jaka rasa na podwórko?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

jaka rasa na podwórko?

Postprzez monika.k 17 cze 2008, o 19:52

Witam! Chciałabym zapytac, jaka rasa byłaby najlepsza na podwórko, na którym rosna piekne kwiaty mojej mamy i nie bylaby zadowolona, gdyby wszystkie zostaly przekopane. Jeszcze jednym kryterium jest to, zeby nie potrzebowal bardzo duzo uwagi, bo kazdy pracuje w ciagu dnia. Mojej rodzinie podobaja sie rozne pieski, np takie jak: cavaliery, spaniele, setery irlandzkie, husky (tylko on chyba wymaga wiecej podworza niz mozemy mu dostarczyc), moze golden( tylko ze troche duzy).

Chciałabym tez zapytac o bernenskiego pasterskiego, bo mi sie bardzo podoba, ale nic o nich nie wiem. Czy ktos posiada ktorego z tych pieskow i moglby cos napisac? A moze jakas inna rasa?
Pozdrawiam :)
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: jaka rasa na podwórko?

Postprzez Gość 17 cze 2008, o 19:57

monika.k napisał(a):Witam! Chciałabym zapytac, jaka rasa byłaby najlepsza na podwórko, na którym rosna piekne kwiaty mojej mamy


żadna :D a na dodatek nie masz czasu wiec po co pies? jak przekopie grzadki trafi na łancuch? po co?
Gość
 

Postprzez monika.k 17 cze 2008, o 20:12

Myśle, ze kazdy pies ma inny charakter, wiec sa psy psotne, ktore uwielbiaja kopac dolki i takie ktore nie maja "jedynie" tego na celu. A propo zostawania samemu, to chyba mało jest ludzi, którzy ciągle siedzą w domu, albo na podwórku. I nie sądze, zeby kazdy, kto ma psa( szczególnie na podwórku) ciagle z nim siedzial porzucajac wszystkie obowiazki. Wiec kimkolwiek jestes zastanow sie zanim kogos ocenisz...
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Postprzez juli1988 17 cze 2008, o 20:37

Bernenczyk odpada jego zycie to kopanie dziur...

Nie ma psa ktory by nie potrzebowal uwagi,

Jezeli juz chcesz koniecznie psa (szceniaki odradzam poniewaz trzeba im poswiecic bardzooo duzo czasu np na nauke itp) polecam psiaka ze schroniska

Tam naprawde mieszkaja wspaniale psy ktore nie zasluguja na los jaki ich spodkal pomysl sobie ze dzieki Tobie odmienisz na lepsze los jednej wspanialej istotki

pozdrawiam
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez monika.k 17 cze 2008, o 20:49

Dziekuje, za odpowiedz w sprawie bernenskiego. Moze troche przesadzilam z tym brakiem czasu, chcialam tylko podkreslic to, czy ktorys z tych psow jest bardziej tego typu psem, ktory potrzebuje choc troche mniej uwagi. Zaczynaja sie wakacje i akurat moja siotra, która sie uczy, bedzie miala wolne. I jednak chcielibysmy miec pieska od szczeniaka (to tez ma swoj urok w jego wychowaniu).
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Postprzez juli1988 17 cze 2008, o 21:26

Oczywiscie ze ma urok :) ale tez ma sporo wad.

Psiak nie jest szczeniakiem 2 miesiace tylko dluzej wiec co bedzie jak siostra znow do szkoly pojdzie?

Jezeli nie bedziesz psu poswiecac sporo uwagi to nie bedzie wychowany, bedzie nieposluszny i uciazliwy dlatego szczeniak to sporo obowiazkow i musi otrzymywac duzo uwagi.

Nie wiem jak to z reszta psow ktore wymienilas ale wydaje mi sie ze kazdy pies moze kopac dziury.

Nie szkoda Ci cavaliery, spaniele, setery irlandzkie, husky na dwor??
One potrzebuja sporo ruchu, tak sliczne psiaki i na dwor.

Jedno jest pewne musisz sie powaznie zastanowic :wink:

Zycze powodzenia :)
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez draca-ena 17 cze 2008, o 22:07

A ja tez polecam psa ze schronu. I moze byc nawet wyrosniety - szczeniak to jednak b. duzo uwagi potrzebuje.
A ze schronu jesli nie chcesz brac kota w worku - popatrz po stronach adopcyjnych, na Allegro (tam tez oglaszaja psiaki uratowane z ulicy/pseudohodowli/schronu), dogomanii, bardzo duza szansa ze cos znajdziesz :). Ja mojego psa odnalazlam przez Allegro i mam roczna sunie, ktorej nie musialam nawet uczyc zalatwiania sie na dworze (musiala kiedys mieszkac w domu, ktos wyrzucil ja z auta), nie musze z nia biegac na dwor po kazdym spanku, pelen luksus :). No i wtedy jesli pies przebywa np. w domku tymczasowym, to zawsze calkiem duzo sie dowiesz na jego temat, jakie ma usposobienie, co umie itp.
A w ten sposob uratujesz psie zycie. To bardzo duzo.

Poza tym - mam nadzieje, ze wiesz, ze pies sam sie w ogrodzie nie wybiega? Niezaleznie od tego czy ktos posiada ogrod czy nie, pies musi byc wyprowadzany na spacery.

Ponadto - wlasciwie z kazdego psa moze wyrosnac kopacz dolkow (zwlaszcza, gdyby nie mial dostarczonej innej rozrywki). Psy nie dziela sie tylko na rasy, ale takze, a moze raczej przede wszystkim na pojedyncze jednostki w takich wzgledach :).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez monika.k 17 cze 2008, o 22:20

Oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe, bo mam owczarka niemieckiego. Nie napisalam takze, ze bedzie tylko siedzial i nikt sie nie bedzie nim zajmowal. Piesek bedzie chodzil na spacerki, bo miedzy innymi dlatego chce pieska. Chciałabym go zabierac do lasu, nad jezioro, zeby mogł sobie czasem popływać. Naprawde uważam, że pies nie potrzebuje kompana 24h na dobe. A napewno dostanie wiele miłości i rozrywki w postaci zabaw, spacerów itd. Co do tych piesków ze schroniska to musiałabym to przedyskutować z rodziną, bo oni chcieli raczej rasowego, od szczeniaka. Nie rozumiem tez, dlaczego szkoda tych psów na dwór. Co to znaczy, ze szkoda na dwór? Rozumie, ze yorki czy inne male pieski ozdobne sa do domu, ale nie wiedze potrzeby, zeby np husky byl w domu. Chyba wrecz przeciwnie... Ale moze sie myle...?
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Postprzez draca-ena 17 cze 2008, o 22:34

Ale Ty chcesz trzymac caly czas na dworze tego psa?
ONka tez na dworze trzymasz caly czas? :O ONki to psy potrzebujace wlasnie jak najczestszego kontaktu z wlascicielem - moga mieszkac w malym mieszkanku z zapewniona odpowiednia iloscia ruchu, byleby tuz obok wlasciciela... To sa psy nastawione na prace z wlacicielem, pracusie jedne...

Husky - jesli dasz rade go zmeczyc, a zdaje sie ze czasu na to nie masz (kilkukilometrowe spacerki, oczywiscie jak bedzie starszy, wycieczki rowerowe itp., wlasciwie wg mnie rasa dla osob b. aktywnych)... Zreszta to tez rasa pracujaca, tyle ze bardziej jesli chodzi o zaprzegi... No i ja chyba nie znam zadnego wlasciciela haszczaka, ktory trzymalby go na dworze, ale to swoja droga.

Hmm... Przemysl jednak to schronisko/wziecie psiaka z domu tymczasowego. Generalnie mniej roboty (to tez zalezy, bo jeszcze zalezy po jakich przejsciach jest psiak, ale mozna sie przeciez zdecydowac na takiego bez jakis drastycznych wpisow w zyciorysie), jak dorosly to generalnie jesli nadaje sie do ogrodu to moze od razu w nim mieszkac (bo wiadomo, ze szczeniak 24h na dobe w ogrodzie to nie...), psy ze schronu b. czesto piekielnie sie przywiazuja (moja chodzi za mna krok w krok, no i znam wiele psow ze schronu ktore tez takie przywiazane a po przejsciach), jesli psiak z domu tymczasowego to wiesz jaki mniej wiecej jest (spokojny czy energiczny, czy kopie dolki :P i to juz cechy tego konkretnego osobnika, a nie calej rasy:))
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez juli1988 17 cze 2008, o 22:38

no moze faktycznie husky moze byc na dworze ale on potrzebuje duzo ruchu wiec wydaje mi sie nie odpowiednim psem dla osob nie posiadajacych odpowiedniej ilosci czasu.

Setery to tez psy ktore potrzebuja duzo ruchu.

A co z cavalier-em, spaniel-em nie mam pojecia to ktos znajacy sie na tych rasach powinien Ci odp.

Ja jestem za psiakiem ze schronu w koncu szczeniaka tam tez mozesz przygarnac :)
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez monika.k 17 cze 2008, o 22:51

A gdzie moge konkretnie szukac tych piesków ze schronu czy z domów tymczasowych?
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Postprzez draca-ena 17 cze 2008, o 22:55

Ani cavalier (pies ozdobny, do towarzystwa! do domu, nie na dwor!) ani spaniel na dwor sie nie nadaja. Zreszta cavalier to spaniel, tak swoja droga. wlasciwie chyba zadna rasa z tych wymienionych w 1-szym posicie nie nadaje sie na dwor, bernenczykami sie nie interesuje w sumie ale skoro to kopacze dziur to takze nie spelnia wymagan... :P. Goldeny, labki to psy ktore potrzebuja kontaktu i na dwor tez nie. I powtarzam, ze owczarki niemieckie absolutnie nie nadaja sie do mieszkania na dworze- to psy ktore bardzo potrzebuja kontaktu ze swoim stadem, wlascicielem i pracy z nim...
Wyglad to nie wszystko i to pierwsza zasada, jesli chodzi o rasy.

Jestem nadal za schronem. Tam, wg mnie najpredzej znajdziecie psa ktory bedzie mogl mieszkac na dworze i ktory jednoczesnie bardzo wpadnie do serducha ;).

Edit:
Szukac mozesz tutaj:
http://www.dogomania.pl/forum/ - dzial psy w potrzebie. mozesz tam zalozyc w jednym dziale watek, sypna Ci pewnie od razu propozycjami konkretnych psow :). w drugim dziale jest cale mnostwo watkow dot. psow do adopcji...
pozniej - na Allegro sie rozejrzyj :). ja znalazlam na allegro: dom i ogrod - zwierzeta -zywe zwierzeta - psy - i mozesz zaznaczyc swoje wojewodztwo :). wiekszosc psow stamtad zapewne bedZie miala tez watki na dogomanii :)
Ostatnio edytowano 17 cze 2008, o 22:58 przez draca-ena, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez juli1988 17 cze 2008, o 22:56

Poczekaj az DRACA-ENA sie pojawi napewno podzieli sie z Toba swoimi doswiadczeniami. (widze ze napisalysmy post-a w tym samym czasie :) )

Ja moje pieski znalazlam na ulicy i przyznam ze lepiej trafic nie moglam :)

Moze poczytaj troche w internecie albo tu na forum w dziale NA RATUNEK! moze cos znajdziesz co bedzie Ci odpowiadac :)

Zycze powodzenia :wink:
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez monika.k 17 cze 2008, o 23:00

Dziekuje, juz szukam :)
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Postprzez draca-ena 17 cze 2008, o 23:02

Prosze bardzo, mam nadzieje ze znajdziesz :). Istny ogrom jest tam psow, ze chcialoby sie je od razu wszystkie najlepiej zabrac do domu :).

Edit: i jeszcze mala, osobista rada :). Dogomaniacy bardzo pilnuja gdzie trafiaja ich psy - w wiekszosci przypadkow bedzie pewnie wizyta przedadopcyjna, spisanie umowy (nie wyrzucisz psa, nie oddasz do schronu, zapewnisz odpowiednia opieke, prawdopodobnie ciepla bude jesli pies na dworze, jesli nie wykastrowany czy nie wysterlizowany jeszcze pies to ze wykastrujesz choc czesto sa juz po zabiegu itd.). Po prostu jest to dyktowane dobrem psa (zeby nie trafil czasem do rozmnazalni, czy do pilmnowania jakiegos budynku bez zapewnienia odpowiednich warunkow bo i takie rzeczy sie zdarzaly) i uwazam, ze nie ma sie co na to boczyc: jesli ktos chce psa i chce mu naprawde odpowiednie warunki zapewnic, to problemu byc nie powinno :).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints