jaka rasa?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Veroonica 22 maja 2008, o 16:34

Marysia napisał(a):
Veroonica napisał(a):Może Shih Tzu :?: 8)
Obrazek



Tez mam to zdjecie :lol:
Uroczo ten piesek tu wyglada :D


One wszystkie są urocze :!: Jeszcze w tych kiteczkach jak są to po prostu cud i miód. :lol:
A wracając do tematu to Shih Tzu był by dobrym wyborem, gdyż pies ten bardzo lubi dzieci. Tylko trzeba troszkę czasu poświęcić na pielęgnację jego szaty. :D
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez KittyChan 22 maja 2008, o 17:29

jaki śliczny! :shock: :D
dziewczyna chciała chyba psa krótkowłosego..no ale dla takiego pyszczka to można zrobić wyjątek 8)
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez Veroonica 22 maja 2008, o 17:39

KittyChan napisał(a):jaki śliczny! :shock: :D
dziewczyna chciała chyba psa krótkowłosego..no ale dla takiego pyszczka to można zrobić wyjątek 8)

Trudno jest znaleźć odpowiedniego psa i to jeszcze do domu gdzie jest 2 letnie dziecko. Z tych ras (małych i krótkowłosych) jakie znam to raczej nie ma takiego pieska.
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez KittyChan 22 maja 2008, o 17:44

no właśnie, trudno, albo wcale nie ma. A Jack Russel Terrier? Nie, on się chyba nie nadaje...
Dużo ludzi stawia wygląd ponad charakter rasy, myślą że dadzą radę, a później jest niezadowolenie i problemy ..tak samo jest u mnie - rasa bardzo podoba mi się z wyglądu, ale z wymaganiami nie da rady, albo odwrotnie - charakter i wymagania w sam raz, ale nie podoba mi się pyszczek... :cry:
i cały czas nie moge znaleźć rasy dla siebie...a tak podobał mi się Dalmatyńczyk i Dog Niemiecki ..
Więc zostaje schron. a co 8)
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez Veroonica 22 maja 2008, o 18:04

Jack może i tak, ale dla dwulatka, hmm nie wiem to jest pies z tzw. charakterkiem, jest pewny siebie i wymaga ruchu.
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez leonberger.go.pl 22 maja 2008, o 20:16

proponuje do 2 i 12 letniego dziecka leonbergera. to typowy pies rodzinny chociaz dosc duzy i siersci tez ma troszke lecz jak ktos juz pisał wazniejszy jest chrakter a ten leonbergery maja cudowny. w okresie wzrostu jest nawet nie wskazane by miały duzo ruch, skakały i były przemęczane. sam mam leosia i to straszny mis. na spacerach budzi zachwyt a nie trzeba izolowac psa od gosci czy dzieci. wiadomo ze kazdy psiak ma odrobine inny charakter lecz bardzo czesto hodowcy w swoich galeriach umieszczaja zdjęcia z małymi dziecmi. dodatkowo jest to pies bardzo łatwy w ułozeniu i posłuszny. chyba wszystkie leosie podaja łape bez nauki :)))
leonberger.go.pl
 

Postprzez KittyChan 22 maja 2008, o 20:22

no tak, ale nie wiemy także czy chodzi o względy 'estetyczne' czy o koszty utrzymania psa. a może ich nie stać? Leonberger na pewno je o wiele więcej niż taki Papillon czy Sheltie...
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez mela 22 maja 2008, o 20:53

Dziekuje za odpowiedzi.Siersc moze miec dulga ale zeby duzo jej nie gubil.Bardzo mi sie podobaja shi-tzu.
mela
 

Postprzez Veroonica 22 maja 2008, o 20:56

Na tej stronce możesz poczytać o Shih Tzu. :D
http://www.shihtzu.union.pl
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez mela 22 maja 2008, o 21:01

Dziekuje

:D
mela
 

Postprzez Lilka 23 maja 2008, o 09:49

tylko przypominam że ten piesek shih-tzu na zdjęciu to wiele godzin spędzonych przy pielęgnacji szaty i innych tego typu rzeczy :)
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez leonberger.go.pl 24 maja 2008, o 15:50

KittyChan napisał(a):no tak, ale nie wiemy także czy chodzi o względy 'estetyczne' czy o koszty utrzymania psa. a może ich nie stać? Leonberger na pewno je o wiele więcej niż taki Papillon czy Sheltie...

bardzo dobre pytanie. nalezy je zadac kazdemu kto chce psa. pies to nie tylko przyjemnosci, to obowiazek :) pytanie o rase zadał 12 latek. proponuje by przed zastanowieniem sie nad rasa, kupić smycz :D . nastepnie codziennie ( bez wzgledu na dzien tygodnie i pogode ) o 6, 14 i 20 wyprowadzac smyczke na spacerek, po godzine za kazdym razem. test nalezy przeprowadzic przez min. miesiąc :) po zaliczeniu proponuje by drugim krokiem było zastanowienie sia nad stylem życia rodziny w której bedzie zył psiak, jaka ilość czasu możemy mu poswięcić, jak spedzamy czas, czy chcemy psa aktywnego który bedzie potrzebował duzo ruch ( czytaj: w domu bedzie sie nudził i zamieni go w rumowisko ) czy psa do towarzystwa który bedzie leżał u naszych stop gdy ogladamy telewizje. wg mnie najmniejszym zmartwieniem jest sierść czy ilość karmy. utrzymanie psa kosztuje, KAZDEGO PSA! jork wprawdzie je wiele mnie od leosia lecz karma nie jest za darmo, szczepienia i zabawki tez nie. jesli ktos chce karmic psa resztkami ze stołu i mysli ze to wystarczy to sie baaaaaaardzo myli. sam dokładam do miski naszemu psiakowi rzeczy po sprzataniu lodówki lecz nie jest to jego dieta, to tylko pragmatyz z mojej strony a dla niego przysmaki które w ogólnym bilansie nie przekraczaja 0,5% jego pozywienia. nalezy tez pamietac ze psy zyja 10-15 lat.
jesli po przeczytaniu tego co napisałem ktos zniechecił sie do posiadania psa - nic nie szkodzi. lepsze to niz wałesajace sie psy po smietnikach, lasach czy wegetujace w schroniskach.
wracajac do rasy, kiedys tez myslałem ze duzy pies to bardzo duzo je ( czasem ludzie na ulicy pytaja czy daje mu jesc w wiadrze :D ) myslałem ze duzy pies to duzy kłopot, myslałem ze duzy pies jest grozny, ze przy duzym psie jest duzo pracy. od 2 lat mam leonbergera. nie szczeka, nie kopie w ogrodzie, jest kochany! jest idealnym psem dla rodziny. uwaga: bardzo silnie uzależnia, odmienia włascieli. majac jednego chce sie nastepnego i nastepnego...
proponuje kazdemu by nie zwracał uwage na wielkosc czy siersc, mały piesek moze dac bardziej "popalic" domownikom a siersc ma kazdy chyba ze zdecydujemy sie na grzywacza :D
zapraszam kazdego na strone naszego psiaka www.leonberger.go.pl
leonberger.go.pl
 

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints