Pies do domu na wsi? [wydzielone z Hodowli]

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 26 lip 2008, o 18:18

zaalarmuje reszta zwierzynca(konie sa nawet bardziej czujne od psow :wink: ) a do obrony to juz bron palna wystarczy:p (a poza po co ktos mialby do mnie wlazic? :roll: )
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 29 lip 2008, o 23:08

zgadzam sie z toba pies to strata czasu i pieniedzy mialem jednego i mi wystarczy na reszte zycia 8) teraz ufam tylko dobrym firmom ochroniarskim :wink:
Gość
 

Postprzez Paulinka 30 lip 2008, o 11:37

Anonymous napisał(a):zgadzam sie z toba pies to strata czasu i pieniedzy mialem jednego i mi wystarczy na reszte zycia 8) teraz ufam tylko dobrym firmom ochroniarskim :wink:


Podejscie świetne :roll: :roll: :roll:
Kolega pomylił fora :?: :idea:
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez Gość 1 sie 2008, o 21:20

mimo psa w domu zlodzieje zabrali co chceli gdy mnie nie bylo a wiec chyba mam prawo do negatywnej opinii jesli chodzi o liczenie na psa jako obroncy domu :o za to jako kumpla polecam :wink:
Gość
 

Postprzez Ewka 2 sie 2008, o 15:54

No widzisz 8) Chyba nie potrafisz dobrze wykorzystać psa jako obrońcę 8) Pies sam z siebie obrońcą nie będzie... przydałoby się troszkę z nim popracować w tym kierunku, wyselekcjonować rasy odpowiednie do stróżowania? :roll:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gość 6 sie 2008, o 22:59

no coz... to jest ten problem jeden narzeka ze jego pies wszystkich kocha nawet zlodzieja a drugi ze jego pies jest zbyt agrsywny i sie na wszystkich rzoca lacznie z wlscicielem i jak tu czlowieka zrozumiec? :roll:
Gość
 

Postprzez Gość 11 sie 2008, o 20:22

Moim zdaniem pies to jest zły pomysł do pilnowania bo kiedyś mój pies tak głośno szczekał że nawet nie słyszałem kiedy weszli złodzieje :lol:
Gość
 

Postprzez leonberg 12 sie 2008, o 08:06

w swiadomosci ludzi ( i na moje nieszczescie, moich sasiadów ) pies strozujacy ma szczekac a najlepiej by ujadał na wszystko co zobaczy. efekt jest jak z autoalarmami, wyja tak czesto ze nik nie zwraca na to uwagi. rasy strozujace nie szczekaja :-) czasem wcale ich nie widac, siedza w miejscu gdzie moga obserwowac teren.
co do ochrony przed złodziejami - to sa przygotowani na psa. wchodza w taki sposób by go ominac lub po prostu go truja. dobry alarm z powiadomieniem i firma ochroniarska jest bardziej skuteczna.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Ewka 13 sie 2008, o 20:38

Anonymous napisał(a):Moim zdaniem pies to jest zły pomysł do pilnowania bo kiedyś mój pies tak głośno szczekał że nawet nie słyszałem kiedy weszli złodzieje :lol:


Wiesz, to jest stary dowcip często zamieszczany w gazetach... :lol:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gość 22 sie 2008, o 18:07

mam pytanko czy leosie mogom byc caly rok na podworku? (oczywiscie przy nizszych temperaturach na noc do domu) czy moze wytrzymac 9h sam? (w wypadkach awaryjnych) i czy moze wychodzic na dwa dluzsze spacery dziennie (rano wieczor) a popoludnie spedzic na podworku? :?
Gość
 

Postprzez Paulinka 22 sie 2008, o 19:14

Hmm. A ja mam prawie 4 m-czną sukę AST - czyli psa który nie nadaje się zbytnio do pilnowania. Suka kiedy chce wychodzi na dwór, bo brama jest zamykana w momencie wypuszczania psa na dwór. I gdy tylko usłyszy że ktoś idzie od razu szczeka i to ostro. Dla mnie jest do odróżnienia kiedy pies szczeka bo ktoś idzie, a kiedy ktoś wchodzi na jego teren.

Poza tym jeśli ktoś chce psa do pilnowania to niech go najpierw odpowiednio wyszkoli - niema nic za darmo.
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez leonberg 25 sie 2008, o 17:54

Anonymous napisał(a):mam pytanko czy leosie mogom byc caly rok na podworku? (oczywiscie przy nizszych temperaturach na noc do domu) czy moze wytrzymac 9h sam? (w wypadkach awaryjnych) i czy moze wychodzic na dwa dluzsze spacery dziennie (rano wieczor) a popoludnie spedzic na podworku? :?

moga, maja podszerstek i uwielbiaja snieg. nie lubia wilgotnego, mocnego wiatru a nawet w lekki mrozik potrafia spac na sniegu przed buda. moga spedzac czas samemu lecz tak jak kazdego psa trzeba z tym oswoic i zrobic wszystko by pies myslal ze jest porzucony przez swoje stado. nawet jeden dłuzszy spacer wystrczy pod warunkiem ze te podwórko nie jest wielkosci chusteczki do nosa. nie nadaje sie na psa łancuchowego!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

paw prints