Sznaucer

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Sznaucer

Postprzez Annabell 16 lip 2008, o 20:16

Witam , chciałabym zasięgnąć waszej opinii. Interesuje mnie sznaucer średni. Mamy mieszkanie 60 m². Pies około 7h/ dzień musiałby siedzieć sam. Jestem w stanie zapewnić mu pół godziny- godzinę ruchu rano oraz ponad godzinę koło 16 , poza tym godzinę późnym wieczorem. W weekendy poświęcę więcej. Czy to wystarczy ? Czy owy pies nadaje się na "pierwszego psa" ? chciałabym mieć psa spokojnego, by w czasie mojej nieobecności nie poniszczył mieszkania. Proszę o wasze opnie. Pozdrawiam.
Annabell
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 19:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez @ Tuśka @ 16 lip 2008, o 21:08

Sznaucer... Jako pierwszy pies, może być... :D Napisz coś więcej. Jaki ma on (pies) mieć charakter, wzrost i inne takie ważne info. Moja znajoma ma sznaucerka miniaturkę,ale to okropne psisko. To samiec i jest bardzo agresywny w stosunku do niej i jej rodziców. Jak wogóle sznaucera, jako pierwszego psa polecam suczkę. :D Będzie idealna. Jeśli mogę coś zasugerować to może beagle, cavalier king charles spaniel, jamnik krótkowłosy standard, papilon, maltańczyk, yorka, shit-su, cocer spaniel angielski. Wracając do sznaucera są to psu niezaspokojone. Szczerze, jeśli psa nie wytresujesz on zawsze będzie odgrywał sie na meblach za twoją nieobecność. Dlatego trzeba nauczyć psiaka zostawania w domu od pierwszych dni życia w nowym domku. Ja polecam o wiele bardziej suczkę cocer spaniela(są spokojniejsze od sznaucerów)... :D
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Annabell 16 lip 2008, o 21:22

Suczka cocker ! nigdy w życiu , przez dwa miesiące opiekowałam się 3 - miesięczną , żywe srebro - myślałam, że się wykończę. Liczyłam, że sznaucer jest spokojniejszy. Spaniel potrzebuje dużo ruchu, bynajmniej ona miała niespożytą energię.
Annabell
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 19:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez takasobieja 16 lip 2008, o 23:50

Spaniel nie potrzebuje az tyle ruchu, ale nie da sie ukryc, ze ma w sobie wieeele energii. Ale nie każdy, mamy pare różnych ras spanieli od angielskiego cockera po clumber spaniela i inne. Sznaucer chyba niebyłby najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli tak Ci zależy i weźmiesz go z tą myślą, że konsekwentnie podejdziesz do sprawy, jeśli chodzi o wychowanie psa, to czemu nie? Prawda jest taka, że żadna rasa nie jest latwa, w każde wychowanie psa, trzeba dać odrobinę serca i cierpliwości. Nie są to psy głupie, ale bywają uparte.
Jeśli mogłabym jeszcze coś zaproponować, to może szwajcarski pies pasterski? Nie dysponujesz malą dawką ruchu, dla tego psa wystarczy. Są one inteligentne, pogodne, i rodzinne. Ale to też nie jest bardzo latwy w ułozeniu pies.
Mogłabyś też wziąc pod skrzydła amerykańskiego cocker spaniela, są łatwiejsze w ulozeniu od pozostałych spanieli (przypuszam, że zajmowałas sie angielskim- są popularniejsze).
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez @ Tuśka @ 17 lip 2008, o 14:29

takasobieja napisał(a):Spaniel nie potrzebuje az tyle ruchu, ale nie da sie ukryc, ze ma w sobie wieeele energii. Ale nie każdy, mamy pare różnych ras spanieli od angielskiego cockera po clumber spaniela i inne. Sznaucer chyba niebyłby najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli tak Ci zależy i weźmiesz go z tą myślą, że konsekwentnie podejdziesz do sprawy, jeśli chodzi o wychowanie psa, to czemu nie? Prawda jest taka, że żadna rasa nie jest latwa, w każde wychowanie psa, trzeba dać odrobinę serca i cierpliwości. Nie są to psy głupie, ale bywają uparte.
Jeśli mogłabym jeszcze coś zaproponować, to może szwajcarski pies pasterski? Nie dysponujesz malą dawką ruchu, dla tego psa wystarczy. Są one inteligentne, pogodne, i rodzinne. Ale to też nie jest bardzo latwy w ułozeniu pies.
Mogłabyś też wziąc pod skrzydła amerykańskiego cocker spaniela, są łatwiejsze w ulozeniu od pozostałych spanieli (przypuszam, że zajmowałas sie angielskim- są popularniejsze).



Takasobieja to nie będzie dojazd, ale czy to nie jest duży szwajcarski pies pasterski, który nie potrafiłby żyć w bloku... Przepraszam Cię jeśli się mylę, ale miałam mieć tego psa, bo bratu zainspirował... To olbrzymie psisko, które potrzebuje cały czas być na powietrzu... A w mieszkaniu 60m2 nie będzie mu najlepiej. Osobiście nie podobają mi się amerykańskie cocer spaniel, ale może tobie się podobają... A może labek? Jak nie cocer to beagle... Sznaucery potrzebują trymowania. Z tego co wiem żeby było mu dobrze po każdym posiłku itp. trzeba mu wycierać czyścić brodę... :D Jeśli wiesz że dasz radę i podołasz tym wszystkim zmaganiom, wyszkolisz psa sama (choć ja proponuję tresera i nie w grupie, bo psiak czasami sie nie może skupić), wytrzymasz to że na początku w domu będą kałuże, że psiak pod twoją niobecność coś ci zniszczył i ewidentnie i konsekwentnie będziesz go traktować i wychowywać to kup sobie sznaucera. Ale jeśli nie to odpuść, bo każdy psiak to obowiązek. Równie dobrze możesz wziąść sznaucero podobnego psiaka ze schroniska i dać mu domek. Więc przed kupnem zastanów się!! :D
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Ewka 17 lip 2008, o 16:01

Beagle nie powinny tyle siedzieć same bo ich bardzo znaną cechą jest to, że robią rozpierduchę w domu, są nieposłuszne. Trudno będzie trafić na taki anielski egzemplarz...

Niemalże każdy pies może żyć w bloku. 60 m. kw. to duże mieszkanie. Potrzeba ruchu a przestrzeń to zupełnie co innego, nie można tego scalać! I co rozumiesz "cały czas na powietrzu"?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Annabell 17 lip 2008, o 19:48

Szwajcarski pies pasterski jest za duży, a poza tym sierściasty, wolę sznaucera do trymowania. Co do wychowania nie usłyszałabym nic, co by mnie pocieszyło , nie wiem czy potrafiłabym odpowiednio go wychować.:? Jeżeli chodzi o szczeniaka to chciałabym uniknąć najtrudniejszego - "mokrego" okresu i wziąć gdzieś siedmiomiesięcznego. W grę wchodzi też schronisko.
Annabell
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 19:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez takasobieja 17 lip 2008, o 19:52

@ Tuśka @ napisał(a):
takasobieja napisał(a):Spaniel nie potrzebuje az tyle ruchu, ale nie da sie ukryc, ze ma w sobie wieeele energii. Ale nie każdy, mamy pare różnych ras spanieli od angielskiego cockera po clumber spaniela i inne. Sznaucer chyba niebyłby najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli tak Ci zależy i weźmiesz go z tą myślą, że konsekwentnie podejdziesz do sprawy, jeśli chodzi o wychowanie psa, to czemu nie? Prawda jest taka, że żadna rasa nie jest latwa, w każde wychowanie psa, trzeba dać odrobinę serca i cierpliwości. Nie są to psy głupie, ale bywają uparte.
Jeśli mogłabym jeszcze coś zaproponować, to może szwajcarski pies pasterski? Nie dysponujesz malą dawką ruchu, dla tego psa wystarczy. Są one inteligentne, pogodne, i rodzinne. Ale to też nie jest bardzo latwy w ułozeniu pies.
Mogłabyś też wziąc pod skrzydła amerykańskiego cocker spaniela, są łatwiejsze w ulozeniu od pozostałych spanieli (przypuszam, że zajmowałas sie angielskim- są popularniejsze).



Takasobieja to nie będzie dojazd, ale czy to nie jest duży szwajcarski pies pasterski, który nie potrafiłby żyć w bloku... Przepraszam Cię jeśli się mylę, ale miałam mieć tego psa, bo bratu zainspirował... To olbrzymie psisko, które potrzebuje cały czas być na powietrzu... A w mieszkaniu 60m2 nie będzie mu najlepiej. Osobiście nie podobają mi się amerykańskie cocer spaniel, ale może tobie się podobają... A może labek? Jak nie cocer to beagle... Sznaucery potrzebują trymowania. Z tego co wiem żeby było mu dobrze po każdym posiłku itp. trzeba mu wycierać czyścić brodę... :D Jeśli wiesz że dasz radę i podołasz tym wszystkim zmaganiom, wyszkolisz psa sama (choć ja proponuję tresera i nie w grupie, bo psiak czasami sie nie może skupić), wytrzymasz to że na początku w domu będą kałuże, że psiak pod twoją niobecność coś ci zniszczył i ewidentnie i konsekwentnie będziesz go traktować i wychowywać to kup sobie sznaucera. Ale jeśli nie to odpuść, bo każdy psiak to obowiązek. Równie dobrze możesz wziąść sznaucero podobnego psiaka ze schroniska i dać mu domek. Więc przed kupnem zastanów się!! :D


Doskonale wiem co piszę, i nie biorę pod uwagę psów które się podobają mi, tylko te które odpowiadają wymaganiom osób, które proszą nas o radę. I nie ważne teraz dla mnie jest czy pies się podoba Tobie. Może pies się spodoba Annabell. Amerykański spaniel jest nieco inny od angielskiego, jeśli tego nie wiesz to poczytaj sobie w internecie. Pies wybiegany jest szczęsliwy nawet w 30m2 mieszkaniu. A czy Ty kupiłaś takiego psa czy nie, to tylko wasza indywidualna sprawa. Wzięłaś sobie owczarka podhalańskiego, co według mnie jest mniej odpowiednią rasą do bloku niż szwajcar. I Twoj jest większy niż ten owczarek. Nie chcę się czepiać, ale Twoje wypowiedzi przeczą samej sobie.

Spaniele też się trymuje.
Jeśli w grę wchodzi schron to ruszaj tam! :D
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez @ Tuśka @ 17 lip 2008, o 21:59

Wiesz co?? :shock: Ja mieszkam w domu z ogrodem ... I jakbyś umiała czytać ze zrozumieniem napisałam mi się nie podobają, ale tobie może tak... !!!To jest moję zdanie... Widzisz robisz tyle krzyku wokół rzeczy których sie nie trzeba czepiać.. I po co te dojazdy i sprzeczki... Nie lubię kiedy ludzie sie tak wzajemnie traktują... Dajmy spokój... :P Ja sie staram doradzić... To ty napisałaś, że szwajcar jest ok... Tylko że to jest bydle o pół większe od mojego Miśka... Widocznie się nie zrozumiałyśmy...
Nie lubię się ani dojeżdżać ani kłócić. Jak nie miałam racji albo Cię uraziłam to bardzo przepraszam... :D Ludzie nie są doskonali... :)
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Annabell 18 lip 2008, o 00:00

"a to bzdura, bzdura jak mało która ..." :)
Nadal czekam na propozycje dostosowane do mnie, bywajcie.
Annabell
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 19:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez Ewka 18 lip 2008, o 10:41

Wielkość przecież jest całkiem porównywalna :shock: przynajmniej wg ZKwP.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gość 18 lip 2008, o 21:23

Mam pytanie, może zamieszczę je tutaj nie zakładając nowego tematu. Jeżeli chciałaby nabyć sznaucera średniego (hipotetycznie) w jaki sposób mam to zrobić - chciałabym szczeniaka nieco starszego, np. 7 miesięcznego by mieć lżej od początku 'roku szkolnego'.Myślę, że hodowcy wydają psy wcześniej, a ja szukam suki o małym temperamencie. Jeżeli coś znajdziecie, piszcie.
Gość
 

Postprzez Annabell 18 lip 2008, o 21:25

To moja wypowiedź -zapomniałam się zalogować.
Annabell
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 19:42
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez leonberg 18 lip 2008, o 21:43

liste hodowli sznaucera znajdziesz na stronach zwiazku kynologicznego. szukaj na stronach oddziałow. musisz podzwonic. czasem hodowcy maja nie sprzedane szczeniorki i wtedy sa starsze niz 2-3 mc. czesto takie psiaki kosztuja sporo mniej niz maluchy. oczywiscie mozesz przegladac aukcje internetowe pamietaj jednak ze z 2 rodowodowych rodziców nie zawsze beda rodowodowe szczeniorki ;-)

jak przed chwilka sprawdziłem łatwiej radzic niz znalesc. miniaturek jest sporo a o sredniego nie jest łatwo. jedyne szczeniorki jakie znalazłem były z pseudohodowli. były tez ze 3 sierotki i jedna suczka do oddania. mimo wszystko jesli postawisz sobie za cel znalezienie - znajdziesz ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Julinia. 20 lip 2008, o 14:51

Ja myślę, że dla ciebie sznaucer się nie nadaje, tylko wilczarz irlandzki :roll: .Ten pies potrzebuje mało ruchu :wink: .
To ja, ale nie pamiętam hasła a mnie wylogowało...
Julinia.
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints