WEST HIGHLAND WHITE TERIER

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez EsHa. 23 wrz 2008, o 14:26

O uu , ale mi głupio.
:oops:
Przepraszam i dziękuję za wyjaśnienie, no i oczywiście przyznaję się do błędu...
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 23 wrz 2008, o 15:07

EsHa wybacz mi ze na ten temat pisze tak ostro i przez to wychodze na przemądżałego i niegrzecznego. cały czas mam wrazenie ze to walka z wiatrakami. kiedys pseudohodowcy wymyslili bzdure by wepchnac jeszcze jednego szczeniora i bajki o włosach i nieuczulaniu modnych ras zaczeły zyc własnym zyciem wypierajac zdrowy rozsadek i prawde.
pomimo ze wychodze na tym zle i maja mnie niektorzy za gbura, to dzieki temu, kazda osoba, ktora podniesie swoja wiedze o alergii jest sukcesem. to moze o jeden psiak wywalony na ulice mniej, jedna bidula w schronie mniej.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Diana S 23 wrz 2008, o 19:25

leonberg napisał(a):EsHa wybacz mi ze na ten temat pisze tak ostro i przez to wychodze na przemądżałego i niegrzecznego. cały czas mam wrazenie ze to walka z wiatrakami. kiedys pseudohodowcy wymyslili bzdure by wepchnac jeszcze jednego szczeniora i bajki o włosach i nieuczulaniu modnych ras zaczeły zyc własnym zyciem wypierajac zdrowy rozsadek i prawde.
pomimo ze wychodze na tym zle i maja mnie niektorzy za gbura, to dzieki temu, kazda osoba, ktora podniesie swoja wiedze o alergii jest sukcesem. to moze o jeden psiak wywalony na ulice mniej, jedna bidula w schronie mniej.




leonberg nie uważam cię za przemądrzałego czy też gbura, a jedynie za mądrego faceta, który dobrze mówi i zna się na rzeczy. Poza tym lubię czytać twoje wypowiedzi. (to tak ode mnie)
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez leonberg 23 wrz 2008, o 19:57

dziekuje za niezasłuzone komplementy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Diana S 23 wrz 2008, o 21:01

leonberg napisał(a):dziekuje za niezasłuzone komplementy.


Nie bądź już taki skromny chłopie Obrazek. Lubię ludzi, którzy mówią to co myślą i z sensem.... ma to nogi i ręce Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez leonberg 23 wrz 2008, o 22:13

na tym forum jest wiele działów gdzie mozna sobie poplotkowac, poklikac o bzdurkach. tam nie klikam.
twórca forum bardzo dobrze rozgraniczył działy. najczescie przegladam:
"Chce wiedziec wiecej" i " Miedzy nami fachowcami" w tych tematach udzielma sie prawie wyłacznie. staram sie pisac tylko w tych postach gdzie moja wiedza pozwala na udzielanie rad innym. dlatego nie wypowiadam sie na kazdy temat. pomimo ze czasem brak mi cierpliwosci i staje sie cyniczny zawsze chetnie dziele sie swoja wiedza. szkoda ze jest troszke forumowiczow ktorzy wypowiadaja sie dosłownie na kazdy temat i w kazdym sa najlepiej "wiedzacymi". szkoda tylko ze nikt nie chce poswiecic 10 min wiecej i poczytac by sprawdzic czy nie pisze głupot. tak dzieje sie na kazdym forum i tak dziac sie bedzie zawsze. warto jednak naprowadzac ich na własciwa droge i chociaz odrobine czegos nauczyc. nie przyspaza to jednak przyjaciół. miło mi ze nie zrazam tym do siebie wszystkich i czasem odezwie sie ktos miło na PW czy w poscie.

Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez EsHa. 24 wrz 2008, o 19:55

A ja się cieszę, że jesteś takich szczery, bo ostrością, dla mnie to nie jest... ;).
Dziękuję jeszcze raz :)
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez emilka_a@tlen.pl 29 paź 2008, o 15:13

Jestem uczulona na: pleśnie, grzyby, pyłki chwastów, pyłki drzew, pyłki traw, pyłki innych(?) traw i zbóż, żyto, sierść kota, sierść psa, sierść świnki morskiej lub królika (nie pamiętam dokładnie)
a o dziwo nie jestem uczulona na ROZTOCZA!!

Mój kot:
Na chwilę obecną mam w domku kota. Jak ją dostałam to było trochę kichania.
Na chwilę obecną na MOJEGO kota uczulenie objawia się tak: jak mnie udrapnie przy zabawie to to miejsce mi lekko puchnie i po około pół godziny przechodzi. Poza tym muszę częściej odkurzać bo jeśli tego nie zrobię przez kilka dni to zaczynam kichać.
Mój kot kocha mnie najbardziej i ZAWSZE śpi ze mną więc na mojej pościeli, moich ubraniach i całej reszcie moich rzeczy mam pełno jej sierści. Od alergologa dowiedziałam się, że kot ma znacznie silniejszy alergen od psa.
Na inne koty mam lekkie uczulenie!

a psy...... będąc dzieckiem miałam tak cholerne uczulenie na psy, że nie mogłam się zadawać z osobą, która ma psa bo później byłam chora. Oczywiście z czasem zmniejszyło się to uczulenie. Jednak do tej pory w kontakcie z nowym psem w około 15-30min dostaje uczulenia (kicham i łzawie) Z czasem, kiedy już kilka razy głaskałam tego nowego psa uczulenie się zmniejsza (nie ustępuje ale się zmniejsza!) No i zauważyłam jeszcze, że w domach w których panuje bałagan też szybciej się uczulam na wszystko na co jestem uczulona :)
a teraz mała ciekawostka:

Pies mojego chłopaka:
Znajda... wygląda podobnie jak ten pies z tapety na pulpit ze starszego Windowsa taki czarny....
4 lata temu zaczęłam się spotykać z chłopakiem, który miał psa... no i oczywiście wizyty w domu u niego nie były częste (bo było kichanie prychanie itd.) ale były! Na dzień dzisiejszy uczulenie na psa mojego chłopaka musi być praktycznie zerowe, bo ten nawet czasem ze mną śpi (mówie o psie ;) a zawsze jak jestem u mojego chłopaka w domu to go głaskam no i nic nie kicham nie dusze się nic mnie nie swędzi itd...

NIE PISZĘ, ŻE U KAŻDEGO TAK JEST BO TO NIE PRAWDA! TAKIE OBJAWY ZAOBSERWOWAŁAM TYLKO U SIEBIE.

Ps. Ktoś pisał o tym, że sierść nie uczula sama w sobie... nie?? to dlaczego miałam testy NA SIERŚĆ psa kota itd...??? i dlaczego jak czasem mam sierść mojej kotki w oku jak się budzę to mam zapalenie spojówki??????
Kochani nie twierdze, że kłamiecie pisząc o sierści, że to na niej są przenoszone inne alergeny bo to prawda ale nie gadać mi tu, że sierść nie uczula bo w dzisiejszych czasach uczula wszystko!!!!

Ps2. Chcesz pogadać o alergii? napisz: emilka_a@tlen.pl
emilka_a@tlen.pl
 

Postprzez leonberg 29 paź 2008, o 15:50

Emilko, temat alergii wynikł z bzdur wypisywanych przez forumowiczów i zalecen doboru rasy dla alergika. uczulanie przez siersc jest uproszczeniem stosowanym nawet przez alergologów. siersc jest tylko biernym nosnikiem. znajdzie twojego chłopaka, prawdopodobnie jest u niego dobrze i pies jest w dobrej kondycji wiec ilosc alergenów ktore produkuje jest niska. prawdopodobnie bierzesz lub brałas jakies leki odczukajace ( trudno miec taka alergie jak twoja i nie leczyc sie chyba ze chwilowo nabrałas wiekszej tolerancji, czesto po okresie dojrzewania objawy mijaja lecz niestety ok 30 roku zycia powróca ) wracajac do siersci - moje posty miły na celu zwalczanie i obalenie mitów o nieuczulajacych psach z włosami i tak prosze je odbierac i ew. polemizowac.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints