mały,cichy, kochany ??

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

mały,cichy, kochany ??

Postprzez Gość 18 paź 2008, o 16:29

Witajcie, rozważam zakup pieska, tylko nie wiem jakiej rasy. Proszę Was o poradę. Chciałabym pieska małego (najlepiej do 5kg), CICHEGO, żeby lubił się bawić, przytulać...Żeby dało się go wytresować, nawet kosztem długiej i mozolnej pracy ;)

To chyba jedyne warunki...

A ile orientacyjnie wynosi miesięczne utrzymanie pieska? bo do tej pory miała kota i królika i nie jestem zorientowana.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 18 paź 2008, o 16:44

Każdego psa się da wytresować ;) Potrzeba tylko czasu i.. no właśnie - pieniędzy. jaka ilość spacerów możesz psu zapewnić?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Tęczova 18 paź 2008, o 16:48

Pieniądze które wydasz na małego psa nie będą różnić się aż tak wiele od kosztów kota. [ chodzi mi o utrzymanie ]. A co do rasy to polecałabym shih-tzu ;) Kochany, przytulaśny i kanapowy.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Sissy 18 paź 2008, o 17:18

Ale shih-tzu chyba raczej nie jest do tresowania
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Gość 18 paź 2008, o 18:07

Psiarka napisał(a): jaka ilość spacerów możesz psu zapewnić?


Rano, w dni kiedy pracuję (czyli 4 dni) mało = jakieś 15 minut, gdy nie pracuję dłużej. Jestem w stanie przyjeżdżać do domu w środku dnia,żeby wyprowadzić ją (bo ma być dziewczynka) na jakieś 30 minut, wieczorem dłuższy spacer. W weekendy i dni wolne oczywiście więcej i dłuższe spacery.


Kota miałam kilka ładnych lat temu i wtedy tak naprawdę za wszystko płacili rodzice...więc ile miesięcznie wydajecie na jedzonko dla swoich pupili?
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 18 paź 2008, o 18:22

A to koniecznie musi być rasowy pies? a nie może być jakaś schroniskowa psina? :wink: z jakiego jesteś województwa?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez olwo 18 paź 2008, o 18:23

i jeszcze pytanko - ile byłabyś w stanie wydać na zakup psiaka :?:

i wiesz, że kasę wydaje się nie tylko wyżywienie, ale też pielęgnację i - jak trzeba - weta ;)
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Psiarka 18 paź 2008, o 19:53

Wydatki będą takie:
1. Karma. Dobra karma kosztuje w granicach 15-200 zł. Nie radzę kupować taniego i tandetnego pedigree bądź Chappi. Na karmie lepiej nie oszczędzać.
2. Zabawki do gryzienia. To jakieś 10-30 zł wyjdzie. Zależy jakie zabawki i jakie ząbki miałby twój piesek :D
3. Wet. Mniej więcej co kwartał tabletki na odrobaczanie. Ceny są różne, zależy od preparatu, ale skoro zamierzasz kupić psa do 5kg to 5-10 zł za tabletkę. Poza tym szczepienia profilaktyczne. ja płacę ok. 20-30 zł za szczepienie. To zależy przeciwko czemu. Nie napiszę Ci zbyt dużo o szczepieniach szczeniaków (a dużo ich jest), bo ja swoją sunię kupiłam w wieku 6 miesięcy, więc już była po szczepieniach :)
4. Miejsce do spania. Zależy jakie wybierzesz:
-budka 110 zł - 150 zł
-klasyczne ok. 50 zł
-ponton ok. 80 zł
5. kości do gryzienia, kurze łapki itp. Gdy będziesz wychodziła do pracy, lepiej żeby pies coś gryzł, żeby się nie nudził i nie zajął np. twoją kanapą. To są grosze. Opakowanie z 10 kurzymi łapkami to ok. 8 zł. Kość prasowana średniej wielkości to 4 zł.
6. Smakołyki. Tutaj trudno mi określić cenę, bo zależy to wszystko od producenta. Te, które ja kupuję to wydatek na ok. 30 zł za 300 g.
7. smycz.
-automatyczna ok. 30 - 40 zł
-skórzana ok. 40 zł
-z taśmy ok. 15 - 20 zł
-linka ok. 15 zł
-pas (ok. 10 m) ok. 30 zł
8. obroża ok. 20 zł
9. miski. To są grosze. Za 2 miski to ok. 20 zł.
10. szczotki. Tu jestem zielona. Zależy jakiego psa wybierzesz. Ale uniwersalna szczotka, drewniana to ok. 10 zł
11. Pielęgnacja. Tu Ci nie mogę nic, a nic napisać. Zależy od psa jakiego wybierzesz.

Tych przedmiotów może być owiele więcej. Możliwe, ze będziesz potrzebowała klatki kennelowej, kagańca (do autobusu np.), kojca, ubranka... Ale tak orientacyjnie Ci to wypisałam. :)

Na początku będzie więcej kosztów. Trzeba będzie kupić miski itp. ... Potem oczywiście będzie mniej, ale na podstawie tych danych, chyba będziesz w stanie sobie to wyliczyć :)

Pytasz o miesięczne koszty. To będzie ok. 170 zł. Załóżmy, ze na karmę 100 zł miesięcznie plus 70 zł na smakołyki, gryzaki, weterynarza (mam nadzieję, ze na weta nie będziesz więcej wydawać), środki do pielęgnacji itp.

A shih tzu to nie głupi pomysł :D Chociaż popieram margosię - pies ze schroniska też może być odpowiedni, tam jest psów do wyboru - do koloru.


Ale się rozpisałam, mam nadzieję, ze pomogłam 8)

P.S. wszystkie ceny są 'dopasowane' do małych psów, jak pisałam o smyczach to tylko o tych dla małych psów. ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 18 paź 2008, o 20:03

Psiarka, wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :D

Podobają mi się shih tzu, ale jak jest z ich pielęgnacją,czy to pochłania dużo czasu dziennie? W ciągu roku to nie stanowi dla mnie problemu, ale ponieważ pracuję dla biura podróży, całe wakacje spędzam na wyjazdach i nie chciałabym,żeby wtedy piesek był zaniedbany...
Ile kosztuje szczeniak shih tzu?
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 18 paź 2008, o 20:13

RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Psiarka 18 paź 2008, o 20:16

Nie ma za co, starałam się 8)

Zależy od rodziców. Po Interchampionach, Championach itp. to ok. 2000 zł - 3000 zł. Po rodzicach, którzy nie mają dużych sukcesów wystawowych - 1500 zł - 2000 zł.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez takasobieja 18 paź 2008, o 21:36

Ja za odrobaczania płacę chyba... 3zł za tabletkę na 10kg, a że mam 30kg to 9zł chyba :P i moja goldenka zawsze dostaje te tabletki, czy jak byla odrobaczana przez pierwszych 'wlascicieli?' (pseudohodowców) czy przez nas w róznych weterynariach. A szczepienie na nosówkę itp. itd. 40-50zł :)
w tym wscieklizna ok 15zł szczepienie.. wrazie chorób, temp katarek, zapalenie uczu czy coś... ok 50-60zł :) piesek kosztuje :?
niestety dość sporo...
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Psiarka 19 paź 2008, o 10:15

I trzeba jeszcze doliczyć jakieś nieprzewidziane, dodatkowe koszty. Ja np. byłam pewna, ze z ipi nie będę biegać 'zawodowo', a tu proszę. Mam już uprząż, czekam na pas na biodra i linkę amortyzacyjną ;) A zastanawiam się nad wózkiem 3-kołowym tylko ze to 1500 zł jest... A wystaw też miało nie być, ale pojechałam na 1 i mnie wciągnęło :D Nigdy nie wiadomo co się zdarzy ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Tęczova 19 paź 2008, o 11:57

Myślę, ze gdybyś wybrał(a)? shih-tzu to dochodzą jeszcze wydatki na pielęgnację sierści czyli dobry szampon, jakaś odżywka, grzebień i dobra szczotka. Włos trzeba codziennie wyczesywać. Myć też trzeba przynajmniej dwa razy w miesiącu, ponieważ shih-tzu należy do 'włosowców' czyli ich sierść nazywana jest włosem, ponieważ jest w 80% podobna do ludzkiej.
Dochodzi jeszcze koszt dobrego fryzjera co jakiś czas, to jakieś 80-100 zł.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Gość 20 paź 2008, o 13:04

A co myślicie o bolończyku?
Gość
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints