owczarek podhalanski

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

owczarek podhalanski

Postprzez Gość 31 lip 2008, o 18:57

czesc nie dlugo przeprowadzamy sie z rodzicami do domu z ogrodem i zastanawiamy sie nad jakas psia rasa mielismy juz owczarka niemickigo
ale teraz chcemy kupic podhalana
doradzcie cos
1 ile kosztuje
2 czy moze zostac sam w domu ok 7 godz lub krocej
3 jak dlugie spacery potrzeboje
4 koszt miesieczny
5 czy sie latwo uczy
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bjossa 31 lip 2008, o 20:05

1 ile kosztuje


średnio tak około 1500 zł.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez takasobieja 1 sie 2008, o 13:58

ok 1300-1500zł.
Wybiegany pies może siedziec w domu 7godz.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gość 1 sie 2008, o 14:29

dzieki za rady
chyba sobie poradze :D
Gość
 

Re: owczarek podhalanski

Postprzez @ Tuśka @ 5 sie 2008, o 20:06

1 ile kosztuje
z rodowodem 1500, jeśli chcesz kupić psa bez rodowodu to odpuść
2 czy moze zostac sam w domu ok 7 godz lub krocej
Podhalan to towarzyskie psiko. Nie lubie zostawać sam ze sobą, chociaż jest w stanie zostać w domu nawet i więcej jak 7 godzin i nic nie zniszczyć jeśli go tego nauczysz :lol: .
3 jak dlugie spacery potrzeboje
Najlepiej 3 razy dziennie po 30 minut. Można rano wieczorem 15 minut, a po południu 30 minut... :P
4 koszt miesieczny
Duży... To duże psisko i dużo je, a koszt samego żarcia... A wet i inne... :shock: Wiem tyle: dużo.
5 czy sie latwo uczy[/quote]
Uczy się bardzo łatwo, jeśli się umie go prowadzić. Jeśli nie pogodzisz się z nim, nie zaakceptujecie się na wzajem to przeradza się w tyrana niszczącego wszystkich...

Jeśli chcesz mieć podka to ja radzę suczkę... Jest spokojniejsza :lol: .
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Re: owczarek podhalanski

Postprzez pauli 5 sie 2008, o 21:30

@ Tuśka @ napisał(a):3 jak dlugie spacery potrzeboje
Najlepiej 3 razy dziennie po 30 minut. Można rano wieczorem 15 minut, a po południu 30 minut... :P


i to ma psu wystarczyć? 3 spacery dziennie po kwadrans? [ja tam wychodzę 4 razy, po co zmuszać psa do trzymania tak długo ;)]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez @ Tuśka @ 6 sie 2008, o 14:02

Nie 2 razy spacery po 15 min, a raz po 30 min... +pole... Szczerze ja idę z psem na 2 godziny, ale czasami się zdarza że tylko na 15 minut. Jeśli chodzi o te 2 razy 15 minut i 30 minut starcza mu to, chociaż musi sie wybiegać po ogródku. :wink:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Gość 7 lis 2008, o 20:37

ja slyszalam ze owczarka mozna kupic za 350zl i z rodowodem :lol:
Gość
 

Postprzez Psiarka 7 lis 2008, o 20:57

Anonymous napisał(a):ja slyszalam ze owczarka mozna kupic za 350zl i z rodowodem :lol:

Tak, chyba z rodofffodem :roll: Albo po rod. rodzicach :roll:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez zwierzyniec 1 mar 2009, o 14:25

Może ja pomogę (mam doświadczenie z tą rasą :D )
jeżeli chodzi o posłuszeństwo, to słucha swojego pana itp.
jeżeli chodzi o komendy, to zazwyczaj jest tak, że jeżeli nie widzi sensu to jej nie wykona :roll: (nawet po specjalnym szkoleniu tak się zdarza :) )

Pies ten jak na olbrzyma (do których się zalicza) je stosunkowo mało. Zazwyczaj tę rasę karmi się ryżem, makaronem, mięsem. Nie pogardzi też resztkami z obiadu :lol: Zazwyczaj są to psy, które zjadły by konia z kopytami, dlatego też trzeba uważać by nie zostawić mu jedzenia "jak będzie głodny to zje". Może wtedy wszystko "połknąć" na raz i może dojść do skrętu kiszek.
To tyle jak ode mnie :D
zwierzyniec
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 14:11

Postprzez Kamilka xd 1 mar 2009, o 14:40

Moja ciocia maa tą rasę . Daleka ciocia no ale jednak.. Nie mam z nią dużego kontaktu ale pies ma już swoje lata i nie słyszałam żeby miał jakieś dolegliwości wyrósł na wielkie, potężne psisko ale ma miły charakter z reguły. Rozumie wszystko co się do niego mówi ale fakt , że ona całkiem się oddała jeżeli chodzi o wychowanie. Nie znam się tak na tej rasie ale nie je dużo przynajmniej ten :) i lubi dzieci. Nie wiem czy ta rasa taka jest czy to tylko zasługa wychowawcza :)
Kamilka xd
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 14:18

Postprzez Paulinka... 1 mar 2009, o 14:47

Resztki z Obiadu :?: Psu może to zaszkodzić. Podhalan to duży pies , którego warto dobrze żywić , żeby nie chorował , a resztki z obiadu ( przyprawione ) mogą psu poważnie zaszkodzić. Jak wet. mi powiedział u psów występuje alergia przyprawowa i może ona doprowadzić do poważnych chorób skóry.
Paulinka...
 

Postprzez zwierzyniec 1 mar 2009, o 19:23

Wiadomo - z umiarem. Nie wolno mu dawać np. mięsa (z obiadu) bo jest mocno przyprawione. Ale jak są jakieś potrawy na obiad, kolacje lub śniadanie niedoprawiane to też mu można dać (ja tak nie robię, ale wet powiedział że raz na czas tak można zrobić ;) )

w jeszcze wcześniejszym poscie napisałam że je stosunkowo niemało. Chciałam napisać że jego utrzymanie JAK NA OLBRZYMA jest tanie. :lol: po prostu roztargnienie ;)

Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
zwierzyniec
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 14:11

Postprzez martam300 16 kwi 2009, o 13:51

Moja ciocia ma podhalana też mieszka ona w domu ale pies gdy nikogo nie ma w domu (ok 6 godz) zostaje sam lecz w tym czasie jest on na dworze w budzie (kojcu) i dobrze znosi samotność

1.Rodowodowy wiadomo więcej jakieś 1000 może 2000 .Lecz lepiej brac psa z dobrej hodowli tylko wtedy mamy pewnośc ze pies jest zdrowy nie będzie miał objawów agresji i innych nieciekawych rzeczy .

2.Gdyby pies miał kojec lub budę myślę że byłoby łatwiej .Lecz gdy psa od małego nauczy się zostawać samemu czystości oraz porządku też nie powinno być problemów .

3.Spacery chyba jak każdy pies gdy będzie dorosły to 3-4 razy dziennie chociaż jeden spacer powinien byc dłuższ aby pies mógł się wybiegac i pobawic.

4.?
Atena ********
martam300
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 09:28


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints