Jaki psiak???Doradźcie proszę!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki psiak???Doradźcie proszę!

Postprzez Hermia 21 paź 2008, o 20:37

Witam

Bardzo chciałabym mieć psa.Jednakże nie jestem zdecydowana na rasę, gdyż jak się okazuję dużo problemu mam z wyborem.Otóż mieszkam sama w 80 metrowym mieszkaniu, za jakieś 2 miesiące chce pójść do pracy.Wiec psiak ma zapewnione wyjscie rano, a później dopiero po powrocie...moglibyście Mi doradzić co począć ?? :?
Cały ambaras polega na tym, ze kocham zwierzęta i boje sie ze psina bedzie sie męczyła :( dlatego postanowiłam napisać tutaj
Hermia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 20:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 21 paź 2008, o 20:49

Jesli chcesz psa, to proponuje go zakupic teraz, masz czas, ok 2 miesiecy, zeby nauczyc malucha zalatwiania sie na dworze. Ile czasu mozesz poswiecic na spacery? Długo czy krótko włosy? Wypadająca siersc bedzie Ci przeszkadzac? Ma byc leniuchem czy zywiolowym psem? Duzy, mały? Zanim zaczniemy doradzac, musisz odpowiedziec na te pytania. No i oczywiscie czy mialas juz kiedys psa? Jak tak, to jakiego
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Hermia 21 paź 2008, o 20:53

Juz odpowiadam :)

Miałam psa 14-lat, był to jamnik szorstkowłosy, rodzice go kupili, więc przy wyborze nie miałam za dużo do powiedzenia. Na spacery w chwili obecnej aż do znalezienia pracy mogę mu poświęcic dużo czasu, natomiast w momencie kiedy znajde prace -a o takim czasie mowa- mysle ze spacer przed praca po i wieczorem to na bank.Nie ma znaczenia czy długa siersc czy krótka. Jak wspomniałam chodzi o to, iz w chwili obecnej mieszkam sama, i pies bedzie musiał zostawiac sam, a nie chce go tym krzywidzic ( wiem,iz bernardyny nei lubia samotnosci i nie nadaja sie do zycia w bloku)
Hermia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 20:29

Postprzez zeberka161 22 paź 2008, o 07:01

ale to ma byc duzy piesek czy maly ??
bo bernardyny to duze psy i zdecydowanie nie sa psami do bloku.

moze cos z psow dogowatych ? one moga byc w domu i moga tez zostawac same ale trzeba zapewnic im odpowiednio duzo ruchu i wszystko bedzie ok :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Hermia 22 paź 2008, o 10:04

Chciałabym mieć większego psa zdecydowanie :) Mówiąc o dogach masz na mysli np. Doga de Boreaux- słyszałam ze jest bardzo przyjacielski znosi samotnosc i nadaje sie do bloku.Jak widaomo opinia opinii nie równa.No, ale przyjmijmy , że preferuję wieksze psy.I jak napisałaś, zdaje sobie sprawe iz Bernardyny, Niufki czy Bobtajle(strasznie pdoobaja mi sie to psy :)) niestety nie nadaja sie do bloku, a wielka szkoda.
Hermia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 20:29

Postprzez Hermia 22 paź 2008, o 11:17

up up

Naprawdę proszę o pomoc.Własnie przegladam przerozne ogloszenia oraz strony hodowli i mam OGROMNY dylemat :( :(
Hermia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 20:29

Postprzez mArGoSiA 22 paź 2008, o 11:21

Gdzie pies będzie mieszkał? ile możesz poświęcić czasu dziennie psu? krótka,długa sierść? ile możesz miesięcznie przeznaczyć na psa? etc.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Hermia 22 paź 2008, o 12:01

Jak pisałam psiak będzie mieszkał ze mną w 80 m. mieszkaniu, cały tylko problem polega w tym, iż jestem osobą samotną, a niedługo zamierzam pójść do pracy więc niestety, ale będzie musiał zostawać sam.Nie ma znaczenia sierść a pieniądze się znajdą oczywiście wolałabym nie wydawac 500 zł miesiecznie na utrzymanie. A jesli chodzi o wychodznie to mysle ze standardowo 3x dziennie
Hermia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 20:29

Postprzez mArGoSiA 22 paź 2008, o 12:55

Ale spacery jak długo by trwały? i będzie Cię stać na kupno psa z rodowodem?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez takasobieja 22 paź 2008, o 16:49

No i przede wszystkim, na ktorym mieszkasz piętrze? Bo duże, masywne psy nie powinny wchodzic za wysoko. Jest to katorga dla ich stawów... :? a już w ogole w podeszłym wieku...
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez zeberka161 22 paź 2008, o 18:23

no z dogowatych jest dosc duzy wybor. np dog niemiecki ? sa przyjazne wiem bo mam znajomego ktory ma doga niemieckiego lubi on dzieci bo mieszka z nimi tez 3 letnie dziecko umie dlugo zostawac sam.
nie gubi siersci az tak duzo i co za tym idzie nie trzeba wydawac pieniedzy na fryzjerow itp.

no wlasnie i na jakim pietrze mieszkasz to tez jest wazne.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez bjossa 22 paź 2008, o 19:08

skoro nie jestes zdecydowana na żadną konkretną rase to może coś ze schroniskowych piękności? :)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez takasobieja 22 paź 2008, o 20:23

Popieram wypowiedz Olgi (bjossy). A co do doga, owszem, jest łagodny, ale też sporo je, i np utrzymanie yorka chodząc z nim do fryzjera, kosztuje tyle, albo i mniej jak utrzymanie doga ktory ma w co "pakowac" :)
A dogowatych jest sporo? ja znam chyba 3.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Hermia 22 paź 2008, o 22:28

zdecydowałam sie, na psiaka ze schroniska jade po Niego w sobote. http://www.psy.warszawa.pl/ - > w zakładce pilne do adopcji -Bandi. Wszytko cudownie oprocz tego, ze Moim znajomi twierdza, ze mnie zagryzie, bo to "amstaff" i ze nie bez kozyry został wyrzucony z domu z małymi dziecmi bo moze był agresywny.I ze szykuje sobie stryczek :/ :? :evil: :evil: :evil: :evil:
Hermia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 20:29

Postprzez mArGoSiA 22 paź 2008, o 22:32

Nie słuchaj znajomych. Pogadaj z wolontariuszką tego pieska. Nikt Ci nie na jego temat więcej nie powie niż osoba która się nim zajmuje. A mit o bullach jako psach mordercach jest cholernie niesprawiedliwy. Poczytaj to,a zrozumiesz o czy mówię :wink:
http://www.ttb.anashar.net/ życzę powodzenia. Jak zdecydujesz się na adopcję tego psiaka to pochwal się tu na forum :]
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints