Pomocy!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pomocy!

Postprzez Miki96 4 cze 2008, o 15:35

Bardzo chciałbym miec psz huskiego ale mieszkam w bloku i mam siostre czy to w czymś przezkadza?Bo jesli tak to niechce żeby pies był nieszcześliwy.A jesli nie huski to jaką innom rase wybrac?
Miki96
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 cze 2008, o 15:19

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Spanielu$Koczka 4 cze 2008, o 15:44

Trochę za mało powiedziałaś:
- jak duże masz mieszkanie?
- ile siostra ma lat?
- ile pies musiałby być sam?
- Husky potrzebuje bardzo aktywnego właściciela czyli spacery, spacery i jeszcze raz spacery... jesteś w stanie mu to zapewnić?

Tak patrze i z nicka wynika, że masz 12 lat.. Pies to poważna sprawa trzeba się bardzo zastanowić i przemyśleć decyzję 100 razy zanim się kupi psa. Przedyskutuj całą sprawę z rodzicami. Pamiętaj też, że pies to niemały wydatek, do tego szczepienia, porządna karma, weterynarz... może szkolenie.. Niestety to wszystko kosztuje. Uprzedź też rodziców, że młody pies załatwia swoje potrzeby w domu. m.in. przez kwarantannę, obgryza meble i gryzie też właściciela... :wink:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Re: Pomocy!

Postprzez leonberger.go.pl 4 cze 2008, o 19:27

Miki96 napisał(a):Bardzo chciałbym miec psz huskiego ale mieszkam w bloku i mam siostre czy to w czymś przezkadza?Bo jesli tak to niechce żeby pies był nieszcześliwy.A jesli nie huski to jaką innom rase wybrac?

było juz sporo pytan na tym forum o huskiego, poczytaj np post: Pies duży wytrzymały silny i odważny ... jest troszke pod twoim :D

to piekne psy lecz mysle ze kierujesz sie jego uroda nie charakterem :) mało nadaje sie do domu z małymi dziecmi.
ja zawsze namawiam na leonbergera. twórca rasy chciał uzyskac psa do towarzystwa dla dzieci i osób starszych. to psy łatwe w ułozenie, nie dominujace i oddane człowiekowi czyli przeciwienstwo huskiego :D
zapraszam do mnie po informacje o rasie www.leonberger.go.pl
Obrazek
Obrazek
leonberger.go.pl
 

Postprzez Miki96 4 cze 2008, o 20:45

Siostra ma lat 4.mieszkanie ma 5 pokojowe.pies musiał by byc sam góra 6 godzin.Spacery moge mu zapewnic.nie mieszkam w nie dużym mieście może słyszeliście Golczewo.mieszkam akurat obok lasu i boiska więc pies mógłby się wychasac do woli.
Miki96
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 cze 2008, o 15:19

Postprzez :D 4 cze 2008, o 21:46

Miki96 napisał(a):Siostra ma lat 4.mieszkanie ma 5 pokojowe.pies musiał by byc sam góra 6 godzin.Spacery moge mu zapewnic.nie mieszkam w nie dużym mieście może słyszeliście Golczewo.mieszkam akurat obok lasu i boiska więc pies mógłby się wychasac do woli.


ciekawe jak wyobrazasz sobie spacer z huskim? :D 3-4 godziny sprint po lesie? czy spacerek po 30 min 3 razy dziennie :D
zapomnij o haskim. wybierz psa do towarzystwa a nie pracujacego i niezaleznego.
:D
 

Postprzez takasobieja 4 cze 2008, o 21:55

Ah ta moda :? a ty ile masz lat?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Miki96 5 cze 2008, o 07:25

Mam 13 lat.

Więc jakie rasy proponujecie?

Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
Miki96
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 cze 2008, o 15:19

Postprzez leonberger.go.pl 5 cze 2008, o 11:12

Miki96 napisał(a):Mam 13 lat.

Więc jakie rasy proponujecie?

<div class="tablets" style = "background-color: #9999cc; background: url(images/tabliczki/zmien.jpg); text-align: left"> <b>Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą </b><br>używaj opcji <span style = "color:#ff0000"><b>Zmień</b></span></div>


czyli dzieciatka ;) wiec na poczatek nalezy poprosic rodzicow by wzieli czynny udział w wyborze.
czynny poniewaz to oni musza wziasc odpowiedzialnosc za nowego domownika. musza liczyc sie z wydatkami zwiazanymi z psem oraz z problemami ktore napotkacie w zyciu razem, np wakacje, wyjazdy itd.
masz 13 lat a siostra 4 wiec najlepsze beda psy rodzinne. nie kieruj sie moda ani uroda psów. zacznij czytac o charakterze. wszystkim radze by najpierw wybrali sobie kilka ras ktore beda pasowały do ich stylu zycia a nastepnie wybrali z nich takiego ktory bedzie dla nich najładniejszy. unikniesz w ten sposob mody i bledow przy zakupie. mody sa wywolane czesto filmami czy reklamami. mode na goldena wywolala reklama papieru toaletowego :) :) :)
namawiam by nie była to rasa pracujaca, wymagajaca duzej dawki ruchu, niezalezna ( wyobraz sobie ze 3-4 godzinny spacer jest fajny w lecie, przy ladnej pogodzie lecz pies bedzie z toba przez najblizsze lata i deszcz nie deszcz, mroz nie mroz spacer bedzie konieczny :D ) mieszkasz w mieszkaniu wiec zwroc uwage na szczekliwosc ( to ty bedziesz miała psa a nie sasiedzi :) ) zwroc uwage tez na wielkosc ( czesto ludzie kupuja małe psy bo uwazaja ze mały do mieszkanie jest lepszy, ja nie podzielam tego pogladu, małe psy maja wiecej energi i czesto sa bardziej kłopotliwe od tych wiekszych :D
dobrym pomysłem jest (po przeszukaniu prasy i internetu) wybranie sie z rodzicami na wystawe psów. jest tam mozliwosc obejrzenia wielu ras w jednym miejscu, porozmawiania z hodowcami.
i oczywiscie zastanów sie na leonbergerem :D chetnie opowiem ci o tej rasie wystarczy ze napiszesz lub zadzwonisz. kontakt znajdzieswz na mojej stronie www.leonberger.go.pl
leonberger.go.pl
 


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości

paw prints