Pies do domu na wsi? [wydzielone z Hodowli]

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 7 lip 2008, o 18:20

hyhy, mojego grzywacza tez kupowalam na zywiol. od jakiegos czasu sie zamierzalam na kupno psa padl wybor na grzywacza bo moj tato ma astme i pies ktory duzo by linial nie moglby wchodzic do domu a przy pseie do dowarzystwa bylby to absurd (z tad moje pytanie czy leonberg bardzo linieje) poszlismy na wystawe i ogladalismy psy. miedzy innymi jego matke ktora naprawde swietnie sie presentowala (z reszta zostala czempionkom wystawy i to nie byl jej pierwszy czempionat byla to suka owlosiona) po wystawia zagadnelam wlascicielke suni i dowiedzialam sie ze ma ona jeszcze dwa jej szczeniagi <pieski> jeden maly lyzy budowy sarenkowatej i drugi wiekrzy owlosiony budowy kucykowatej a ze mam slabosc do konie wybralam tego drugiego i juz nastepnego dnia bylam w pociagu po pieska. nie zaluje bo piesek jest cudowny nie szczeka nie wchodzi do lorzka nie zabiera niz ze stolu na polach mozna go spuscic ze smyczy slucha komend typu"lezec, siad, pros, czolgaj itd" jest przyjazny w stosunku do psow i ogulnie nie mozna mu zazucic nic specjalnego (poza tym ze jest strasznym lakomczuchem) no i chcyba troche za dobrze go karmilam bo teraz ma w klebie 40-42 cm ^^" wazy jakies 6- 6.5kg.... ale jest kochany:)).

No a co do lleonbergerow mam pytanko (jak juz wczesniej wspomnialam) czy one bardzo linieja?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 7 lip 2008, o 18:42

Anonymous napisał(a):No a co do lleonbergerow mam pytanko (jak juz wczesniej wspomnialam) czy one bardzo linieja?

bardzo to moze nie :) ale sa kupa futra, pod futrem jest serducho tak wielkie jak psiak :) futro jest ich najwieksza ozdobą
napisałas bardzo trafnie: po co mi pies towarzyski ktory by nie mogl wchodzic do domu. niestey nie sa to psiaki dla pedantow a nawet jesli ktorys szczesliwy posiadacz miał taka ceche charakteru to juz dawno o niej zapomniał :)
to co napisałas o posłuszenstwie swojego psiutka swiadczy dobrze o tobie, bardzo dobrze go wychowałas! na pewno dałabys sobie rade z leonem lecz nie nalezy uszczesliwiac twojego taty takim kudłaczem :)
Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 8 lip 2008, o 17:44

Czyli jednak troche duzo linieje? :cry: :x a Czy ma jakas odmiane krotkowlosom? a jesli nie czy wchodzi w gre strzyrzenie na okres letni? A moze ktos zna jakas rase ktora poza spelnieniem warunkow poprzednich jeszcze malo linieje? (w najgorszym wypadku bedzie sie robilo BIG odkurzanie , sprzatanie i czesanie ;PP)
Gość
 

Postprzez leonberg 8 lip 2008, o 18:08

leos im ma dluzsza siers tym jest piekniejszy, sa leosie o krotkiej siersci. strzyzenie raczej nie. leonom nie wychodzi siersc lecz podszerstek. jesli psiaka ogolisz to siersc bedzie odrastala dosc dlugo. na wiosne robi sie czesanie totalne by usunac podszerstek. na zdjeciu wyzej jest psiak w szacie letniej
ponizej zamieszczam zdjatko psaka po zimie, miał na zdjatku ok 1 roku.
Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez juli1988 8 lip 2008, o 18:51

ale piekny :D

nie myslalam ze leony sa tak ladne.

Gratuluje tak pieknego psa :P


Ja mam bernenczyka wydaje mi sie ze jezeli chodzi o siersc to leon i bern sa pod tym wzgledem bardzo zblizone a wiec ja nie narzekam na linienie wystarczy 2 razy w tygodniu poczesac psa przez 15 minut i po klopocie :)
no chyba ze nadejdzie czas linienia to troche czesciej ale musze przyznac ze nie jest to zbyt klopotliwe.

Jak chce sie miec psa trzeba sie poswiecac :wink:

Powodzenia przy wyborze pieska :)
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez leonberg 9 lip 2008, o 12:30

leony to jedne z piekniejszych psow ras duzych. bardzo zgrabnie sie poruszaja. naprawde sa to psy na widok ktorych ludzie zatrzymuja sie na ulicy. jedni ze strachu inni z podziwu :-D ( duzy pies budzi obawe i do tego sie przyzwyczailismy, rozumiemy przechodniów, nie tłumaczymy kazdemu na siłe, ze bezkarnie moga wsadzic psiakowi palec do oka itd dlatego idac w miejsce gdzie jest duzo osob, psiak zawsze jest na smyczy i uzdzie. nie dla niego tylko dla nich, niech czuja sie niezagrozeni )
co do czesania - nie jest to takie straszne. trzeba przyzwyczajac psiaka od szczeniorka ze mus to mus. nie ma marudzenia i tyle. nasza psinka potrafi przysnac przy czesaniu. raz w tygodniu wystarczy. ładny psiak to zadbany psiak, czesac trzeba kazdego. by york wygladał reprezentacyjnie tez trzeba sie pomeczyc :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Saszka 9 lip 2008, o 15:13

Ale masz psisko!!! Piękny!!! Bardzo zadbana śierść, jest się czym chwalić!
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez leonberg 9 lip 2008, o 16:49

i nie jest wcale az tak czesto czesany. leosie nie wymagaja specjalnych zabiegów pielegnacyjnych, strzyzenia itd. wystarczy dobra ( mocna :-) )szczotka. z niektorych psow podszerstek wychodzi lepiej z innych gorzej. siersc to pestka. charakter to cos za co maja najwspanialszego. serducho wieksze niz u wołu. wszystkich chcacych psa rodzinnego namawiam na leosia!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 9 lip 2008, o 19:35

a co z slinieniem? (duze psy niestety czesto maja ten problem :( )
Gość
 

Postprzez leonberg 9 lip 2008, o 19:43

Anonymous napisał(a):a co z slinieniem? (duze psy niestety czesto maja ten problem :( )

jezorek ma proporcjomalny do serduszka, jak liznie po twarzy to od razu spory kawałek :-D
a na powaznie - leosie nie maja fafli. czasem jak jem obiad a Lunka grymasiła przy sniadaniu to widze ze jej kropelka wisi u pyska :-D ale tak maja wszystkie psiaki bez wzgledu na wielkosc. nie ma problemu takiego jak z bokserem czy nowofunlandem ( zawsze podobaja mi sie na wystawach, czekaja przed ringiem w slinaiczkach z kaczuszka, cudny widok )
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez @ Tuśka @ 11 lip 2008, o 22:44

Ja proponuję Owczarka Podhalańskiego. Sama takiego posiadam i jestem bardzo zadowolona. Jest to najkochańszy pies jakiego dotąd spotkałam. Wierny, posłuszny, przyjacielski, oddany, miły towarzysz, stróż i obrońca. To są cechy podhalanka. NAPRAWDĘ TO JEST PIES NA MEDAL! Polecam.
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez leonberg 12 lip 2008, o 11:35

owczarki podchalanskie to piekne i madre psy.
bardzo jednak roznia sie od leosia.
leos jest psem towarzyskim o wysokim stopniu posłuszeństwa, bez skłonności do agresji. zle znosi samotnosc, ludzie to jego stado. rasa bardzo łatwa w ułozeniu nadajaca sie na pierwszego psa w domu.
podchalan to pies pasterski, wychodowany do pilnowania stada wiec jedna z najbardziej pozadanych cech jest niezaleznosc i inteligencja. rasa nalezy do skłonnych do dominacji oraz przeznaczona dla ludzi z doswiadczeniem.
nawet na tym portalu znajdziesz taki opis rasy. polecam www.psiaki.pl/rasy
radze innym leosia gdy szukaja psa rodzinnego, swietnie nadajacego sie do domu z małymi dziecmi i w pełni za to odpowiadam.
jesli piszemy o psach i je polecamy, nalezy sie zastanowc czy nalezy polecac rase bo nasz psiak jest kochany czy doradzamy dobierajac rase do konkretnej osoby i sytuacji?
czy podchalan jest podobny z charakteru do labka?
rownie dobrze mozna polecac pitbula bo u moich znajomych wychowuje sie z dziecmi i jest wszystko ok.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez juli1988 12 lip 2008, o 19:11

Ja moge polecic Bernenskiego psa pasterakiego :lol:

Ale jest jedno duze ALE jezeli nie lubisz dziur w ogrodzie czy podworku to Bern odpada uwielbiaja kopac dolki, a tak jestem z niej bardzo zadowolona :lol: tzn mi nie przeszkadzaja te dziury poprostu nauczylam sie z nimi zyc :) hehe
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez Gość 13 lip 2008, o 18:40

oj, kopanie w ziemu z uwagi ze piesek bedzie mieszkal razem z konikami ktore moga wdepnac w dziore i zrobic sobie cos z noga jest wieeeeeelka wada wiec odrazu zapytam, czy leosie kopia w ogrodku? :?
Gość
 

Postprzez Atena 13 lip 2008, o 20:32

Anonymous napisał(a):oj, kopanie w ziemu z uwagi ze piesek bedzie mieszkal razem z konikami ktore moga wdepnac w dziore i zrobic sobie cos z noga jest wieeeeeelka wada wiec odrazu zapytam, czy leosie kopia w ogrodku? :?


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints