Sznaucer średni ?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Sznaucer średni ?

Postprzez Zatorek 25 maja 2008, o 22:31

Witam,

Zdecydowaliśmy się z żoną na psa. Mamy dwuletnie dziecko i mieszkamy w bloku 75m kw. Zawsze podobały mi się olbrzymy ale wiem, że do bloku to trochę za duży zwierz :) Przez ok. 8h dziennie pies będzie sam. Czy średniak będzie dobrym towarzyszem dla mnie i rodziny? Jeżeli chodzi o psy nie jestem nowicjuszem. Kilaka lat temu odeszła moja 13 letnia suczka collie. Proszę o rady, szczególnie od właścicieli średniaków.

Pozdrawiam
Zatorek
Zatorek
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2008, o 22:22
Lokalizacja: Katowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Sznaucer średni ?

Postprzez pauli 26 maja 2008, o 09:50

Zatorek napisał(a):Zdecydowaliśmy się z żoną na psa. Mamy dwuletnie dziecko i mieszkamy w bloku 75m kw. Zawsze podobały mi się olbrzymy ale wiem, że do bloku to trochę za duży zwierz :)


75 m/kw to spore mieszkanko ;) olbrzymy w sensie sznaucer olbrzym? :) wielkość mieszkania czy blok to nie jest przeszkoda [bo mieszkanie to masz wcale nie takie małe ;)].
o ile masz dobre okolice do spacerów i swobodnego wybiegania psa - blok nie jest przeszkodą dla wymarzonej rasy :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Zatorek 26 maja 2008, o 09:58

@pauli tak codziło mi o sznaucera olbrzyma :) Jeszcze kilka takich odpowiedzi i faktycznie zdecyduję się na olbrzyma :) Mamy bardzo blisko las, więc miejsce do biegania jest.

Pzdr
Zatorek
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2008, o 22:22
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Veroonica 26 maja 2008, o 13:24

Jeśli będzie miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu dziennie to w bloku spokojnie może mieszkać. :)
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Spanielu$Koczka 27 maja 2008, o 10:21

jak tak bardzo pragniecie olbrzyma to dlaczego nie macie go mieć? tym bardziej, że warunki są! ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 27 maja 2008, o 10:41

Właśnie problem polega na tym, że to mnie się bardziej podobają olbrzymy :) Ale mam jeszcze trochę czasu żeby popracować nad żoną :) Gorzej z babciami, które jeszcze przez rok będą opiekowały się dzieckiem. Mogą być lekko wystraszone :)

Pzdr
Gość
 

Postprzez Gość 27 maja 2008, o 16:07

Ja również jak najbardziej doradzę olbrzyma.Dom masz nie mały,a przy odpowiedniej dawce ruchu nie będzie się męczył.
Gość
 

Postprzez Miki96 8 cze 2008, o 09:31

Ja radził bym ci leonbergera.Na tej stronie się o nich sporo dowiesz.http://www.leonberger.go.pl/
Miki96
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 cze 2008, o 15:19

Postprzez Yariska 16 lip 2008, o 19:25

A mi się podoba sznaucer średni - sama miałam takiego 14 lat, z czego z 8 mieszkaliśmy w podobnym mieszkaniu - pies wspaniały, bardzo dzielny! Pozwalał nam na krótkie spacery w trudne dni i cieszył się, gdy mu to wyngradzaliśmy długimi... Sam wyczuwał czy się spieszymy czy nie i dawał nam znać, że na teraz wystarczy...A wielkość takiego średniaka jest tylko atutem- łatwo mieści się na tylnią kanapę w samochodzie razem z babcią i dzieciakami :) Olbrzym musiałby sobie truchtać za autkiem... Nie wspominając już o wielkości jego bąków... hahahha :wink:
Dodam jeszcze że mój średniak był bardzo z nami zżyty i kochał równie mocno. Był reformowalny do późnej starości a do tego bardzo czujny. Fenomenalny dla dzieci - gdy maluchy go tarmosiły przychodził do mnie i skarżył na nie by mu dać spokój...
Polecam :)
Yariska
 


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints