Jaki pies

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki pies

Postprzez dekret 30 maja 2008, o 17:25

Czesc. Wiem , że nie bede oryginalny.. ale jesli macie mi odpisac "jest opcja szukaj" ; "bylo pelno takich tematow" - proszę nie zabierajcie głosu:)

A wiec.. Jestem zakochany w psach husky, ale wiem , ze nie moge takiego miec gdyz mieszkam w bloku. Nie chce zeby pies przez to cierpial:) Dorobie sie wlasnego domu jednorodzinnego wtedy kupie husky. Mimo wszystko chcialbym miec psa.. Nie ma to byc kruszynka.. Najwazniejsze , zeby byl przyjacielski... . W domu sa sami dorosli. Fajnie by bylo jak by mial troszke dluzsza siersc. Jesli podobny by byl chodz troche do huskyiego byl by to prawie szczyt marzen:)
dekret
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Julcia 30 maja 2008, o 18:02

To, że mieszkasz w bloku o niczym nie swiadczy :P
Jeżeli marzysz o huskim i zapewnisz mu bardzo duuuużo ruchu to nie widzę przeciwskazań :wink:
Myślę, że owczarek szkocki (collie) również byłby dobrym rozwiazaniem.
Tylko warunek- oba psy potrzebują pożądnie sie wybiegać. Gdy nie zapewnisz im ruchu to będą nieszczęśliwe, znudzone i mogą np. pogryźć Ci meble :twisted: ...
PS. Jedna uwaga- temat powinien znajdować się w innym dziale, a mianowicie "Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie" :wink:
Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze rasy :)
Avatar użytkownika
Julcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 2 lut 2006, o 16:35
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez takasobieja 30 maja 2008, o 22:03

Jesli zapewnisz huskiemu odpowiednią dawkę ruchu, to będzie on odpowiednim psem. Pamietaj jednak, ze jest on niezależny. Prawie każdy nie słucha. Zyje własnym życiem. Jak go puscisz ze smyczy, moze juz nie wrocić. Zreszta, rasa ta jest popularna. Mam nadzieje, ze tym się nie kierujesz. Moze berneńczyk?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Diana S 30 maja 2008, o 23:15

takasobieja napisał(a):Jesli zapewnisz huskiemu odpowiednią dawkę ruchu, to będzie on odpowiednim psem. Pamietaj jednak, ze jest on niezależny. Prawie każdy nie słucha. Zyje własnym życiem. Jak go puscisz ze smyczy, moze juz nie wrocić. Zreszta, rasa ta jest popularna. Mam nadzieje, ze tym się nie kierujesz. Moze berneńczyk?


Madziu nie prawda, ze nie wróci...

Te psy wracają, ale są bardzo ciekawskie... i szybko się nudzą danym miejscem... (piszę to co widzę z własnych obserwacji).

Ja widziałam nawet husky-go, który się oddalił (jak ktoś woli uciekł) od swojego właściciela...

I wiecie gdzie był? przed domem. Tam czekał na swojego właściciela.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez takasobieja 31 maja 2008, o 01:35

No wiem, ze jest taka mozliwosc. Pisze na podstawie tych co znam. U nas już dwa huskie juz znikneły bez sladu.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberger.go.pl 31 maja 2008, o 17:24

czesc
w rodzinie mamy haskiego :) ucieka systematycznie 2 razy w mc. zawsze wraca po 2-3 dniach, siedzi sobie pod brama i czeka :)
jesli zas chodzi o to ze w domu z ogrodem bedzie mu lepiej niz w bloku to mysle ze to nie prawda, dla tych psów to wszystko jedno, w bloku i w ogrodzie po prostu beda sie nudzic, to psy pracujace ktore potrzebuja ruchu i urozmajcenia dlatego uciekaja, do tego sa bardzo niezalezne. haski to piekne psy, budza i moj zachwyt lecz wiem ze pomimo domu z ogrodem nie moge sobie na niego pozwolic. moj tryb zycia nie moze mu zapewnic wielogodzinnych biegow po lasach i chaszczach.
bardzo duzo ludzi kieruje sie wygladem psa a tak naprawde namawiam ciebie dekret byś najpierw pomyslał czego oczekujesz od psa, od jego charakteru, predyspozycji psychicznych a po znalezieniu kilku ras ktore moga ci odpowiadac wybrał taka ktora uznasz za najladniejsza. kierujac sie tylko wygladem sprawiasz klopot sobie i psu.
sam propaguje leonbergera jako wspanialego psa rodzinnego, idealnego do domu z ogrodem, ktory ma wspaniały charakter a jednoczesnie wyglada bardzo okazale. moze dla ciebie bedzie mniej urodziwy od haskiego lecz na pewno duuuuuuzo mniej klopotliwy :) dzis i jutro trwa miedzynarodowa wystawa psow rasowych w lesznie. jutro bede tam ze swoim psiutem a takze inni leomaniacy. jesli mieszkasz niedaleko zapraszam. jesli nie mozesz przyjechac wpadnij na nasza strone www.leonberger.go.pl lub http://www.forum.molosy.pl/forumdisplay.php?f=37 popytaj, przyjzyj sie lecz UWAGA: leonberger silnie uzaleznia, majac jednego chce sie nastepnego i nastepnego....
leonberger.go.pl
 

Postprzez leonberger.go.pl 31 maja 2008, o 17:28

ps. jest juz watek: Pies duży wytrzymały silny i odważny ...
znajdziesz tam sporo opini o haskim. sporo cie zainteresuje :)
leonberger.go.pl
 

Postprzez PatiBichonFrise 28 cze 2008, o 19:31

leonberger.go.pl napisał(a):ps. jest juz watek: Pies duży wytrzymały silny i odważny ...
znajdziesz tam sporo opini o haskim. sporo cie zainteresuje :)




Racja ...mam znajomych któży mają psy husky i mieszkaja w blokach pies ten uwielbia zimne klimaty i kocha biegać lepiej się zastanowić czy kupić psa który dla dobrej kondycji potrzebuje dziennie pokonać 15 km ..
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" -
PatiBichonFrise
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 19:04
Lokalizacja: Piła

Postprzez Ewka 28 cze 2008, o 19:43

15 km.??? :shock:

Klękajcie narody...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez PatiBichonFrise 28 cze 2008, o 20:31

Ewka napisał(a):15 km.??? :shock:

Klękajcie narody...



No tak ale chyba nie biega od tak sobie po Alasce z saniami do czegos to prowadzi prawda???? :D :D
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" -
PatiBichonFrise
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 19:04
Lokalizacja: Piła

Postprzez Ewka 28 cze 2008, o 21:19

Nie bardzo rozumiem...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez mojaulijanka 30 cze 2008, o 20:26

Zawsze jak ktoś ma do pracy te 7,5 km, to można na rowerku z psem:) Mialam kiedyś dalmatyńczyka. Moja bbacia - chodziara - codziennie z nim do lasy - 3 godziny, potem jeszcze ja - na spacer na 1. Plus rower. I z ręką na sercu - nic mi nie niszczył, nie uciekał i się słuchał :P
mojaulijanka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 18:25

Postprzez Rashi 1 lip 2008, o 10:51

polowa tego co mowicie o husky to istne mity

Proponuje Ci wejsc na www.bezdomneszpice.pl
tam poszukaj psiaka dla siebie, nikt Ci nigdy nie wypomni ze skrzywdziles psa bo husky na alaske sie tylko nadaje :roll:
Jezeli adoptujesz psa uratujesz mu zycie, wiec jezeli o takim marzysz-nie wahaj sie.....tylko blagaaammmm na kolanach.....nie z pseudohodowli, nie bez papierow.....
Owszem SH to pies aktywny, ale bez przesady.....15km dziennie.... :lol:
pies biega na tyle na ile jest przyzwyczajony i nie moze biegac dziennie-musi miec odpoczynek. Najlepiej biegac z nim 3 razy w tyg. a ilosc km...zalezy od kondycji psa i od pogody. Na poczatku na pewno to bedzie jakies 5km 2-3 razy w tyg( ale biegiem,tzn najlepiej pies ciagnie rower-Ty nie pedalujesz)
Adoptuj a pies bedzie Ci wdzieczny do konca zycia, owszem na poczatku bedzie trudno,ale osoby z bezdomnychszpicow.pl na pewno Ci pomoga w rozwiazaniu wszystkich watpliwosci i problemow..a psy sa dostepne w roznym wieku od 7miesiecy wzwyz.....troche napsoca i sie nudza....
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Nataliano 96 22 lip 2008, o 18:29

HUsky codziennie musi biegać 3,4 godziny najlepiej jak by coś ciągnął natomiast gdy się nie wybiega to będzie nieszczęśliwy chyba tego nie chcesz :?
Nataliano 96
 


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints