chce kupic psa do mieszkania 47m

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez zeberka161 22 paź 2008, o 07:04

no goldek jest bardziej masywny w budowie to fakt :) ale moze tez przez to tak sie wydoje bo goldki maja dluzsza siersc :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 22 paź 2008, o 16:56

Zalezy od goldena, ich sierść, a sierść flata długością zbytnio się nie różni. Ale jeśli mam na codzien spore doczynienie z goldenami, i mialam okazje widziec flata, to mówie o masie, jako masie wagowej hehe, a nie tej siersciowej :):)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Toller 23 paź 2008, o 15:19

takasobieja napisał(a):Flat jest mniejszy masą, ale wydaje mi się, że wyższy. Przynajmniej te dwa co widziałam... w "rasach" mają oba zblizone wagi, jednak widac po goldenie mocniejszą budowę.
Najmniejszym z retrieverów jest nova scotia tolling duck.

No my mamy 2 nova scotia na 51 metrach, też mieszkamy we dwójkę z mężem, i właśnie zalety (przyjacielski charakter, szybkość uczenia się, niewielkie rozmiary) przeważyły te 5 lat temu o wyborze rasy :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Toller
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 14:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ala_molko 23 paź 2008, o 16:19

Flat jest idealny na pierwszego psa, ale tylko jeśli nie zrazimy się tym, że dojrzewa troszką później niż inne retrievery, więc dłużej pozostaje szczeniakiem, jeśli chodzi o zachowanie :) Za to baaardzo szybko się uczą... Myślę, że wielkość Twojego mieszkania nie ma znaczenia, jeśli zapewnisz psu odpowiednią ilość ruchu.

A poza tym flaty to najcudowniejsza rasa na świecie :P Oczywiście nie jestem subiektywna, bo sama posiadam jej przedstawiciela w moim mieszkaniu :)
____________________________

Obrazek
Avatar użytkownika
ala_molko
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 7 cze 2008, o 14:22
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Homer
Rasa psa: Flat coated retriever

Postprzez mysz 23 paź 2008, o 23:38

dzieki wielkie wszystkim za uwage, zdaje sie, ze decyzja zapadla juz na serio i padlo na flata, szukamy teraz hodowli, szczeniaczkow lub planowanych miotow, nie ukrywam ze bardzo nam sie podobaja te o masci watrobianej, ale jest ich mniej, a i jak sie okazuje, na suczki tez duzy popyt, wiec latwo nie jest, jesli ktos moze polecic hodowle lub ma inne cenne informacje w tym temacie to bede wdzieczna
pozdrawiam
mysz
 

Postprzez Gość 24 paź 2008, o 07:20

Nie potrafię się zalogować, ale cóż to ja - ala_molko :P

Najlepiej zarejestruj się na forum flatów i tam sobie poczytaj o wszystkim :) Wielu hodowców się tam udziela, więc na pewno uzyskasz informacje na temat planowanych miotów. Jedyne co mogę odradzić, to hodowla, z której jest mój Homer, czyli "z Żywieckiej Kotliny" - co prawda z Homerem wszstko ok, ale ponoć we wcześniejszych miotach było sporo przypadków dysplazji, więc po co ryzykować. Ja się dowiedziałam o wszystkim już po zakupie Homera, ale Ty masz czas, więc wszystko dokładnie posprawdzaj :) A najbardziej znane i cenione polskie hodowle, to Compendio i Diamentowa Zagroda, potem Polka, Agniola, Virgo Vestalis...

Życzę powodzenia w poszukiwaniach!
Gość
 

Postprzez Gość 24 paź 2008, o 07:23

Nadal nie chce mnie zalogować, więc musze pisać jeden post pod drugim...

Zapomniałam podać Ci adresu forum - www.fcr.fora.pl. Natomiast a stronie www.fcr.vel.pl znajdziesz spis hodowli wraz z danymi kontaktowymi :)
Gość
 

Postprzez Toller 24 paź 2008, o 15:29

Też poleciłabym Compendio i Diamentową Zagrodę, w Gawice też sie szykuje miocik. Zajrzyj na w/w forum, tam masz sporo informacji no i samych hodowców też
Obrazek
Avatar użytkownika
Toller
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 14:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mysz 30 paź 2008, o 02:17

bardzo dziekuje za info i zyczliwosc, oczywiscie w miedzyczasie sama duzo szukam wiec wasze informacje nie sa nowoscia ale potwierdzaja mi co, gdzie i jak. Zdaje sie , ze trafic na niezarezerwowana suczke i jeszcze czekoladową graniczy z cudem , ale zobaczymy
pozdrawiam
mysz
 

fcr

Postprzez mysz 9 lis 2008, o 00:04

hm, bylam pewna , po malym rozpoznaniu, ze flaty sa w cenie ok. 1500 zl, a tu rzucili mi 2500zl, czy ktos z Was ma moze orientacje w temacie? Znajoma, ktora troche siedzi w "psiej branzy" twierdzi, ze to o wiele za drogo, a ja tez troche jestem zaskoczona i skolowana.
pozdrawiam
mysz
 

Re: fcr

Postprzez mwijatak 9 lis 2008, o 14:06

mysz napisał(a):hm, bylam pewna , po malym rozpoznaniu, ze flaty sa w cenie ok. 1500 zl, a tu rzucili mi 2500zl, czy ktos z Was ma moze orientacje w temacie? Znajoma, ktora troche siedzi w "psiej branzy" twierdzi, ze to o wiele za drogo, a ja tez troche jestem zaskoczona i skolowana.
pozdrawiam


Ceny szczeniaka w hodowli zależą od eksterieru rodziców. Jeżeli rodzice są świetnymi psami wystawowymi z zagranicznej linii hodowlanej to cena szczeniąt idzie w górę.
Może poszukaj hodowli, która sprzeda Ci szczeniaka na raty :?: Albo jeśli masz ambicje wystawowe to na warunkach hodowlanych :?:
Dodam, że czekoladowe flaty są dość rzadkie (biorąc pod uwagę, że w ogóle flaty są dość rzadką rasą) co też może wpłynąć na cenę szczeniaka.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

flat

Postprzez mysz 10 lis 2008, o 16:48

hm, no wlasnie, za granica mi rzucili 1000-1200 euro, a w polskich ogloszeniach znalazlam ceny 1500-2000zl, w jednej hodowli 2500zl, nie jest lekko i okazuje sie ze w Polsce troszke taniej, ale moze to tez zalezy od kraju i wlasnie o hodowli i pochodzenia danych szczeniaczkow. Chwilowo sie lekko podlamalam, bo i drogo , i malo czekoladowych ale najgorsze to to ze ich malo...
mysz
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lis 2008, o 00:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez takasobieja 11 lis 2008, o 10:42

Napisz moze do naszej moderatorki Joli. Ona z pewnoscią Ci pomoże :) ma flaty
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez ala_molko 11 lis 2008, o 10:53

2000-2500 zł to niestety cena, jaką trzeba zapłacić za flata z dobrej hodowli, po przebadanych rodzicach, o przemyślanym rodowodzie itd. Ja za mojego Homera zapłaciłam 1300 zł, po negocjacjach (normalna cena - 1500zł). Kiedy została im już tylko jedna czekoladka, to widziałam nawet, że chcieli ją sprzedać za 2000zł (!), a Homerowa hodowla, to jedna z najgorszych w Polsce...
____________________________

Obrazek
Avatar użytkownika
ala_molko
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 7 cze 2008, o 14:22
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Homer
Rasa psa: Flat coated retriever

Postprzez takasobieja 11 lis 2008, o 11:43

Dlaczego najgorsza? Skoro nie chcesz go wystawiac, to ja nie wiem w czym problem :) rozumiem, ze na wystawach sie to przydaje, bo oni zwracają uwagę na hodowle
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints