WEST HIGHLAND WHITE TERIER

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

WEST HIGHLAND WHITE TERIER

Postprzez BlOnDyNeCzKa28 21 wrz 2008, o 16:02

WEST HIGHLAND WHITE TERIER , czy te psy uczulają??
Chcę mieć psa ale mam dylemat, mam alergie na sierść!! bardzo chcę mieć pieska doradźcie!! :cry: :wink:
BlOnDyNeCzKa28
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez EsHa. 21 wrz 2008, o 16:10

Westy uczulają, ale mniej, chociaż pewna nie jestem.
Wiem, że yorki nadają się dla alergików, ale to zależy czy masz uczulenie na sierść, czy na psie wydzieliny, bo jeśli na to drugie - przykro mi , ale nie możesz mieć psa.. ..
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez leonberg 21 wrz 2008, o 16:14

EsHa. napisał(a):Westy uczulają, ale mniej, chociaż pewna nie jestem.
Wiem, że yorki nadają się dla alergików, ale to zależy czy masz uczulenie na sierść, czy na psie wydzieliny, bo jeśli na to drugie - przykro mi , ale nie możesz mieć psa.. ..

NIE PISZ BZDUR!
nie ma psów ktore nie uczulaja! nie rob krzywdy przyszłym włascielom i ich psom.
to walka z wiatrakami.
http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.ph ... sc&start=0

BlOnDyNeCzKa28 byłas kiedys u alergologa? gdybys była wiedziałabys na co jestes uczulona. przeczytaj dokładnie posty w linku powyzej. moze najlepszy bedzie dla ciebie pies pluszowy?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Noriko 21 wrz 2008, o 16:52

chinski grzywacz, albo meksykański pies bezwłosy nie uczylają
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez leonberg 21 wrz 2008, o 16:56

Noriko to jeszcze napisz jak to robia? jestem bardzo ciekawy kto takich bzdur ci naopowiadał!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Byłam u laergologa!!!

Postprzez BlOnDyNeCzKa28 21 wrz 2008, o 16:57

Jeżeli byście chcieli wiedziec to ja byłam u alergologa i powiedział mi że mam średnie uczulenie na sierść!!!!!
aha i leonberg czy ty jesteś alergologiem że sie tak mądżysz!!!???
a innym dzienki za odpowiedzi!! :D :D :wink:
BlOnDyNeCzKa28
 

Postprzez Noriko 21 wrz 2008, o 17:01

gdzieś tak 3 lata temu też byłam u alergologa i powiedział mi się tak mam uczulenie na sierść, ale teraz mam (od roku) króilka i psa oraz niedawno doszedł drugi (tym razem suczka) i w ogółe ani nie mam wysypki, ani nie kaszle ani nie kicham, może poczekaj, nie może Ci przejdzie... albo kup sobie króliczka, czy chcesz koniecznie psa??
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez leonberg 21 wrz 2008, o 17:05

nie jestem alergologiem tylko stale zasmarkanym facetem, bedacym stałym pacjentem. dlatego zwalczam bzdury. radze zmien lekarza. post przeczytaj uwaznie, wpisz w google: uczulenia na zwierzeta, nastepnie zrób sobie testy na sline i łupierz psa i bedziesz wiedziec czy pluszowy czy nawet PON!!!!!!! ostania rzecz jaka rób to pytaj dzieci na forum o uczulenia na psa. beda pisały o yorkach, gzrywaczach i innych bujdach!!!!!
nie jestem przemądrzały tylko wkurzony na bezmyslnosc ludzi piszacych na forum. tu radzic kazdy moze i nie zastanawia sie nad jakoscia tych rad!!!!!!!!!!!!!
Noriko bez obrazy lecz słyszałas ze dzwoni lecz nie wiesz w ktorym kosciele. kto czyta nie błądzi.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez dariak15 22 wrz 2008, o 13:42

ja mam psa maltana i mój brat jest alergikiem i co jakoś nie kicha nie ma kataru ani nic z tych rzeczy :roll:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez EsHa. 22 wrz 2008, o 15:32

Nie piszę bzdur, bo sierść uczula mniej niż wydzielina psów.
:roll:
I jeśli ma się alergię TYLKO na sierść to chciałabym zauważyć, że yorki pod kątem sierści nie uczulają. :roll:
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez mwijatak 22 wrz 2008, o 18:08

Najczęściej nie uczula sierść psów tylko ślina i naskórek psów :!: Teraz co druga osoba ma alergię i nagle większość psów staje się świetne dla alergików :roll:
Proponuję zrobienie porządnych testów, które potwierdzą CO dokładnie jest alergenem :idea:
Jeśli jesteś osobą dorosłą i bardzo chcesz mieć psa to nic nie stoi na przeszkodzie abyś go miała, ALE jeśli nasilą się u Ciebie objawy alergii po przybyciu czworonoga do Twojego domu to miej świadomość, że masz OBOWIĄZEK zapewnić mu godne życie albo dobry dom. PIES TO NIE RZECZ!!

Koniec wywodu.

P.S. Mam potwierdzoną testami alergię na kurz, różne gatunki traw, kocią sierść oraz ślinę psów.....i jakoś mam w domu dwa psy i kota oraz uwielbiam spędzać czas na łąkach 8) I nie biorę praktycznie żadnych leków. Tylko proszę ze mnie nie brać przykładu.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leonberg 22 wrz 2008, o 18:54

walka z wiatrakami.
siersc i podszerstek nie uczula. jest nosnikiem alergenów i do uczulania wcale nie jest potrzebna. uczula złuszczony naskorek i białko zawarte w slinie, gruczołach łojowych skory i moczu. nie ma wiec znaczenia czy kontakt jest z siercia czy tylko z powietrzem w ktorym unosza sie alergeny. kurz w mieszkaniach skład sie w wiekszosci z martwego naskórka. nie ma ras ktore nie uczulaja sa tylko psy w lepszym badz gorszym zdrowiu. york czy grzywacz chinski najacy problemy np ze skóra bedzie bardziej uczulał niz zdrowy np PON czy ONek.
czy tak trudno troszke poczytac zanim ktos bzdurnie odpowie na post? co roku trafiaja do schronow psiaki wyrzucone z powodu alergii u domowników - WSZYSTKICH RAS!!!!!!!! yorki, westy, grzrywacze i wszystkie inne!!!!! tylko dlatego ze kupujacy posłuchał takich bzdurnych rad jak wasze i nie poszedł do lekarza by zrobic testy na sline i łupierz psa. rasy dla alergików wymyslili pseudohodowcy.
mwijatak dzieki i prosze o czestsza interwencje. pytania o alergie powtarzaja sie czesciej niz o dysplazje. prosze o usowanie postów z bzdurnymi informacjami na temat ras psów ktore nie uczulaja poniewaz narazaja psa i przyszłego własciela na dramat. jedynym skutecznym sposobem leczenia alergi jest usuniecie alergenu z mieszkania - CZYLI PSA!!!!!!!!!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mwijatak 22 wrz 2008, o 19:26

leonberg napisał(a):mwijatak dzieki i prosze o czestsza interwencje. pytania o alergie powtarzaja sie czesciej niz o dysplazje. prosze o usowanie postów z bzdurnymi informacjami na temat ras psów ktore nie uczulaja poniewaz narazaja psa i przyszłego własciela na dramat. jedynym skutecznym sposobem leczenia alergi jest usuniecie alergenu z mieszkania - CZYLI PSA!!!!!!!!!


Nie jestem na forum 24h i nie zawsze wszystko zauważę ;) Jeśli coś nadaje się do usunięcia to proszę o cynk na PW a zainterweniuję :)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez EsHa. 22 wrz 2008, o 20:47

Sierść też może uczulać. :roll:
Zapewniam Cię.
Moja koleżanka ma psa w typie yorka, i ma alergię na SIERŚĆ a nie na wydzielinę :roll:
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez leonberg 22 wrz 2008, o 21:02

EsHa. napisał(a):Sierść też może uczulać. :roll:
Zapewniam Cię.
Moja koleżanka ma psa w typie yorka, i ma alergię na SIERŚĆ a nie na wydzielinę :roll:


wybacz ze napisze ci z grubej rury:

Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie - głupotą.

czy teraz zechcesz choc raz przeczytac cos na temat zanim zaczniesz komus radzic?
specjalnie dla ciebie wklejam jeszcze raz czesec artykułu o alergi, moze dzieki temu przestaniesz rozpowszechniac głupoty opowiadane przez pseudohodowców:
"Alergeny zwierzęce obecne są przede wszystkim w próbkach kurzu domowego pobranych z podłóg, miękkich wykładzin, a także w powietrzu pomieszczeń mieszkalnych, kurzu pobranym z materacy w sypialniach. Całkowite unikanie narażenia na alergen w alergiach na zwierzęta jest raczej niemożliwe, alergeny zwierzęce stwierdza się bowiem w próbkach kurzu pobranych praktycznie ze wszystkich badanych miejsc publicznych, włączając w to nowe budynki mieszkalne, centra handlowe, gabinety lekarskie, a nawet nowo zbudowane szpitale. Alergeny zwierzęce są obecne w mieszkaniach, w których nigdy nie było zwierząt. W domach, gdzie nie hoduje się kotów, zanieczyszczenie alergenem następuje przez jego bierne przeniesienie np. na ubraniu, czy też z powietrzem. Stężenia alergenów w tych mieszkaniach są jednak wielokrotnie niższe niż tam, gdzie są obecne zwierzęta.
Alergeny zwierzęce obecne przede wszystkim w próbkach kurzu domowego, ulegają aerolizacji i łatwo przenikają do dróg oddechowych. Małe cząstki naskórków zwierząt < 5 nm (w przeciwieństwie do dużych cząstek roztoczy osiadłych na obiciach mebli, łóżkach, dywanach) przez długi okres utrzymują się w powietrzu. To wyjaśnia różnice w zachowaniu się pacjentów uczulonych na roztocza oraz na naskórki zwierząt. Pacjenci uczuleni na roztocza zwykle mają przewlekłe, całoroczne objawy związane ze stałą ekspozycją o niskim stężeniu. Natomiast pacjenci uczuleni na alergeny naskórków zwierząt reagują natychmiast przy kontakcie z nimi kichaniem, katarem, łzawieniem oczu, dusznością. Jest to wynikiem narażenia błon śluzowych na masywną ekspozycję łatwo unoszących się w powietrzu lotnych alergenów naskorków zwierząt. W wielu ośrodkach prowadzono badania nad ustaleniem progowej ilości alergenów potrzebnej do wywołania reakcji alergicznej u osób uczulonych.
Główne źródła alergenów są zróżnicowane w zależności od gatunku zwierzęcia. Może nim być naskórek, wydzielina gruczołów potowych i łojowych, mocz, ślina, surowica. Większość alergenów zwierzęcych to białka będące enzymami. Ponieważ dla większości ssaków (zwłaszcza samców myszy i szczurów) znamienna jest znaczna proteinuria, to częstym źródłem białek antygenowych jest mocz. Sierść wbrew utartym opiniom ma znaczenie drugorzędne w produkcji alergenów, choć jest znaczącym ich biernym źródłem, gdyż przenosi białka alergenowe pochodzące z gruczołów łojowych skóry, śliny lub moczu zwierząt.
Jest kilka źródeł specyficznego antygenu psa – naskórek, mocz, ślina, krew, odchody. Są cały czas badania, które ze źródeł jest najważniejsze i najbardziej alergizujące. Naskórki są najbardziej prawdopodobnym źródłem narażenia. Wszystkie psy mają antygeny białkowe . Rasy opisywane jako „krótkowłose„ tak samo mają alergen w naskórku. Rasy „długowłose” oprócz alergenu w naskórku mogą dodatkowo gromadzić na włosach inne alergeny zatrzymywane ze środowiska jak: roztocza kurzu, pyłki, pleśnie - na które pacjent może być także uczulony. Pacjenci mogą również reagować na inne substancje znajdowane na psie jak: mydło, proszek przeciw pchłom. Krótsze włosy zwierząt mogą być łatwiejsze do utrzymania czystości. Wzrost produkcji naskórków, a tym samym wzrost poziomu alergenu może występować u psów z dermatologicznymi schorzeniami jak: alergia na pchły, atopowe zapalenie skóry, skórne infekcje, kiepskie odżywianie, zły ogólny stan zdrowia, czynniki hormonalne, a nawet czynniki środowiskowe. Nie ma naukowych danych opisujących typy ras i poziomy produkowanych naskórków. Wiadomo, że dbałość o zdrowie psa, włączenie odpowiedniego żywienia, należyta opieka weterynaryjna - to czynniki regulujące produkcję naskórków i alergenu. "

na wypadek gdyby nadal ktos nie zrozumiał tekstu ktory zacytowałem, tłumacze łopata: siersc nie uczula, przenosi tylko alergeny i nawet jesli trymujesz psa lub jest łysy czy jak twierdza pseudohodowcy pies ma włosy to nie spowoduje ze nie bedziesz miał uczulenia poniewaz zostana alergrny unoszace sie w powietrzu a tych jest najwiecej!!!!!!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints