Pies do mieszkania z...kotem :)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pies do mieszkania z...kotem :)

Postprzez majka__ 24 sie 2008, o 09:47

Proszę o pomoc!
Razem z rodzinką podjęliśmy decyzję o kupnie pierwszego psa :) Ale oglądając przeróżne książki o rasach psów przekonaliśmy się że wybór ten nie jest taki łatwy...Otóż zawsze okazuje się że coś w danym charakterze pieska jest nie tak -albo za trudny do ułożenia -a my jesteśmy początkujący, -albo potrzebuje za dużo uwagi, potrzebuje zbyt długich spacerów, za dużo pielęgnacji, nie przepada za innymi zwierzętami (a mamy kota, jest jeszcze młody, ma 1,5 roku, więc wydaje mi się że może się przyzwyczaić) lub za dużo linieje ( a moja mama na samą myśl że ma mieszkać w mieszkaniu obsypanym futrem, dostaje tików nerwowych :D ). A więc zgłaszamy się tutaj :) :

-nie widzą nam się rasy duże jak np.owczarki albo miniaturowe jak np. yorki, bardziej pieski średnie, jednak gdy opis będzie idealnie pasował do naszych wymagań, wielkość i wygląd odchodzi na drugi plan

-czas:my dwie z siostrą średnio w szkole po 6 godzin, mama pon-piąt 8h w pracy, tata pracuje tak: raz 3 dni na noc do pracy, następnie 3 dni wolne, 3 dni na dzień do pracy itd. więc tak wygląda nasza obecność w domu. dlatego mamy tutaj dylemat, gdyż nie wiemy do końca czy w domu często jest ktoś czy nie... oddajemy się waszej ocenie sytuacji :)

-wygląd: raczej obojętny, jednak moja mama nie przepada za psami wg niej 'dziwnymi' czyli jak bulterier, bokser, buldog, pitbull, chart. Jednak reszta oprócz mamy nie przejmuje się wyglądem, więc ten płotek można przeskoczyć jakby co.
-chcemy pieska który mało linieje i nie potrzebuje jakiś wielkich zabiegów pielęgnacyjnych. jednak od czasu do czasu wizyty u fryzjera możemy mu zapewnić.
-musi lubić zwierzęta, gdyż mamy kota
-nie powinien być to pies ekstremalnie aktywny w domu, [czyli pies jak Beagle czy Dalmatyńczyk odpadają], potrzebujemy psa ze średnią lub małą dozą aktywności, ze względu na naszą nieobecność w domu
-możemy zapewnić psu jednak dużo zabaw i 2h dziennego spaceru
-odpadają także psy z dużą skłonnością do dominacji.

Dziękujemy za wszystkie propozycje :)
majka__
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 24 sie 2008, o 09:53

Każdy psiak będzie lubił inne zwierzęta jak go do tego przyzwyczaisz :wink:
A nie myślałaś o psiaku ze schroniska? ;]
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez majka__ 24 sie 2008, o 09:58

jasne że myśleliśmy, to pytanie jest zadane tylko dlatego że jesteśmy niecierpliwi, a piesek i tak będzie dopiero za jakiś czas, żeby mieć czas i uzbierać pieniądze na kupno itp ;) Chcemy myśleć, dlatego pytamy o rasę, może jak wybierzemy się kiedyś do naszego schroniska to tam znajdziemy już jakiegoś przyjaciela i koniec :) Ale na razie pytamy się o rasę :D
majka__
 

Postprzez mArGoSiA 24 sie 2008, o 10:04

Może jakiś spaniel? :wink: A myślisz o psiaku z rodowodem? ;]
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez majka__ 24 sie 2008, o 10:11

tylko i wyłącznie!! :D Innej możliwości nie ma, no bo jak inaczej ^^
Tak, myśleliśmy o Cocker Spanielu :) Jednak właśnie nie jestem pewna co do jego aktywności, bo w innym temacie czytałam że to jest bardzo żywiołowy pies, w drugim z kolei że normalnie się zachowuje, no i że niby właściciele narzekają na sierść. No i tutaj już zgłupiałam, bo moja mama nie chce dużo liniejącego psa..poza tym nie wiem jak często trzeba z nim jeżdżić do fryzjera..
majka__
 

Postprzez mArGoSiA 24 sie 2008, o 10:12

Jest na forum kilku miłośników tej rasy,a nawet jedna hodowczyni. Poczekaj jak oni zajrzą do tematu to wyjaśnią Twoje wątpliwości :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez zeberka161 24 sie 2008, o 10:50

oglnie spaniele sa dosc aktywnymi pieskami :)
ale wiem ze umia sie dobrze przyzwyczaic do tego ze musza zostac same dosc dlugo :) moi znajomi maja tez spanielka i on tez ok 8h zostaje sam i nic mu nie jest :)
ja mam mieszanca spaniela z labradorem :) i tez potrafi zostac do 9h sama.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Spanielu$Koczka 24 sie 2008, o 11:03

majka__ napisał(a):tylko i wyłącznie!! :D Innej możliwości nie ma, no bo jak inaczej ^^
Tak, myśleliśmy o Cocker Spanielu :) Jednak właśnie nie jestem pewna co do jego aktywności, bo w innym temacie czytałam że to jest bardzo żywiołowy pies, w drugim z kolei że normalnie się zachowuje, no i że niby właściciele narzekają na sierść. No i tutaj już zgłupiałam, bo moja mama nie chce dużo liniejącego psa..poza tym nie wiem jak często trzeba z nim jeżdżić do fryzjera..


mogę Ci co nie co powiedzieć o tej rasie, dlatego ż jestem w posiadaniu suni cocker spaniela angielskiego ;) powiem Ci, że ta rasa dość dużo gubi sierści :? wszędzie jest sierść w obiedzie, w buzi, na ubraniach itp..
nie wiem, czy każdy przedstawiciel tej rasy jest tak aktywny jak moja Koka, cały czas chciałaby się bawić, wszędzie jest jej pełno.. :) w ogóle te psy są bardzo żywiołowe i uparte, wiem to z doświadczenia.. poza tym są to oddane i kochane pieski :P

ja proponowałabym Ci King Charles Spaniela albo Cavalier King Charles Spaniela... są to dość spokojne pieski.. :wink: poza tym bardzo urocze..
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez majka__ 24 sie 2008, o 13:26

Te pieski które mi zaproponowałaś też mogłyby być, o nich nie myśleliśmy :)
A wracając do Cocker Spanieli - czy to prawda co mówią w komentarzach na tej stronie http://ulubiency.wp.pl/kat,1011025,titl ... caid=167be że są uparte? nie chce mi się w to wierzyć...
majka__
 

Postprzez Spanielu$Koczka 24 sie 2008, o 14:08

są uparte.. ciężko nauczyć posłuszeństwa spaniela... ja cały czas próbuje, ale narazie rezultatów nie ma.. cockerki są też czasami bardzo nieufne w stosunku do obcych.. no, ale jak już mówiłam mimo tych minusów są to BARDZO kochane pieski ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez zeberka161 24 sie 2008, o 14:45

Spanielu$Koczka - zgodze sie z toba ze sa one uparte i ciezko je czegos nauczyc :D:D bo mialam spanielka kiedys i byla to kochana sunia byla bardzo pojetna ale charakterek tez miala :P owszem nie dlugo ja mialam bo tylko rok ;( bo zachorowała powaznie i niestety nie udało sie jej wyleczyc.

ale ogolnie sa kochanymi pieskami :) sa madre ale uparte :D
no a co do tego ze sa nie ufne do obcych to tez czesciowo prawda ale jak juz kogos dobrze poznaja to sa swietnymi towarzyszami w naszym zyciu :)

a co do tych dwoch odmian spanieli to one sa mniej zywiolowe :P
bo Cocer spanielki lubia duzo ruchu :) i jest ich zawsze wszedzie pelno :D hehe
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Gość 24 sie 2008, o 15:37

No to chyba sobie jednak odpuścimy...bo po co my i pies mamy się męczyć :)
A co myślicie o boston terierach? przed chwilą na jednej stronie internetowej zobaczyłam ich opis i wydają się akurat.
Gość
 

Postprzez zeberka161 24 sie 2008, o 16:47

hmm na temat tych pieskow ci nic nie powiem bo nie wiem jakie sa..
ale mysle ze znajdzie sie ktos na forum kto o nich wie cos :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Gosinka 24 sie 2008, o 20:58

Może sznaucer np. średni. Z dobrej hodowli to powinien hodowca wybrać jakiegoś spokojniejszego. Włosie odpowiednio pielęgnowane (trymowanie, fryzjer) nie sypie się garściami.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marysia 24 sie 2008, o 22:37

Spanielu$Koczka napisał(a):są uparte.. ciężko nauczyć posłuszeństwa spaniela... ja cały czas próbuje, ale narazie rezultatów nie ma.. cockerki są też czasami bardzo nieufne w stosunku do obcych.. no, ale jak już mówiłam mimo tych minusów są to BARDZO kochane pieski ;)


Ja kiedys ogladalam filmik z zawodow obedience w ktorym startowal cocker spaniel i szlo mu bardzo dobrze .
To bardzo inteligentna rasa,tylko oczywiste,ze psam trzeba umiec dobrze pokierowac .
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints