Dylemat ;p .

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Tęczova 2 gru 2008, o 19:12

Właśnie o to chodzi, że na ON-a się zgadzają, tylko na większą rasę nie.
Oczywiście, jeśli byłaby taka okazja, to chętnie wybrałabym się do jakiegoś hodowcy, jednak moi rodzice ' nie będę Bóg wie gdzie jeździć za psem '.
Przed chwilą rozmawiałam z tatą ( używając prawie samych cytatów z Pana wypowiedzi :lol: ) i nawet ostro nie zaprzeczył :lol:
Zaczęłam potulnie:
- Tato, a dlaczego nie chcesz podhalana albo berneńczyka?
- Przestań, ja nie chcę takiego potwora.
- [ tutaj ja się produkuję ]
- Zobaczymy.
Mówiłam o tym, że by nawet nie zauważył, gdy szczeniak zmieniłby się w 'potwora' i takie tam. Może coś z tego będzie, chociaż szczerze w to nie wierzę :lol: Właśnie wróciłam od cioci, tam nabawiłam się z ich onkiem. Tata też uważa, że są świetne. Najlepiej, gdy ktoś znajomy ma psa danej rasy, wtedy można go pokazać na żywo :) Bardzo Panu dziękuję :)

p.s aha, co do wolontariatu to baardzo chętnie zostałabym wolontariuszem, gdyby w mojej wsi zabitej dechami było schronisko :? :lol:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 2 gru 2008, o 19:49

a gdziez ty mieszkasz? nie ma zadnej hodowli w okolicy? zadnej wystawy?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Tęczova 2 gru 2008, o 19:58

Wystawy odbywają się w Raciborzu, tam mam dość blisko. Już dwie wystawy przegapiłam ( jak nie więcej ) w tym roku, więc może w następnym :lol:
Dzierżysław, opolskie xd
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez leonberg 2 gru 2008, o 20:12

no to kawałeczek drogi, mozna by rzec do czech blizej.... w raciborzu wystawa dopiero w maju i to posokowców a tobie blizej do molosów. wszedzie masz rzeczywiscie daleko. w Burgrabicach k/głuchołaz masz hodowle Pani Kaji Chmielarskej, Ligocka Watacha http://leonbergery.republika.pl/index.html
hoduje leosie lecz jesli dobrze pamietam bermena u niej tez znajdziesz. wejdz na strone zwiaku w opolu i sprawdz jakie jeszcze hodowle sa niedaleko zarejestrowane. mozliwe ze znajdziesz cos jeszcze.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez EsHa. 2 gru 2008, o 20:30

Koszty szkolenia ?
Owszem, pokryłabym
Z tym, że gorzej bo u mnie nie ma żadnej szkółki ; /

SH - moje marzenie. niestety , chyba nie dam rady zapewnić im tyle ruchu ,a by były szczęśliwe. znaczy się tak - teraz owszem, a potem ? ...
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Ola&Sara 23 gru 2008, o 20:04

Ja myśle że sheltie może mieszkac na polu ale one strasznie są przywiązane do włsaciciela i będzie skrobac w drzwi :lol: wiem cos o tym :D zapraszam na www,sheltie-sarcia.blog.onet.pl to blog o moim piesiu
Ola&Sara
Ola&Sara
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 22:03
Lokalizacja: z N.S

Postprzez EsHa. 24 gru 2008, o 12:16

Shelty, chodzą za właścicielem krok, w krok, więc na dworze są nieszczęśliwe, bo są odizlowoane od człowieka...
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez @ Tuśka @ 1 sty 2009, o 21:41

Ja radzę border collie... Chociaż on potrzbuje duuużo ruchu... Sama miałam nabywać psióra tej rasy, ale pojawiło się moje niedźwiedziątko i masz... Border:
kochane
łatwe do szkolenia
lubią coś robić
psi sportowcy
najlepszy przyjaciel człowieka
posłuszny
Polecam borderka... To moje jeszczenie spełnione marzenie... Już niedługo... :twisted: Po studiach weterynaryjnych kupuje borderka...
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez EsHa. 1 sty 2009, o 23:22

@ Tuśka @ napisał(a):Ja radzę border collie... Chociaż on potrzbuje duuużo ruchu... Sama miałam nabywać psióra tej rasy, ale pojawiło się moje niedźwiedziątko i masz... Border:
kochane
łatwe do szkolenia
lubią coś robić
psi sportowcy
najlepszy przyjaciel człowieka
posłuszny
Polecam borderka... To moje jeszczenie spełnione marzenie... Już niedługo... :twisted: Po studiach weterynaryjnych kupuje borderka...


Nie tyle co aktywności ruchowej, ale i umysłowej ;] .
najlepszy przyjaciel człowieka - każdy pies może być najlepsze
:lol:
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez @ Tuśka @ 2 sty 2009, o 14:22

EsHa. napisał(a):
@ Tuśka @ napisał(a):Ja radzę border collie... Chociaż on potrzbuje duuużo ruchu... Sama miałam nabywać psióra tej rasy, ale pojawiło się moje niedźwiedziątko i masz... Border:
kochane
łatwe do szkolenia
lubią coś robić
psi sportowcy
najlepszy przyjaciel człowieka
posłuszny
Polecam borderka... To moje jeszczenie spełnione marzenie... Już niedługo... :twisted: Po studiach weterynaryjnych kupuje borderka...


Nie tyle co aktywności ruchowej, ale i umysłowej ;] .
najlepszy przyjaciel człowieka - każdy pies może być najlepsze
:lol:


Jak najbardziej... A ty myślałas że border to naj. przyjaciel człowieka... Źle to sformuowałam... Sorka... Nie chodzilo mi o rasę, ale o każdego psa... Ogólnie... Że każdy pies jest naj przyjacielam człowieka... Nie zrozumiałaś mnie... Nie o to mi chodziło... Ale nic... :lol: Że dla Ciebie może być naj przyjacielem... :D
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints