Jaki pies dla mnie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki pies dla mnie?

Postprzez pistaszek 1 lip 2008, o 20:34

Witam. Chcę sobie kupić psa. Mieszkam na wsi i do tego na końcu gdzie kończy sie jezdnia i nikt nie jeździ. Jaka rasa będzie dobra??? Chciałbym aby ten pies był łatwy w wychowaniu ponieważ chciałbym go sam wyszkolić chociaż trochę z pomocą internetu i książek. Nie chce żeby był to pies jakiś ogromny ani malutki. Myślałem o owczarku niemieckim, goldenie i berneńczyku ale chyba on jest trochę za duży. Chyba najbardziej bym mi pasował owczarek ponieważ ma instynkt do obrony a chyba taki golden nie za bardzo sie do tego nadaje. Może macie inne rasy które byście mi polecili???

Ps. Myślałem też żeby jeździć z psem na wystawy choć narazie nie mam o tym zielonego pojęcia.

Pozdrawiam pistaszek
pistaszek
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez robert_28_06 1 lip 2008, o 20:45

Polecam Owczarka Podhalańskiego, może jest trochę duży bo większy od niemieckiego ale też jest łatwy do ułożenia i jest dobrym stróżem.
robert_28_06
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 16:08

Postprzez pistaszek 2 lip 2008, o 09:09

Ktoś jeszcze coś napisze???
pistaszek
 

Postprzez pistaszek 2 lip 2008, o 09:14

Zarejestrowałem sie :]
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez Spanielu$Koczka 2 lip 2008, o 10:23

Myślę, że owczarek to nie taki zły pomysł. ;) Tylko, że raczej owczarka zaleca się dać na szkolenie, a Ty chcesz sam wyszkolić... A może sznaucer olbrzym?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez dogus_x 2 lip 2008, o 11:32

Spanielu$Koczka napisał(a):Myślę, że owczarek to nie taki zły pomysł. ;) Tylko, że raczej owczarka zaleca się dać na szkolenie, a Ty chcesz sam wyszkolić... A może sznaucer olbrzym?


Jeżeli chodzi o szkolenie owczarka niemieckiego samodzielnie to nie powinno być problemu to bardzo pojętne psy wystarczy odpowiednie podejście. Mój tata miał owczarka, mój wujek i żaden nie chodził z nim na szkolenie..., a pieski umiały duuużo rzeczy(szkolili je samodzielnie). Dopiero teraz zrobiła się "moda'' na szkolenia, a przecież kiedyś ludzie też mieli owczarki niekoniecznie po kursie PT.
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez pistaszek 2 lip 2008, o 11:48

sznaucer odpada nie podoba mi sie :] Myśle że dałbym sam rade wyszkolić psa chociaż odrobine :] A żeby jeździć na wystawy to przydało by sie takie prawdziwe szkolenie???
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez takasobieja 2 lip 2008, o 21:46

A ja uważam, że jeśli chce się miec owczarka, to szkolenie jest obowiązkiem! Sa inteligentne, owszem, ale i niezależne. :?

Moze Ca de bou?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez pistaszek 2 lip 2008, o 21:54

chyba jednak zostane przy rasach owczarek niemiecki golden bernenczyk i chyba jeszcze collie :] Te psy mi sie podobają i chyba zdecyduje sie na owczarka a ze szkoleniem sie zobaczy...
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez pistaszek 3 lip 2008, o 09:26

Polećcie mi jakieś dobre hodowle owczarków niemieckich długowłosych blisko warszawy a najlepiej blisko Sochaczewa i jakieś porządne centra szkoleniowe dla psów też niedaleko Warszawy/Sochaczewa.
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez takasobieja 3 lip 2008, o 12:54

Collie bernul i golden nie przypilnują Ci posesji.
http://www.przylesie.info/
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberg 3 lip 2008, o 13:50

pistaszek napisał(a):Myśle że dałbym sam rade wyszkolić psa chociaż odrobine :] A żeby jeździć na wystawy to przydało by sie takie prawdziwe szkolenie???

pt a jezdzenie na wystawy to zupełnie inna melodia :D psa szkolimu zupełnie do innego celu i czego innego uczymy :) np na pt nie trzeba łapac psiaka za jadra a na wystawach jest to konieczne :D :D :D
nie jest to nic trudnego i mysle ze jesli troszke poczytasz i zabierzesz sie systematycznie do układania psa i jezdzenia na wystawy juz od 6 mc, dasz sobie rade. od szczeniaczków na ringu nie wymaga sie wiele. na wystawach poznasz sporo ludzi :) wystawy to bardzo fajna sprawa. pamietaj tylko by zastrzec w umowie ze twoj pies ma byc psem wystawowym. nie oszczedzaj przy zakupie. jesli hodowca chce nieduzo pieniedzy za psiaka to musi byc jakis powod :) rozmawiaj z wieloma hodowcami, jesli mozesz odwiedz ich w domu i sprawdz w jakich warunkach mieszkaja szczeniaczki, gdzie stoi skrzynka porodowa itd. ( co z tego ze psa hodowca pokazuje w salonie gdy psiaki cały czas przebywaja w piwnicy bez obecnosci ludzi itd )
PRZEDZEWSZYSTKIM Z ZAKUPEM SIE NIE SPIESZ! CZYTAJ O RASACH, SZUKAJ, OGLADAJ, W DOBREJ HODOWLI NA PSA TRZEBA POCZEKAC!!!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pistaszek 3 lip 2008, o 19:48

Bo ja widziałem też na róznych stronach center szkoleniowych ze są szkolenie na wystawy wiec myslałem ze jakies szkolenie musi przejsc...
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez pauli 3 lip 2008, o 23:07

pistaszek napisał(a):Bo ja widziałem też na róznych stronach center szkoleniowych ze są szkolenie na wystawy wiec myslałem ze jakies szkolenie musi przejsc...


przed wystawą nie musi przejść specjalnego szkolenia, ale niektóre psie szkółki organizują takie szkolenia do wystaw - aby psiak oswoił się z sytuacją, że w grupie psów ma zachowywać się spokojnie, ładnie przy tobie chodzić i stać w odpowiedniej postawie ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez pistaszek 4 lip 2008, o 10:48

Kurde ale nie ma bliżej Sochaczewa (tak do 60-70km) jakiejś dobrej hodowli owczarków długowłosych bo te przylesie jest zadaleko... Przeszukałem całe google i nic nie moge blisko znaleść oprócz mis-maz ale tam chyba mają tylko krótkowłose owczarki... Chyba że są jakieś inne hodowle goldenów albo berneńczyków i owczarków szkockich wmiare blisko Sochaczewa??? Pozdrawiam


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints