Jaki pies dla mnie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 4 lip 2008, o 20:22

pistaszek napisał(a):Kurde ale nie ma bliżej Sochaczewa (tak do 60-70km) jakiejś dobrej hodowli owczarków długowłosych bo te przylesie jest zadaleko... Przeszukałem całe google i nic nie moge blisko znaleść oprócz mis-maz ale tam chyba mają tylko krótkowłose owczarki... Chyba że są jakieś inne hodowle goldenów albo berneńczyków i owczarków szkockich wmiare blisko Sochaczewa??? Pozdrawiam

a jak chcesz jezdzic na wystawy jesli po psiaka nie mozesz pojechac dalej niz 70 km?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pistaszek 4 lip 2008, o 21:15

ale jak pojade po psiaka załużmy 200km a mi sie żaden nie spodoba albo swterdze ze był przetrzymywany wzłych warunkach i tyle czasu i pieniedzy pujdzie na marne....

Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez takasobieja 4 lip 2008, o 23:06

Przylesie jest bardzo dobrą hodowlą. Ja po mojego psa jechałam 100km w jedną stronę i nie żałuje.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez charlotte 5 lip 2008, o 06:37

Ej, a co powiecie o gończym polskim?
Na lisy poluje i wogóle
Jest większy od beagle i wogóle.

Dodam jeszcze że jeśli chodzi o wystawy to za tę rasę nie płaci sie chyba na wystawie bo jest to rasa polska :wink:

Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku


Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
Avatar użytkownika
charlotte
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4 lip 2008, o 16:51

Postprzez pistaszek 5 lip 2008, o 08:00

ale ja mam do przylesia prawie 200km w jedna strone....
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez takasobieja 5 lip 2008, o 10:39

Chcesz psa z dobrej hodowlii to trudno. :)
Akurat mają psa do sprzedania. Zadzwoń, może za trase trochę zejdą z ceny.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberg 5 lip 2008, o 14:56

pistaszek napisał(a):ale ja mam do przylesia prawie 200km w jedna strone....

wiec musiz zastanowic sie nad tym czego tak naprawde chcesz? co wymagasz od psiaka:
1. pies wystawowy - tak jak pisałem wczesniej zacznij czytac o rasach, o ich wystawianiu itd. co tam dojazd do hodowli 200 km? by kupic naprawde dobrego psa trzeba pojezdzic, rozmawiac, pytac. dobrze obejrzec karty oceny psa matki szczeniat oraz ojca by przekonac sie ze maja osiagniecia wystawowe takie jak twierdzi hodowca, sprawdzic na jakich wystawach były wystawiane psiaki by miec pewnosc ze hodowca pokazał nam wszystkie karty, dokładnie przeczytac opis psa! (np jesli ktorys sedzia napisał ze psiak miał krzywy zgryz a po pół roku w kartach ma poprawny-na 90% miał aparat na zebach i poprawiony zgryz lecz przekaze ta wade szczeniakom. zreszta nie takie rzeczy robią hodowcy by "podrasowac" psiaka) sprawdzac czy w poprzednich miotach nie wystapiły wady genetyczne. poszukac rodzenstwo matki i ojca i ich osiagniecia wystawowe. mozna by dopisac jeszcze wiele innych rzeczy. piszac to bardziej chodziło mi o to by uzmysłowic ci ze znalezienie psiaka to naprawde spora praca. dodatkowo wystawy sa organizowane w całej polsce. by cos osiagnac trzeba pojechac ok 10-15 razy w sezonie na odległosci czesto wieksze niz 200 km, zapłacic za wystawy, podróz a czasem nocleg.
2. pies do kochania - wszystko powyzsze ma niewielkie znaczenie. najwazniejsze by rodzice mieli zrobione badania na najczestsze choroby dotykajace rase, psiak był zdrowy ( w przypadku samca musi miec oba jaderka, nie ma gadania ze jeszcze mu zejda! ) natomiast jedzie sie do hodowcy i oglada warunki w jakich zyja szczeniaczki poniewaz najwiecej ucza sie w okresie 5-8 tyg. jesli beda przebywac w kojcu, piwnicy czy garazu bez obecnosci ludzi moze nie udac ci sie nadrobic błedow socjalizacji. takie szczeniorki czesto wykazuja agresje najgorsza z mozliwych bo wynikajaca ze strachu. najlepsze hodowle to domowe, gdzie hodowca zna kazdego szczeniorka. musisz poczytac o socjalizacji psiaków. jest tego sporo w necie. duzo sie dowiesz waznych dla siebie rzeczy. jesli wyrosnie ładny przedstawiciel rasy, pomyslisz o wystawach. jesli zajmie jakies dobre miejsce to dobrze jesli nie to tez dobrze :) dla ciebie bedzie najpiekniejszy :)
3. psiak do kochania lecz nie rasowy - wszystko co w punkcie 2 lecz dałes sobie spokój z wystawami i nie zalezy ci na rodowodzie. NIE KUPUJ JEDNAK SZCZENIORKA BEZ RODOWODU PO RODOWODOWYCH RODZICACH! TO ZE BYŁ OSTANI Z MIOTU ITD. TO BAJECZKI ROZMNARZACZY DLA KASY!!! w tym przypadku kase poswiec ma dobrą karme dla pupila a nie na nabijanie kabzy pseudohodowcy. wez psiaka ze schronu lub domku tymczasowego. jesli troszke poczekasz i poszukasz w działach adopcji uda ci sie znalesc psiaka takiego jakiego szukasz. systematycznie sa psy do oddania nawet z rodowodem. moze nie beda to szczeniorki ale bedziesz wiedział co masz, nie zaskoczy cie wielkosc czy charakter psiurka. dodatkowo zyskasz najlepszego przyjaciela do konca jego zycia, wdziecznego i oddanego.

