Pies do bloku

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Judokaa 14 lip 2008, o 17:22

Tzn.tato tam pracuje,ale zawsze ma wolne na miesiąc czasem dłużej i akurat znalazł tam hodowlę
Judokaa
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 14 lip 2008, o 19:39

Nie lepiej kupic psa tu? :? bedzie tylko moze problem z przewozem...
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gość 16 lip 2008, o 12:38

nie,bo za 2 tyg. sie tam przeprowadzamy
Gość
 

Postprzez Gość 16 lip 2008, o 12:39

a zreszta co cie to obchodzi gdzie kupujemy psa,przewoz itd.
Gość
 

Postprzez takasobieja 16 lip 2008, o 15:12

Anonymous napisał(a):a zreszta co cie to obchodzi gdzie kupujemy psa,przewoz itd.

To mnie obchodzi, ze wspieramy akcje Rasowy=Rodowodowy. I upewniałam się, czy kupujesz psa z Hodowli czy PSEUDOhodowli.
A mówiłam o przewozie, z upszejmości, a nie z beszczelności... jak w Twoim przypadku nastąpiło.


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez dariak15 22 lip 2008, o 19:43

nasz gość jest chyba trochę bezczelny :?
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez lemisz 22 lip 2008, o 22:23

Trochę bardzo.

Co do tematu - trzymanie psa większego niż jamnik na 50m2 powinno być uznawane za męczenie psa i karane. Takie moje zdanie.
lemisz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 21:15
Lokalizacja: Słupca / Wlkp

Postprzez Diana S 22 lip 2008, o 23:51

lemisz napisał(a):Trochę bardzo.

Co do tematu - trzymanie psa większego niż jamnik na 50m2 powinno być uznawane za męczenie psa i karane. Takie moje zdanie.


co ty nie powiesz Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez lemisz 23 lip 2008, o 08:14

Ułomnością pisemnych kontaktów jest m.in. to, że nie zawsze można prawidłowo odczytać intencje przedmówcy.

Ironia, czy aprobata?

Bo z chęcią poznałbym kiedyś argumenty ludzi trzymających Husky na 50m2.
lemisz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 21:15
Lokalizacja: Słupca / Wlkp

Postprzez Ewka 23 lip 2008, o 10:01

No, to ty tak sądzisz. A tak naprawdę psy bardzo dobrze czują się w małym mieszkaniu. Przestrzeń to akurat najmniejszy problem jaki może się pojawić przy kwestii wyboru rasy. Psy potrzebuję się wybiegać a na 50m2 mieszkania zmieści się posłanie, dwie miski, jakieś zabawki, akcesoria. Po prostu duża przestrzeń jest zbędna do takiego prawdziwego psiago życia. Psy w domu odpoczywają, główna część ich życia z człowiekiem to spacery i wtedy potrzebują przestrzeni do wybiegania się. Dom to nie jest miejsce gdzie mogą te spacery odbwać, a więc po co im tak dużo miejsca? Psy i tak powinny mieć jedno miejsce na posłanie, określone miejsce spożywania posiłków. Dlaczego sądzisz że to okrucieństwo? Diana trzyma dwa duże, żywe psy w niedużym mieszkaniu i są szczęśliwe (nie widać po nich, żeby były smutne). Wiele ludzi myśli tak jak ty i dla mnie to jest niezrozumiałe.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Diana S 23 lip 2008, o 11:11

lemisz napisał(a):Ułomnością pisemnych kontaktów jest m.in. to, że nie zawsze można prawidłowo odczytać intencje przedmówcy.

Ironia, czy aprobata?

Bo z chęcią poznałbym kiedyś argumenty ludzi trzymających Husky na 50m2.


Ironia, kolego (wnioskuję, ze jesteś mężczyzną, po nicku). Jesteś zwolennikiem nietrzymania większych psów prócz jamników w mieszkaniu 50m2 ok. nie trzymaj (większych).

Ja mam na ten temat inne zdanie, pies wybiegany jest psem szczęśliwym. W domu pies odpoczywa. nie potrzebuje nie wiadomo jak dużej przestrzeni.

wnioskuję również że mieszkasz w dużym domu? czy się mylę?

Też bym chciała mieszkać w domku jednorodzinnym z dużym ogrodem.
Jak będę bogata to sobie postawę, domek.... Obrazek ( :lol: )


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez lemisz 23 lip 2008, o 11:44

Mieszkałem w bloku - 40m2. Teraz mam dom jednorodzinny.

"Pies wybiegany - szczęśliwy" - z tym się nie można nie zgodzić.

Nie uwzględniłem jednego - psów z krótszą sierścią. Miałem bezpośrednie porównanie jeśli chodzi o owczarka niemieckiego (krótkowłosego). Nawet zimą było mu za gorąco i siedział sobie w przy drzwiach prowadzących na klatkę, gdzie było najchłodniej - z racji nieszczelnych drzwi.

Ponadto - jeśli wszyscy są w pracy/szkole - czy pies jest "wybiegany" przed południem?

BTW. Przypomniałaś mi o mojej znajomej - 3 duże, szczęśliwe psiaki w bloku. Jednak jakoś nie mogę zmienić swojego ogółu postrzegania dużych psów w blokach. Fakt, że jej psy mają króciutka sierść.


I taki totalny off top - wczoraj się zarejestrowałem - wydaje mi się, że jestem tutaj jednym z nielicznych facetów.


Pozdrawiam
lemisz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 21:15
Lokalizacja: Słupca / Wlkp

Postprzez Diana S 23 lip 2008, o 13:52

lemisz napisał(a):Mieszkałem w bloku - 40m2. Teraz mam dom jednorodzinny.


Zazdroszczę domku.

lemisz napisał(a): Nie uwzględniłem jednego - psów z krótszą sierścią. Miałem bezpośrednie porównanie jeśli chodzi o owczarka niemieckiego (krótkowłosego). Nawet zimą było mu za gorąco i siedział sobie w przy drzwiach prowadzących na klatkę, gdzie było najchłodniej - z racji nieszczelnych drzwi.
Zimą mojemu psu jest idealnie. Latem w domu chłodzi się w miejscach gdzie nie praży słonko. Druga uwielbia lato, zimą strasznie marznie.

lemisz napisał(a): Ponadto - jeśli wszyscy są w pracy/szkole - czy pies jest "wybiegany" przed południem?


Tego nie rozumiem, czy właściciele domków jednorodzinnych nie pracują? nie chodzą do szkoły.

lemisz napisał(a): BTW. Przypomniałaś mi o mojej znajomej - 3 duże, szczęśliwe psiaki w bloku. Jednak jakoś nie mogę zmienić swojego ogółu postrzegania dużych psów w blokach. Fakt, że jej psy mają króciutka sierść.
Zastanawiam się czy wspomnienia zostały dobre, czy też złe?


lemisz napisał(a): I taki totalny off top - wczoraj się zarejestrowałem - wydaje mi się, że jestem tutaj jednym z nielicznych facetów.


Owszem, mało was tutaj, rodzynki 8)
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez lemisz 23 lip 2008, o 14:41

Diana S napisał(a):Zimą mojemu psu jest idealnie. Latem w domu chłodzi się w miejscach gdzie nie praży słonko. Druga uwielbia lato, zimą strasznie marznie.


Zależy od rasy, ciężko mi sobie wyobrazić Husky, który marznie w mieszkaniu podczas naszej łagodnej zimy.

No i w gruncie rzeczy nigdy nie wiadomo, czy aby na pewno psiakowi jest za zimno, czy za ciepło.

Ponadto - jeśli wszyscy są w pracy/szkole - czy pies jest "wybiegany" przed południem?

Diana S napisał(a):Tego nie rozumiem, czy właściciele domków jednorodzinnych nie pracują? nie chodzą do szkoły.


Pies, który ma do dyspozycji podwórko i poczuwa się do obowiązku "pilnowania" robi sobie sam spacery dookoła. Jako, że podwórko mam spore, psiak męczy się szybciej niż ja podczas spacerów, zabaw itd. Słowem nie ma takiej sytuacji, żeby był ograniczony przestrzenią, gdy zachce mu się przespacerować.

Diana S napisał(a):Zastanawiam się czy wspomnienia zostały dobre, czy też złe?


Nie rozumiem. Moje wspomnienia o jej psiakach? Sprawiały wrażenie, że mnie lubią, miłe są generalnie.

Diana S napisał(a):Owszem, mało was tutaj, rodzynki 8)


Czuję się wyróżniony :)

Pozdrawiam
lemisz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 21:15
Lokalizacja: Słupca / Wlkp

Postprzez Diana S 23 lip 2008, o 17:01

lemisz napisał(a): Zależy od rasy, ciężko mi sobie wyobrazić Husky, który marznie w mieszkaniu podczas naszej łagodnej zimy.
No i w gruncie rzeczy nigdy nie wiadomo, czy aby na pewno psiakowi jest za zimno, czy za ciepło.


Powiem tak: haszczaka nie posiadam, a dalmata i Rosjana.

Rosjanka w zimie czuje się jak ryba w wodzie, a dalmat trzęsie się jak galareta... Rosjanka w upały takie jakie są teraz musi się ochłodzić na spacerach, (wchodzi do oczka wodnego, pływa). Wtedy ruszamy dalej w drogę... dalmat w lecie, chłodzi się nie przeczę, ale łatwiej znosi upały.

Pisząc, ze w zimie jedna marznie miałam na myśli mojego dalmata. Marznie i to bardzo... w domu siedzi pod kołdrą wyściubiając nochal jedynie.

lemisz napisał(a): Pies, który ma do dyspozycji podwórko i poczuwa się do obowiązku "pilnowania" robi sobie sam spacery dookoła. Jako, że podwórko mam spore, psiak męczy się szybciej niż ja podczas spacerów, zabaw itd. Słowem nie ma takiej sytuacji, żeby był ograniczony przestrzenią, gdy zachce mu się przespacerować.


ok. ale ja nawet mieszkając w domku jednorodzinnym. W czasie mojej nieobecności, psów nie wypuściłabym do ogrodu. Chciałabym, by nie zniknęły sobie... (tyle słyszy się o kradzieży psów z posesji) zanim wrócę z pracy. Poza tym moja Daisy wątpię by spacerowała, pilnując posesji. Dalmat to samo.

lemisz napisał(a):Nie rozumiem. Moje wspomnienia o jej psiakach? Sprawiały wrażenie, że mnie lubią, miłe są generalnie.


Tak, dokładnie chodziło mi o wspomnienia. Mówisz, ze cię lubiły...
Jak ja to zawsze mówię, psy czują dobrych ludzi....Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints