jaka rasa na podwórko?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez monika.k 17 cze 2008, o 23:13

Rozumiem. Mam tylko jeszcze pytanie co do tych psów na podwórko. Tzn jakim ewentualnie najlepiej byłoby na dworzu?
To, ze pies bedzie mieszkał na dworzu dyktuja mi poglady mojej mamy, która nie przepada za psami w domu. Niestety nie zgodzi sie na pieska w domu.
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez draca-ena 17 cze 2008, o 23:31

Hm, teraz mysle, ze jednak przy psie ze schronu/po przejsciach bedziesz musiala poradzic sie na Dogomanii - po prostu sa tam psy, ktore np. kiedys mieszkaly na dworze i tam by sie najlepiej czuly. A z drugiej strony sa psy, ktore teoretycznie nadawalyby sie do budy, ale znowu maja inny bagaz doswiadczen czy zrobily sie z nich typowe kanapowce ;).

Generalnie z ras to hm, bernardyn, podhalan, malamuty (ale te znowu to dla ludzi b. aktywnych, takie moje odczucie bo nie wyobrazam sobie kilku, nawet kilkunastokilometrowych spacerow ;)), nie wiem co jeszcze bo ja ogolem nie jestem za trzymaniem psow na dworze :). Ale tu znowu rasy, a przy psie ktory juz jakies dosiwadczenia ma inaczej to wyglada (pies mieszkajacy na dworze wg mnie powinien byc bardziej indywidualista, a nie kazdy pies teoretycznie sie nadajacy bedzie akurat indywidualista ;)). Taki ON nie jest indywidualista i wlasnie z tego powodu sie nie nadaje, chociaz oczywiscie fizycznie jest okej.

Jesli decydujesz sie na schron , szukanie na Dogo - z czego b. sie ciesze - to musisz rozpatrywac indywidualne przypadki :). Na pewno ci ktorzy maja piecze tymczasowa nad psem czy znaja psa ze schronu beda wiedzieli, czy byloby okej na dworze :).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez takasobieja 18 cze 2008, o 21:47

Możesz trzymać psiaka na dworzu, ale nie na łancuchu. Zróbcie mu ładny kojec, i przede wszystkim, poza podwórkiem to wychodzcie też z nim na spacery. Dostosuj psa do swoich potrzeb. A no i z tego co widze, to zaden z tych psów jakie wymieniłas nie nadają się do budy. Moze owczarek srodkowo-azjatycki?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez monika.k 19 cze 2008, o 00:43

Oczywiście, że nie na łańcuchu. Piesek miałby naprawde dobrze i napewno nie byłby samotny, ani głodny.
'takasobieja' widzę, że masz goldenka :) Czy mogłabym się od Ciebie dowiedzieć czegoś na temat tych piesków? :)
Wspomnę też o tym,że moim marzeniem jest posiadanie jacka russela. Poprostu uwielbiam te psiaki. Wydaje mi się, że są jednymi z najmądrzejszych psów (i są prześliczne). Nie wiem jednak, ten piesek może być na dworzu? I jakie są te pieski, tak bardziej szczegółowo?
monika.k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 18:25

Postprzez mwijatak 19 cze 2008, o 10:32

Ani golden ani terier na podwórku mieszkać nie mogą.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez takasobieja 19 cze 2008, o 21:27

Psy te mają rozwinięty instynkt myśliwski, kopanie dołków w ogrodzie itp. to ich żywioł. Są szalone, i mają dużo energii. Nie nadają się do budy. Niestety nie są w czołówce najinteligentniejszych psów. :) co nie świadczy o tym, że są głupie. bo nie są.

Jeśli chodzi o goldena, są to psy niezwykle rodzinne. Szybko się uczą. Nie lubią zostawać długo same, ale wybiegane, w domu śpią. Uwielbiają wodę, mają w sobie zero agresji. Nie nadają się do stróżowania. Ich wiecznie uśmiechnieta mordka wręcz zmusza do głaskania. :) Nie potrzebują tyle ruchu co russele, ale jeśli masz podwórko, to nie starczy! Pies na podwórku leży, nie biega :) Lubią się uczyć nowych rzeczy :). Są pogodnie nastawione do wszystkich zwierząt, ale są pamiętliwe. Nie wolno przy nich podnosić głosu, albo ich bić. Są strachliwe. Jakbyś coś wiecej chciala wiedziec to pisz na gg, czy na PW. :) aa no i w zadnym wypadku nie nadają się do budy!
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gość 22 lip 2008, o 18:25

Owczarek Niemiecki,owczarek niemiecki długowłosy to psy typowe na dwór :wink:
Gość
 

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

paw prints
cron