Sznaucer

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ewka 20 lip 2008, o 14:58

Sznaucerki są energiczne, ale wg mnie nadają się dobrze do tej osoby ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 20 lip 2008, o 20:35

Julinia. napisał(a):Ja myślę, że dla ciebie sznaucer się nie nadaje, tylko wilczarz irlandzki :roll: .Ten pies potrzebuje mało ruchu :wink: .
To ja, ale nie pamiętam hasła a mnie wylogowało...


chyba nie wiesz co piszesz :roll: . Potrzebuje i to sporo ruchu...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 21 lip 2008, o 18:36

A może Jack Russel Terier?

Tyle ruchu chyba mu wystarczy? Jest średnim, niewielkim psem, radosny : )

Jak myślicie?
Gość
 

Postprzez Julinia 24 lip 2008, o 18:49

Diana S napisał(a):
Julinia. napisał(a):Ja myślę, że dla ciebie sznaucer się nie nadaje, tylko wilczarz irlandzki :roll: .Ten pies potrzebuje mało ruchu :wink: .
To ja, ale nie pamiętam hasła a mnie wylogowało...


chyba nie wiesz co piszesz :roll: . Potrzebuje i to sporo ruchu...

To nie byłam ja :roll:
Julinia
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1862
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 10:31

Postprzez marga 31 paź 2008, o 19:05

każdy pies potrzebuje ruchu ja mam sznaucera od6miesięcy codziennie musi 1godz.pobiegać wtedy w domu jest spokojniejszy i tak jest niestety kazdy szczeniak taki jest wiem bo rozmawiam z ludzmi w parku także jak sie decydujesz na pieska to niestety czasy trzeba poświęcić pozatym co do rasy suczki sa spokojniejsze ale bardziej hałasuja a pieski ja mam psa maja charakter ale...ogólnie są uległe i da sie je ułożyć polecam kupno z hodowli powodzenia pozdrawiam
marga
 

Postprzez Tęczova 1 lis 2008, o 08:50

Gościu, o czym Ty mówisz??
Jack Russel Terrier jest BARDZO żywiołowym psem !
Potrzebuje ogromnej dawki ruchu.
Na drugi raz się nie udzielaj, jeśli nie wiesz :roll:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Gość 20 lis 2008, o 17:37

Cześć!
Pisze w temacie,bo rownierz jestem zainteresowany kupnem sznaucera średniego. Mini jest dla mnie brzydki i za mały, a olbrzym nie na moje warunki. Uczęszczam do gim. mam około 7lekcji dziennie, mysle ze dam rade sie wytęzyc i wyprowadzic psa z rana na 30min-45min a po południu często i długo. I pytania"
1) wiem ze trzeba przyzwyczaic psa z wychodzeniem z domu... najlepiej wiec kupic na wakacje?czy okres ferii zimowych+ świątecznych starczy?
2) będzie to moj 1szy pies, jeżeli będe sie starać, wychowam go?
3) na spacerach, po jakim czasie nie będzie mi uciekał?
4) szybko uczy się prosić o wyjscie na siku?
Patryk, 13 lat
Gość
 

Postprzez Psiarka 20 lis 2008, o 17:47

Wiesz intryguje mnie to '30-45 min. rano'. jestem trochę od ciebie starsza, też chodzę do gim. a mój pies chodzi na poranny spacer 15 min. Raczej masz codziennie (albo prawie codziennie ) na 8.00 więc wątpię, żebyś to zmieścił, no chyba że wstajesz o 5.00 8)
1.Lepiej kupić psa w wakacje, masz znacznie więcej czasu na wychowanie go.
2. Zależy jaka masz wiedzę na ten temat...
3. na początku chodź z nim na smyczy, potem ucz go przychodzenia na zawołanie (na smyczy!), potem ew. spuść go ze smyczy, gdy będzie się słuchał
4. zależy, jak go nauczysz, ale z reguły szczeniaki szybko 'łapią' 8)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 20 lis 2008, o 18:22

wiesz te 30-45 min to tak na wyrost troche, ale gdybym sie starał i było by to potrzebne bym raczej dał rade wstac o 6, do 7 zjadłbym sniadanie i tylko ząbki i do sql bym zdązyl... pozatym chce chodzic z nim długo bo boje się o meble, a przez psa niechce mieć sam kłopotow, i zeby mama sie nie denerwowała...
Jezeli bede go tresował to warto samemu czy płacic 200+ zł i z instuktorem
?
Gość
 

Postprzez leonberg 20 lis 2008, o 18:39

a jak bedzie lało a temp. wyniesie +1 to tez bedziesz miał zapał do spacerów o 6 rano? bo mrozik jest ok ale plucha z wiaterkiem co ciagnie po kalesonkach daje w kosc :twisted:
jesli znajdziesz tresera ktory bierze 200 zł to do niego nie idz. ja nie znam zadnego przyzwoitego ktory cenił by sie tak nisko. :twisted:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 20 lis 2008, o 20:06

ja nie znam sie na tych stawkach ale koleżanka ma psa bulteriera i ona za psie przedszkole płaci 250 zł miesiac 3x w tygodniu.
A co do kupna psa to niewiem kiedy, czy wytrzymam do lipca do wakacji
-.- bo bym chcial juz teraz ale kasy nie mam jeszcze...takie bez rodowodu, od kogos, ew. allegro maja duze ryzyko choroby?
Gość
 

Postprzez Gość 20 lis 2008, o 20:26

oo i jeszcze ile mniejwiecej bedzie kosztował jego ekwipunek? Łoże, smycz, miski, i szczepienia
Drogi jest weterynarz?Często trzeba tam zaglądac?
Gość
 

Postprzez leonberg 20 lis 2008, o 20:59

przedszkole to socjalizacja szczeniaka z innymi psami a nie tresura. ceny przedszkoli sa takie jak napisałes lecz ceny kursu pt sa nin 2 x wyzsze.
kazdy psiak nosi ze soba ryzyko choroby. unikniecie ryzyka chorób genetycznych jest tylko jednym z powodów zakupu psa z rodowodem. innym bardzo waznym jest niespodzianka ktora wyrosnie ci z psiaka. rodowód jest gwarancja ze kupiłes psa o okreslonym wygladzie i charakterze. kupujac psa bez papierów nigdy nie wiesz co bedziesz miał za rok :wink: masz czas do lipca wiec wystarczy co miesiac odkładac pieniadze ktore wydałbys na karme a w lipcu powinno ci starczyc na psiaka.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Psiarka 21 lis 2008, o 18:14

Wybacz, może trochę niestosowne pytanie, ale czy twój pies ma być na twoim utrzymaniu? I ty masz go kupić? Bo weterynarz to wydatki na szczepionki, odrobaczenia, a to też nieprzewidziane wydatki dochodzą, pies coś pogryzie, trzeba odkupić... No chyba, że masz duże oszczędności, bo w wieku 13 lat do zadnej pracy, nawet dorywczej nikt cię nie przyjmie :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 21 lis 2008, o 21:31

Mam około 2tyś więc na wydatek pies i jego ekwipunek starczy, a szczepionki i jedzonko to rodzice.
I mam dylemat albowiem niewiem czy brać mini czy średni... wagą się różnią i wzrostem, i średni jest niby spokojniejszy a na mój czas w szkole to sie przyda.
1. Co lepsze jak na niewielkie wydatki, i czas spędzony sam w domu?Mini czy średni?
2.50cm w kłębie(średni)czyli do szyi psa czy jakoś tak?
3. Czy sznaucer zje tylko karme czy normalne "domowe" jedzonko też zje?
4. W roku szkolnym w czasie wiosny nie warto mi kupić psa bo nie wychowam go(mało długich weekendow). Czy to prawda?
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints
cron