pies dla mnie

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberger.go.pl 24 maja 2008, o 18:15

[size=9]* to moja siostra i kupila sobie sunie z papierkami bo chce zalozyc hodowle teraz od drugiego hodowcy czekaja na pieska
jednak ja nie popieram takiego zachowania :(

wysterylizuje swoja sunie


1. rodowód suczki czy psiaczka nie jest równoznaczny z hodowla ( czytaj: z 2 psów z rodowodem nie bedzie szczeniaczków z rodowodem tylko kundelki ) rozmnazania takich piesków to nic innego jak pseudohodowla i mnozenie psiaków. psiaki z ogłoszen po rodowodowych rodzicach lecz bez papierów to zawsze i wyłacznie kundelki które nie nalezy nazywac nazwa rasy lecz poprawna ich nazwa to psy w typie... w innym przypadku to oszustwo i naciaganie naiwnych!
2. rodowód nie oznacza ze mamy psy godne rozmnazania. nawet w renomowanych hodowlach zdazaja sie psy slabsze psychicznie i fizycznie. nie zawsze jest to wina czy zaniedbanie hodowcy lecz przypadek matki natury.
3. w celu zakwalfikowania psa do rozrodu nalezy uzyskac uprawnienia hodowlane. zapraszam zainteresowanych na strone: http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... sowych.pdf
4. psa nalezy kupic do kochania. jesli jednak jest tak piekny jak nam sie wydaje ( dla własciela jego psinka jest zawsze najpiekniejsza wiec zdajmy sie na ocene innych :D ) mozemy zastanowic sie czy chcemy i podołamy obowiazkom hodowcy. w innym przypadku pies który nie spełni oczekiwan skonczy w schronisku lub lesie. zobaczcie jak czesto ludzie chca sprzedac czy oddac 2 letniego psiaka. ile z nich zostaje oddanych bo nie sa hodowlane? czesto tez pseudohodowcy pozbywaja sie psów starych? po 6-7 latach juz nie zasługuja na miejsce w domu?
5. psa mozna wystawiac od 6 mc zycia. to duza radosc zdobyc medal. mozna przy okazji wystawy poznac innych pozytywnie zakreconych ludzi. jesli siostra chce 2 psiaka niech pojezdzi na wystawy z pierwszym. odchowa go do dorosłosci, odpowiednio wychowa i ułoży. dopiero wtedy niech zdecyduje sie na 2. bedzie jej latwiej socjalizowac psiaki.
leonberger.go.pl
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 24 maja 2008, o 19:54

A z jakiej hodowli twoja siostra ma buldożka?
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints
cron