Labrador czy Golden?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Labrador czy Golden?

Postprzez Kasia:) 7 lip 2008, o 22:41

Czesc! Jestem Kasia. Mam pare pytan zwiazanych z rasą labrador retriver i golden retriver. Mieszkam w domku jednorodzinnym z dosc duzą dzialką (ok. 16 arow), postanowilam porozmawiac z rodzicami na temat psa... bardzo lubie labladory i goldeny, moja mama godzi sie na takiego psa, lecz tata mowi, ze wlasnie te rasy nie mogą mieszkac na dowrze... (oczywiscie tata kupi kojec, ocieloną bude itd. chcociaz za dlugo nie bedzie tam przebywal... w nocy)
1. Czy wlasnie te pieski mogą mieszkasz na dworze?
Chcialabym psa raczej takiego rodzinnego a wiem, ze akurat te takie są. CHociaz tato propnuje inne psy, poniewaz nie jest co do labkow i goldenow przekonany... proponuje psa jak owczrek niemiecki itp. Rodzice chciali by, aby ten piesek byl mily, posluszny...
2. Na dwor lepiej labladoora czy Goldena? (oczywiscie bede z nim chodzila na spacery, bawila sie z nim, poniewaz jestem milosniczka psow... a, ze jeszcze sie uczę, jeste w gimnazjum tez bede miala troche szkolnych obowiazkow... lecz wtedy tata i mama a i brat poswieca mu na tyle czasu aby byl zadowolonym pieskiem, bo na tym bardzo mi zalezy.
Wiem, ze te psy sa przywiazane do czlowieka.
Jesli ktos je ma... prosze mi powiedziec, czy te psy np.: nierozkopuja ogrodka, nie kopia dolow na dzialce...itd?
Będziemy miec pierwszego psa, czy onn nie bedzie sprawial porblemow wychowawczych?? slyszlam, ze to pieski, ktore lubieja sie uczyc... :) bardzo mnie to cieszy, bo najbardziej podoba mi sie ta rasa, mają bardzo fajny chrakter... lecz mama z tata raczej niechca pieska w domu, chcieli aby mieszkal on na dworze, ta bysmy wszyscy z nim sie bawili, wiec czy lablador czy golden? prosze kierowac pytania, bo napewno czegos niedopiesalam, za to przepraszam. Bardzo prosze o Wasze opinie. Będę naprawde wdzieczna:))
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Saszka 8 lip 2008, o 09:12

Kasiu kochana! Labrador jest psem jak najbardziej rodzinnym, sama mam 3 letniego labka, z natury szybko się uczą, są posłuszne, nie kopią dołków, jeśli macie oczko wodne to może się zdarzyć, że się chętnie wykąpie, ale z cała pewnością NIE JEST TO PIES DO BUDY NAWET NA NOC!!!! Cała radość życia tych psów płynie z możliwości pzrebywania z rodziną, zabawy, po prostu bycia z ludźmi, to jest pies towarzysz, nie pies stróżujący. Jeśli rodzice nie godzą się, aby pies spal w domu to pomyśl o innej rasie. Z goldenami sprawa się ma niemal identycznie.
Pozdrwowionka :lol:
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez Gość 9 lip 2008, o 11:27

Saszka napisał(a):Kasiu kochana! Labrador jest psem jak najbardziej rodzinnym, sama mam 3 letniego labka, z natury szybko się uczą, są posłuszne, nie kopią dołków, jeśli macie oczko wodne to może się zdarzyć, że się chętnie wykąpie, ale z cała pewnością NIE JEST TO PIES DO BUDY NAWET NA NOC!!!! Cała radość życia tych psów płynie z możliwości pzrebywania z rodziną, zabawy, po prostu bycia z ludźmi, to jest pies towarzysz, nie pies stróżujący. Jeśli rodzice nie godzą się, aby pies spal w domu to pomyśl o innej rasie. Z goldenami sprawa się ma niemal identycznie.
Pozdrwowionka :lol:


dziekuje bardzo za odpowiedź... a jaką byście proponowali??
Gość
 

Postprzez Veroonica 9 lip 2008, o 11:38

Może Leonberger :?:
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez leonberg 9 lip 2008, o 12:17

Veroonica napisał(a):Może Leonberger :?:

dziekuje :-D
troszke mi głupio namawiac ciagle na leosia :-D wiec tym razem landser :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Kasia:) 9 lip 2008, o 19:06

leonberg napisał(a):
Veroonica napisał(a):Może Leonberger :?:

dziekuje :-D
troszke mi głupio namawiac ciagle na leosia :-D wiec tym razem landser :-D

tego leosia wydaje mi sie, ze bym sie troszke bala... :) chociaz to podobno bardzo przyjazny psiak!
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Postprzez Veroonica 9 lip 2008, o 19:14

Skoro przyjazny to czemu masz się go bać :?:
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez leonberg 9 lip 2008, o 19:56

Kasia:) napisał(a):
leonberg napisał(a):
Veroonica napisał(a):Może Leonberger :?:

dziekuje :-D
troszke mi głupio namawiac ciagle na leosia :-D wiec tym razem landser :-D

tego leosia wydaje mi sie, ze bym sie troszke bala... :) chociaz to podobno bardzo przyjazny psiak!

powiem szczerze ze to jego zaleta:
nie trzeba obawiac sie psiaka lecz nikt obcy o tym nie wie, na wszelki wypadek obcy stoja przed brama a z drugiej strony szaleje leos. szaleje ze szczescia, tanczy przed furtka, zaden pies tak nie robi. a ludziska stoja az własciel nie wyjdzie :-D
na wystawie urwał sie tacie 3 latek, dobiegł do naszego psiaka i wsadził mu palec w oko ( musiało bolec bo tydziem ropiało ) jedyna reakcja naszej psinki było wylizanie malucha :-D
nie ma czego sie bac :-D chyba ze lizania
przejdz do postu http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=26816
tam napisałem wiecej o loeosiach, nawet zdjatko wkleiłem :-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Cavalier 9 lip 2008, o 20:36

A co powiesz o owczarku podhalańskim? Ten pies jak najbardziej nadaje się na dwór. Jeśli ew. byś się na niego zdecydowała, to radzę wciąć suczkę, są mniej dominujące i rzadziej wdają się w bójki z innymi psami.
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Kasia:) 9 lip 2008, o 20:46

Cavalier napisał(a):A co powiesz o owczarku podhalańskim? Ten pies jak najbardziej nadaje się na dwór. Jeśli ew. byś się na niego zdecydowała, to radzę wciąć suczkę, są mniej dominujące i rzadziej wdają się w bójki z innymi psami.

bardzo dziekuje za odp. hmm.. tez o nim myslalam:))
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Postprzez takasobieja 9 lip 2008, o 22:02

Mam goldenkę, w zadnym wypadku nie nadają się one do budy! Musza przebywac z człowiekiem, a może hovawart?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ewka 10 lip 2008, o 09:22

Hovki też do budy nie powinno się posyłać.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Olusi@ 10 lip 2008, o 11:34

Wg mnie najbardziej do Twoich warunków pasuje Leoś ;) :D
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez Ewka 10 lip 2008, o 14:47

A ty co? Podlizujesz się?? :lol: [żarcik].
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez leonberg 10 lip 2008, o 18:42

nie znam Olusi@
przysiegam! :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints