... Aż boję się wtrącić... :P Załóżcie sobie nowy temat jak chcecie...

zajcen napisał(a):Taki spaniel to już jest fajne psisko! :D Tylko co z tymi moimi nieszczęsnymi kryteriami - tzn. czy wytrzyma dłuższy czas w samotności?


:?:


EDIT:
Hmmmm... W bazie ras (dopiero ją znalazłem :P ) stoi jak byk - Nie może pozostawać sam dłużej niż: 3 godz. To chyba rozwiązuje sprawę spaniela.
zajcen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 18:23

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez draca-ena 9 maja 2008, o 20:40

A ja tylko chciałam powiedzieć, że nie można brać wszelkich opisów ras zupełnie na serio :roll:. Każdy pies i tak jest inny, a to raczej wytyczne :roll:. Na dodatek, jeśli spojrzysz na pięć różnych stron o rasach, to możesz znaleźć pięć różnych informacji :roll:.
Ponadto żaden pies nie będzie w 100% idealny bo nawet jeśli według opisu będzie super, to każdy pies i tak ma własny charakter...

Zajcen, ja miałam spanielkę i chodziłam do szkoły i jakoś żyła, a ja nie miałam nic pogryzione (dobra, z mojej kanapy wyłazi pianka, ale to szczeniakiem była :lol:). Pewnie, że zdarzały się różne cuda (typu : rozniesienie papuieru toaletowego po całym domu) ale to może się zdarzyć z każdym psem :roll:. A każdy pies, przynajmniej w wieku szczenięcym coś zniszczy jak będzie sam - tu nie ma wyjątków, choćby ci napisali w opisie rasy, że może 100 godzin sam zostawać :roll:.
Poza tym, znam wiele osób ze spanielami, które pracują, chodzą do szkoły i to na pewno na więcej niż 3 godziny, i też jakoś żyją...

Trzeba pamiętać, że każdy pies ma swój charakter, wiele zależy od tego jak psa wychowasz...
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez takasobieja 10 maja 2008, o 22:55

Nas nie nalezy sie bac :) my sie nie kłócimy, tylko wymieniamy opinie, uczac się przy tym.
Marysiu owszem jakby nie patrzec Lab jest myśliwskim, to aporter, tak jak golden, jednak nie jest to tak rozwinięte, ten ich zapał do myśliwstwa jak np u posokowca, czy beagle. Mam goldenkę, trochę wiem. :)

A jesli chodzi o spaniela, to sporo osob ma te psy, siedza w domu pare godzin i zyją. A nie nalezy patrzec na psy w dziale rasy, a raczej wiadomosci o nich, bo czesto sa mylne :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ewka 11 maja 2008, o 13:15

A w tej gazecie Przyjaciel pies to była rozpiska dziedziczności dysplazji. Rodzice dysplazja typu a (oboje wolni), a: 3 szczeniąt miało dysplazję typu b, jedna suka miała dysplazję typu c z zaznaczeniem że przez całe życie była źle prowadzona - tzn. utuczona. Cały miot był przebadany. Nie wiem jak to zostało stworzone, ale tak pisało. też gdzieś to nawet przytoczyłam i znów nie pamiętam gdzie.
Mogę się mylić...

a co do tematu to też popieram - w bazach ras są często bardzo uogólniane wiadomości. A w niektórych w ogóle się nie sprawdzają (np. baza na psiaki.pl). Oczywiście nie wszystkie rasy są źle opisane. Tylko różni ludzie to tworzą i nie warto wierzyc w te informacje - wystarczy tu zapytać ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez pauli 11 maja 2008, o 15:57

Ewka napisał(a):A w tej gazecie Przyjaciel pies to była rozpiska dziedziczności dysplazji. Rodzice dysplazja typu a (oboje wolni), a: 3 szczeniąt miało dysplazję typu b, jedna suka miała dysplazję typu c z zaznaczeniem że przez całe życie była źle prowadzona - tzn. utuczona. Cały miot był przebadany. Nie wiem jak to zostało stworzone, ale tak pisało. też gdzieś to nawet przytoczyłam i znów nie pamiętam gdzie.
Mogę się mylić...

ewka, bo dziedziczenie dysplazji to sprawa bardziej złożona, i niestety zdrowi przebadani rodzice nie są żadna gwarancją zdrowia szczeniąt [może dziedziczy się po dziadkach albo dalej?]. ale na pewno możemy się zgodzić z tym, że "bezpieczniej" jest kupować maluchy ras zagrożonych po rodzicach przebadanych ;) [z wbitymi wynikami w rodowód, bo niewielu wetów w pl ma uprawnienia do oficjalnego uznawania wyników prześwietleń].
:)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez bjossa 11 maja 2008, o 16:03

jeżeli pradziadkowie, dziadkowie i rodzice byli wolni od dysplazji, to ryzyko ze szczeniaki bedą ją mieć jest znikome.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Assasin 13 maja 2008, o 14:31

zajcen a co powiesz na beagla? Myślę że wybiegany może luz zostać w domu te 6-7 godzin jest ładny, niekłopotliwy w pielęgnacji.
Oddaj psią krew. Oddając ratujesz psie życie!

Obrazek
Avatar użytkownika
Assasin
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez takasobieja 13 maja 2008, o 16:16

Beagle jest ciezki w wychowaniu. Pies niezalezny. Do tego ma silny instynkt łowiecki.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez pauli 13 maja 2008, o 16:44

Assasin napisał(a):zajcen a co powiesz na beagla? Myślę że wybiegany może luz zostać w domu te 6-7 godzin jest ładny, niekłopotliwy w pielęgnacji.


skoro kryterium zajcena przy wyborze rasy jest to, by bez problemu zostawał sam na 7 godzin, to beagle odpada, nawet wybiegany ;) można trafić na spokojny egzemplarz, który będzie to znosił dobrze, ale niestety - nasłuchałam się o takich, które protestują - pożerając mieszkanie kawałek po kawałku.
"ładność" to niezbyt trafiony powód by wybrać psa ;) na pewno nie podstawowy.
pielęgnacja? gubią straszliwe ilości sierści, zwłaszcza w okresie linienia. i do tego widać ją wszędzie - białe na czarnym, czarne na białym, a rude wszędzie ;) kłapouchy, więc trzeba dbać o uszy.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Assasin 14 maja 2008, o 10:58

pauli prawie każdy pies linieje a na pewno łatwiej pielęgnować sierść beagla niż yorka. W każdej rasie może trafić się pies który za cholerę nie zostanie sam w domu.
Oddaj psią krew. Oddając ratujesz psie życie!

Obrazek
Avatar użytkownika
Assasin
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez pauli 14 maja 2008, o 12:04

Assasin napisał(a):pauli prawie każdy pies linieje a na pewno łatwiej pielęgnować sierść beagla niż yorka.


oczywiście, ale w takim razie - nie ma psów łatwych w pielęgnacji, takich które pielęgnują się same ;)

Assasin napisał(a):W każdej rasie może trafić się pies który za cholerę nie zostanie sam w domu.


tylko że beagle słyną niemal z tego, że demolują mieszkanie gdy zostają same i nie znoszą samotności, więc chyba warto ominąć taką rasę, jeśli to jest ważne kryterium, nieprawda? ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości

paw prints