tak jak juz pisałem - poczytaj! strac kilka dni przed kompem a sam bedziesz wiedział co szukasz i dlaczego.

dla zachety wklejam:
http://www.forum.molosy.pl/showthread.p ... post557024
na kazdym forum i czesto na stronach hodowli jest dział adopcje. warto by kazdy szukajacy psiaka odwiedził kilka takich działow. jesli pies przebywa w tymczasie, opiekunowie znaja jego charakter i wiele nam o nim powiedza. ryzyko zadne a jednego bezdomnego psiaka mniej.
Ostatnio edytowano 5 lip 2008, o 15:42 przez leonberg, łącznie edytowano 2 razy
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Diana S 5 lip 2008, o 15:40

leonberg nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z Tobą chłopie Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez leonberg 5 lip 2008, o 15:51

Diana S napisał(a):leonberg nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z Tobą chłopie Obrazek

szkoda, myslałem ze cos dodasz :D
a na powaznie: zmora kazdego hodowcy sa kupcy ktorzy twierdza ze chca psa wystawowego a nastepnie mowia ze nie maja na to czasu badz pieniedzy
i tacy ktorzy mowia ze wystawy ich nie bawia i na nie jezdzic nie beda a nastepnie maja pretensje do hodowcy ze na kazdej wystawie ich pies ma murowane miejsce - ostatnie! :)
sami sobie winni. hodowca dobiera tak psa by spełnic wymagania kupujacego. jesli robimy co innego niz delarujemy, sami jestesmy sobie winni. :D dlatego przed zakupem zastanówmy sie 2 razy a nastepnie jeszcze 1 czego chcemy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Diana S 5 lip 2008, o 17:58

leonberg napisał(a): zmora kazdego hodowcy sa kupcy ktorzy twierdza ze chca psa wystawowego a nastepnie mowia ze nie maja na to czasu badz pieniedzy


Dokładnie, a przecież, każdy hodowca wcześniej pyta, czy chce przyszły właściciel pieska do kochania, czy chce go wystawiać.

leonberg napisał(a): i tacy ktorzy mowia ze wystawy ich nie bawia i na nie jezdzic nie beda a nastepnie maja pretensje do hodowcy ze na kazdej wystawie ich pies ma murowane miejsce - ostatnie! :)
sami sobie winni.
Takie są realia. Ludzie podejmują decyzje takie a nie inne, a później pretensje. Obrazek

leonberg napisał(a): hodowca dobiera tak psa by spełnic wymagania kupujacego. jesli robimy co innego niz delarujemy, sami jestesmy sobie winni. :D dlatego przed zakupem zastanówmy sie 2 razy a nastepnie jeszcze 1 czego chcemy.


Dokładnie (powtarzam się). Ja sama zastanawiam się nad kolejną poczwarą. I jedno z pytań od hodowcy właśnie brzmi: Czy chce pieska wystawowego? Na co ja: że tak, będę wystawiała.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez pistaszek 7 lip 2008, o 09:37

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :]
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez leonberg 7 lip 2008, o 15:32

pistaszek napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedzi :]

pochwal sie kiedys co wybrałes i czy w jakis sposob bylismy pomocni. miłej zabawy podczas wybierania psiaka!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pistaszek 7 lip 2008, o 16:16

pomogliście mi bardzo!!!
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez leonberg 7 lip 2008, o 17:22

pistaszek napisał(a):pomogliście mi bardzo!!!

ale nie wybiłem ci z głowy psiaka? co? jak juz bedziesz miał swojego pupila to wstaw zdjatka. nie ma znaczenia jaki bedzie to psiak. wazne ze bedzie twoj i dla ciebie bedzie najładniejszy!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pistaszek 7 lip 2008, o 17:51

Właśnie stwierdziłem że chyba kupie bez rodowodu bo z rodowodem są strasznie drogie a tak to będę miał pieniądze i będę mu dogadzał :]
pistaszek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 09:12
Lokalizacja: Sochaczew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints